Gezocht: informatie over voormalig Melcoterrein Open Leercentrum Bibliotheek Heiloo is in de zomer open! -.J Schagen 12 w tt n www.klitsieparket.nl Witte Paal 227 - Schagen +31(0) 224 - 212 827 info@klitsieparket.nl Geen krant ontvangen? UITKIJKPOST 18 JULI 201 HEILOO - Historische Vereniging Heiloo roept de hulp in van alle Heilooërs. De vereni ging is op zoek naar foto's, films, voorwerpen (met afbeeldingen van Horna, Melco, Campina), informatie over zuivelhandela ren, melkboeren en sportvelden op het voormalig Melcoterrein? Onder die naam kennen veel Heilooërs deze plaats. Maar wie kent de namen Campina en Horna? Wie kent de geschiedenis van de fabriekspijp die behouden is geble ven? En wie weet dat op dit terrein ooit sportvelden waren? De historische vereniging is druk doende de eerste tentoonstelling voor haar nieuwe onderkomen in het souterrain van Landgoed Willibrordus, het 'Historisch Museum Heiloo', voor te berei den. En daar kan uw hulp goed bij gebruikt worden. Deze nieuwe tentoonstel ling, die in de loop van oktober 2018 geopend zal worden, heeft als onderwerp het voormalige Melcoterrein. Deze tentoonstel ling geeft de nieuwe bewoners veel informatie over de historie van hun nieuwe woonomgeving. Bij de tentoonstelling zal ook een boek, geschreven door Dick Slagter, over deze bijzondere plek in Heiloo ver schijnen. De komende weken zal er tijdens de openingstijden iemand van de tentoonstellingscommissie in de oudheidkamer aanwezig zijn om te luisteren naar uw verhalen en de informatie over eventuele materia len die in bruikleen gegeven kunnen worden. Uiteraard met bronvermel ding. U bent van harte welkom, de koffie staat klaar. Oudheidkamer Bergeonstraat 30 Heiloo, openings tijden dinsdag 19.00 - 21.00 uur en zaterdag van 14.00 - 17.00 uur. Gymnastiekvereniging Doves op het voormalige Melcoterrein. Foto: Archief Historische Vereniging Heiloo HEILOO - Op de koffie in de vakantie... Natuurlijk is de vakantie om uit te rusten. Even geen les, cursus of werk. Maar het is wel leuk om naar de bibliotheek te komen. Gezellig een praatje maken, kopje koffie drinken, de krant lezen of een spelletje doen. Onze vrijwilligers zijn er gewoon deze zomer. Elke vrijdagochtend van 10.00 tot 11.30 uur en de kinderen kunnen gewoon mee! Praktische vragen? Kom langs! Wil je toch graag wat werken, dan kan dat ook. Op donder dagavond is er van 18.30 tot 19.45 uur van alles te doen. Wij hebben altijd laptops klaarstaan. Heb je bijvoorbeeld hulp nodig bij het oefenen van het theorie-examen voor het rijbe wijs? Het versturen van een e-mail? Het gebruiken van een ov-chipkaart? Of wil je meer weten over het gebruik van een DigiD? Vraag het gerust. Nieuwsgierig? Heb je een andere vraag, kom dan naar een van de spreek uren van het Taalhuis. Je kunt binnenlopen bij de bibliotheek op dinsdag tussen 11.00 en 12.00 uur of donderdagavond tussen 18.30 en 19.30 uur. Doorgaande ontwikkelingslijn naar basisonderwijs. Extra aandacht voor kinderen met een taalachterstand. Open op ma, di, do en vr van 8.30 tot 12.00 uur. Meer informatie en aanmelden: klantcontact@blosse.nl 072 56 60 200 www.blosse.nl één in opvang en onderwijs/ Altijd een kindcentrum bij jou in de buurt/ Voor locaties in Heiloo en Limmen kijk op www.blosse.nl/peuteropvang Een van de bezoekers is Salman. Hij oefent Nederlands op mbo-niveau, dat heeft hij nodig voor zijn opleiding elektrotechniek. Hij heeft veel vragen en is blij dat hij goed geholpen wordt. Een andere vrijwilliger helpt hem met berekeningen maken, een onderdeel van het huiswerk. Aangeleverde foto Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 12