Deze zomer uw bedrijf op deze plek belicht? Na 42 jaar nu tijd voor iets anders Workshop voor medewerkers Kits Oonlie COLUMN A r Neem contact op met verkoop@uitkijkpost.nl en informeer naar ons speciale zomertarief. BEDRIJF BELICHT ai ten gaan met de situatie als ouders moeilijk bereikbaar zijn. Goed contact hebben met ouders is van essentieel belang om een kindje op te kunnen vangen. Samen met de ouders wordt er bekeken op welke manier de medewerkers het kind het beste kunnen begeleiden en wat ouders belangrijk vinden rondom de opvang. it dm Ti mm tm Hockeyvader gaat op vakantie INGEZONDEN BRIEF Gevonden DOKTERS DIENSTEN Michiel Ullers Juf Loes met 'haar' kinderen uit groep 5/6. Foto: STiP Fotografie In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Alle medewerkers van Kits Oonlie hebben op maandag 9 juli de workshop 'Communiceren met ouders' bij gewoond. Deze workshop was vanuit de gemeente Alkmaar beschikbaar gesteld. De workshop werd verzorgd door drie jeugd- en gezinscoaches uit Alkmaar. Zij hebben onder andere aandacht besteed aan het ouderge- sprek en gespreksvaardigheden. De medewerkers hebben handvatten gekregen om bijvoorbeeld achter standen van kinderen bespreekbaar te maken maar ook hoe ze om moe- Wilt u meer informatie over de opvang of wilt u een keer komen kijken op een van de locaties, neem dan gerust contact op met Kits Oonlie, 072-5323576. HEILOO - Deze week neemt Loes Dekker afscheid als juf, na 42 jaar in het onderwijs gewerkt te hebben. Als juf is zij begon nen in Tuitjenhorn en 34 jaar later maakte zij de overstap naar Heiloo. Inmiddels is zij al 8 jaar verbonden als juf aan de Radboudschool in Heiloo. En nu is het tijd voor iets anders. Loes Dekker, in haar tienerjaren woonachtig in Heiloo, heeft als leer kracht altijd voor de groepen 3 t/m 6 van de basisschool gestaan. In Tuitjenhorn was zij werkzaam op een hele leuke school met een leuk team. Helaas waren er op een zeker moment te weinig leerlingen en moesten leerkrachten overgeplaatst worden. Ook Loes! En zo kwam zij op de Radboudschool in Heiloo terecht. "Een leuke school met een geweldig team. Een team dat alles samen doet en er altijd voor elkaar is. In lief en leed," aldus Loes. Dit jaar heeft ze groep 5/6 van de Radboudschool onder haar hoede. Loes, een juf die altijd positief naar kinderen kijkt en het allerbeste uit kinderen wil halen, is zeker geen juf die alleen de taal- en rekenme thoden induikt. Zij is een juf die vindt dat een kind met hoofd, hart en handen bezig moet kunnen zijn. Vooral de gym-, teken- en handen- arbeidlessen vond Loes altijd erg leuk. In al die onderwijsjaren heeft ze ontdekt dat alle kinderen, of het nu in Tuitjenhorn of in Heiloo is, bijzonder op de gymles gesteld zijn. Tijdens dit laatste schooljaar heeft Loes ook andere klussen gedaan op de Radboudschool. Onder andere heeft zij leestoetsen afgenomen in allerlei groepen, heeft ze ingevallen in diverse groepen en heeft ze som mige kinderen extra les gegeven. Hoogtepunten Dit schooljaar ging Loes in ver band met Pasen met haar groep naar het putje bij de Kapel. Loes: "Dat was heel bijzonder. Ik woonde in mijn kinderjaren vlak naast dat bos en heb daar vaak gespeeld. Ik kende het bos op mijn duimpje. Toen ik daar was met de kinderen heb ik de kinderen verteld dat dit het bos van mijn jeugd was. En wat voor fijne herinneringen het nog steeds zijn. Dit deed Loes vaker. Hieruit konden de kinderen dan weer iets halen, bijvoorbeeld hoe belangrijk een geborgen gevoel kan zijn of hoe belangrijk het is om met vriendjes en vriendinnetjes te kun nen en mogen spelen. Maar ook andere leuke en vrolijke uitstapjes waren een hoogtepunt in de carrière van de juf. Met de kinderen en de ouders met auto's naar een opge spoten weiland aan de Hoogeweg om daar in de winter te gaan schaat sen of haar verjaardag vieren in het Heilooërbos met de gehele klas. Ook de talloze schoolreisjes waren een feest voor Loes. "Je maakt de kinderen op een andere manier mee. Doordat er een andere sfeer is gedragen de kinderen zich anders en zijn soms op een andere manier meer open tegen je," aldus Loes Dekker. Dieptepunten Natuurlijk waren er ook wel dieptepunten, al is het woord diep tepunten misschien wel erg nega tief uitgedrukt. In de loop der jaren nam het administratieve werk voor leerkrachten erg toe. Best wel jam mer vindt Loes. "Soms lijkt een leerkracht meer een administratief medewerker." Over het zogeheten 'passend onderwijs' zegt Loes: "Ik weet niet of dat altijd zo goed is. Gespecialiseerde leerkrachten zijn soms beter voor een kind met een beperking. Een kind krijgt dan de aandacht die het nodig heeft." Pensioen Juf Loes Dekker gaat nu heer lijk van haar prepensioen genieten. Samen met haar man die al een tijdje gepensioneerd is. Ze heeft veel hobby's en wil leuke dingen doen. "Ik ga de kinderen en mijn collega's missen, maar ik kom zeker nog naar de Radboudschool om een bakkie te doen en om volgend jaar naar de musical van groep 8 te kijken." Tekst: Yvonne van Stiphout Op cursus. Aangeleverde foto Afgelopen week vond ik iets kostbaars, zo te zien, en ging naar het gemeentehuis om dit aan te geven. Echter, dit kon niet, want het moest via internet. Toen ik zei dat ik dit niet had, adviseerde de receptioniste me dat ik het dan door mijn kinderen moest laten doen. Misschien had ik wel geen kinderen of was zo'n opmerking wel heel pijnlijk. Daarbij, heeft degene die de kostbaarheid verlo ren heeft internet? Wegens vakantie is de praktijk van DR. RUURDA GESLOTEN van 23-07-2018 t/m 10-08-2018 waarneming: Dr. E. Gianotten, tel: 5330400 "Moet dit allemaal mee?" vraag ik met een zucht terwijl ik de zoveelste tas achter in de auto probeer te proppen. U kent dit vast ook wel. Veel te veel spullen mee op vakan tie, terwijl je de helft niet gebruikt. Stress vooraf en heel veel gedoe. Ik las in de krant dat vakantie de meeste stress van het hele jaar oplevert. Waarom doen we het dan toch elk jaar weer? Waarom gaan we eigenlijk op vakantie? Dat is nou nog eens een goede vraag. Waarom gaan we eigenlijk op vakantie? Hier in ons prachtige dorp is toch alles? Strand, zee, duinen, historische stad in de buurt, heel veel beziens waardigheden en bovenal je eigen omgeving en eigen bed. Sterker nog, hele volks stammen (met name Duits) komen deze kant op om vakantie te vieren. Toeristen die naar ons dorp komen, een vakantiebestemming. En wat doen wij? We gaan hiervan weg. Dat is toch raar! Toch gaan we met z'n allen in de file naar het zuiden om daar met z'n allen aan de zee te zitten, die we hier ook hebben. Hockeyvader dus ook. Bepakt en bezakt op pad, uren in de auto om vervolgens een paar weken op een volle camping te staan. Een paar weken hier relaxen was ook lekker geweest, maar Hockeyvader moet wel op vakantie. Moet? Ja, want Hockeyvader heeft zijn huis verhuurd aan Duitsers via Belvilla. Leek ons een leuk ideeen financieel aantrekkelijk. We moeten dus het huis uit. Kortom, nog maar een tas in de auto, voetbal mee, kano op het dak en het badmintonsetje gaat ook mee. Past er vast nog wel bij. Niet vergeten de cavia naar oma te doen. Nog een paar dagen de laatste dingen inpakken en dan kunnen we. Ik verheug me er nu al op! Ik vind dit geen goede gang van zaken. Ik wil het de gedupeerde graag teruggeven en zal nu een briefje bij de Albert Heijn in 't Loo ophangen. In de hoop dat de gemeente een andere oplossing vindt. Ton

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5