Houd inbrekers buiten de deur tijdens je vakantie! Charon Uitvaartbegeleiding steunt Orange Babies De straat: Breedelaan Buslijn 408 blijft rijden naar Egmond I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Derde bachelordiploma Fysiotherapie voor familie Ruiter-Vel UITKIJKPOST JULI 201: HEILOO - Donderdag 12 juli 2018 was een bijzondere dag voor de familie Ruiter-Vel. Dochter Celine kreeg 29 jaar na haar ouders, Nico Ruiter en Ingrid Vel, haar bachelordiploma Fysiotherapie aan de HvA Gezondheid te Amsterdam uitgereikt. Sport en gezondheid vormen een rode draad in deze familie. Broer Yannick volgt het CIOS te Haarlem. In augustus gaat Celine, samen met Ingrid, naar het EK Atletiek in Berlijn. Zij zullen daar als fysiotherapeut werkzaam zijn in een Duits team van fysiotherapeuten voor de EK-organisatie in Berlijn. Atletiek is een sport die door beiden, al vanaf hun jeugd, wordt beoefend. Die ervaring kunnen zij goed inzetten voor de behandeling van de atleten. Fysiotherapie Vennewater- het Zevenhuizen 48B (in Sportcentrum het Vennewater) -1852JC Heiloo-072/5330344-info@iysiotherapievennewater. nl. HEILOO - De vakantieperiode staat weer voor de deur. Het moment dat veel mensen elders genieten van hun verdiende rust en daardoor helaas ook het moment dat inbrekers graag hun slag slaan. Paul Dirks van Buurtpreventie Heiloo geeft een aantal tips om het inbrekers niet te gemakkelijk te maken tijdens je vakantie. 1. Zorg voor goede sloten en sluit uw deuren. In de praktijk blijkt dat veel woningen nog zijn voorzien van verouderde sloten. Inbrekers krijgen deze oude sloten relatief gemakkelijk open. Ook blijkt dat veel deuren van woningen en/of schuren niet op slot zitten wan neer de bewoners niet thuis zijn, of zelfs op vakantie zijn. Dan maak je het inbrekers natuurlijk wel heel gemakkelijk! Dus, deuren en ramen op slot, ook al ben je maar even van huis. 2. Maak het voor inbrekers niet aantrekkelijk om bij jou thuis te 'shoppen'. Dus, geen waardevolle spullen in het zicht laten staan. En je fiets in de schuur ook even op slot zetten! 3. Zorg voor een bewoonde indruk. Dus zet een (vers) bloemetje op tafel, hang een jas over de stoel en laat de buren de gordijnen eens open en dicht doen en de brieven bus legen. Ben je langere tijd weg? Vraag dan of iemand het gras een keer maait. Kortom, zorg voor een bewoonde indruk in plaats van een verlaten huis. 4. Zorg voor verlichting! Inbrekers houden van donkere steegjes en achtertuinen. Reden te meer om te zorgen voor goede buitenverlich ting. Verlicht de deur en achtertuin, daarmee schrik je inbrekers af. 5. Social media is niet weg te denken! Maar, denk twee keer na voordat je je vakantie-uitzicht en -belevenissen op het wereldwijde web deelt. Je weet immers maar nooit wie het leest. Maak mensen die niet het beste met je voorheb ben dus niet wijzer dan ze zijn. Wil je je vakantieavonturen toch graag delen? Plaats dan een online verslag als terugblik als je zelf weer veilig thuis bent. Ook leuk om nog even terug te denken! 6. Laat geen 'klimmaterialen' in de tuin staan. Dat klinkt misschien wat gek, maar een kliko of lad der kan soms net dat opstapje zijn dat inbrekers nodig hebben om via het openstaande bovenraam naar binnen te komen. Ruim deze voor zover mogelijk op, of zet ze op een plek waar ze niet direct in het oog springen als voor de hand liggend opstapje. 7. Houd de buren op de hoogte! Zorg ervoor dat je als naaste buren van elkaar weet wie er wanneer op vakantie is, en wie er voor de post en de planten zorgt. Houd een extra oogje in het zeil en wees alert op vreemde geluiden en veranderingen in open of gesloten ramen, deuren en gordijnen. Vertrouw je het niet? Overleg met andere buren of neem contact op met de politie. 8. Last but not least: word lid van de Buurtpreventie WhatsApp-groep uit jouw buurt! Samen met de buurt een oogje in het zeil houden werkt beter dan je denkt. Voor meer infor matie of aanmelden: www.buurtpre- ventieheiloo.nl. Een prettige vakantie en kom weer gezond en veilig terug! HEILOO - Sinds begin dit jaar steunt Gijsje Teunissen van Charon Uitvaartbegeleiding Orange Babies. Van elke uitvaart die Charon begeleidt gaat een bedrag naar Orange Babies. Op de site van Orange Babies (www.aktiesvooro- rangebabies.nl) is dit te volgen en kan je zien hoe deze stichting belan geloos moeders en hun (ongeboren) baby's helpt. Dit raakte Rob van den Berg zo, dat hij na de uitvaart van zijn vrouw een donatie deed van 200 euro. Afgelopen week mochten Gijsje Teunissen en Eveline Joppe, uitvaartbegeleidster bij de uitvaart van Rob's echtgenote, dit op het ter ras van de Klok in Egmond aan Zee in ontvangst nemen. Al pratende liet Rob weten dat hij van plan was om elke maand 20 euro te storten voor de actie Charon steunt Orange Babies. Dit was eigenlijk te gek en Gijsje en Eveline wilden het haast niet aannemen, maar denkende aan al die baby's die hiermee een hiv- vrije start en een gezond leven kun nen krijgen, namen zij dit aanbod graag aan. Gijsje Teunissen: "Ik weet dat het een druppel op een gloeiende plaat is, maar alle kleine beetjes helpen. Er gebeurt zo veel in de wereld op het ogenblik, het is om bang van te worden. Maar dat moeten wij juist niet doen, verdrinken in angst. Laten wij het geloof in het goede en in de liefde voor elkaar behouden. Voel de onvoorwaardelijke liefde die een kind naar zijn ouders voelt en ouders naar hun kind. Laten wij het vertrouwen houden dat wij met zijn allen het verschil kun nen maken. Daar in Afrika, ver weg van ons bed, maar ook dichtbij. Zodat nog meer moeders met hun baby's vol vertrouwen de toekomst tegemoet kunnen zien. Zij kunnen met hulp van de stichting Orange Babies weer stralen, zoals alle jonge moeders en baby's zouden moeten doen." Dank je wel Rob! HEILOO - Esther woont aan de Breedelaan in de wijk Oud-Zuid samen met haar man en hun kinderen. Als ze de vraag krijgt te praten over haar straat, is ze hiertoe meteen bereid. "Wij wonen hier echt heel goed. De straat is mooi groen en het is lekker rustig. Verderop zijn er speeltuintjes voor de kinderen en grasveldjes, waar ze bijvoor beeld kunnen voetballen. Ik hoef hier echt niet weg hoor," vertelt ze tevreden. Esther houdt overduidelijk van Heiloo en vooral van de buurt waarin ze woont. Voorheen woon de de Heiloose als kind aan de Havercamplaan, een stukje ver derop in de wijk, en later aan de Heerenweg. Met haar man ver huisde ze in 2001 naar Alkmaar. Daar waren de woningen destijds betaalbaarder. In 2006 verhuisde ze weer naar Heiloo. "Ik ben blij weer terug te zijn in mijn oude buurtje." Ook over haar woning, gebouwd in de jaren '70, is Esther goed te spre ken. "We hebben met vier slaapka mers voldoende ruimte. Vanuit ons raam hebben we een open uitzicht, ook een voordeel." Esther en haar gezin gaan goed om met de buren. "We hebben kinderen in dezelfde leeftijd, dus die spelen met elkaar. Grappig detail is dat we met vier gediplomeerde schoonheidsspe cialistes op één rij wonen van wie twee praktiserend, ik werk nu in de verzekeringsbranche." Sandra, de buurvrouw van Esther, laat zich ook even zien. Ze praat al even enthousiast over de Breedelaan. "We wonen hier, omdat de wijk groen is. Verder is onze woning gro ter dan de vorige, een appartement in Ypestein. Ook dat was een reden om hiernaartoe te verhuizen. Een ander pluspunt is de centrale lig ging: we wonen dicht bij de school van de kinderen, het station en de winkels." Aan de andere kant van de straat, tegenover de openbare basisschool De Springschans, praat Henk Kleijn voor zijn voordeur over zijn woonervaringen. "Ik woon hier prettig, omdat de mensen elkaar helpen als dat nodig is. Dat is pret tig. Een minpuntje heb ik eveneens voor je: soms erger ik mij aan het gedrag van weggebruikers in de straat. Sommige mensen rijden veel te hard. Verder lopen vrijwel alle wandelaars aan de rechterkant van de straat, dat moet natuurlijk links zijn. Pas dan zie je het tegemoetko mend verkeer aankomen en kun je er beter op reageren." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser V.l.n.r.: Gijsje, Rob en Eveline. Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf maandag 23 juli rijdt buslijn 164 (Castricum- Egmond aan Zee v.v.) alleen nog in de ochtend- en middagspits. Dat wil echter niet zeggen dat met name reizigers uit Egmond- Binnen verstoken zijn van open baar vervoer overdag. Sinds juni 2012 verzorgen vrijwil lige chauffeurs dagelijks, behalve op zon- en feestdagen, het busver voer van Heiloo via Egmond-Binnen naar Egmond aan Zee en terug in een uursdienst. De dienst begint om 8.52 uur in Heiloo. De laatste rit ver trekt om 17.22 van het busstation in Egmond aan Zee. Deze buslijn 408 wordt mede in stand gehouden door de provincie. Zij voorziet nu al zeer behoorlijk in de ov-behoefte van bewoners en vakantiegangers in de regio. Te verwachten valt dat reizigers voortaan vaker deze lijn zullen nemen op weg naar het spoorweg station. Maar vanaf nu is de over stap naar de trein niet in Castricum maar in Heiloo. Buslijn 408 rijdt vanaf 23 juli ook via de GGZ in Heiloo, waar het gezondheidscentrum is, en waar overgestapt kan worden op lijn 167 (Alkmaar - Beverwijk). Op de web site www.buurtbusheiloo.nl zijn het routeschema en de tijden van bus 408 te vinden. Esther en haar zoon Ian Foto: Evert Visser

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 7