Kermisrun 'On Fire' Kinderen Timmerdorp willen graag post Lezing over de strijd om West-Frisia V.V. Egmondia schittert in commercial REGIO 9 Trots op EHBO-diploma UITKIJKPOST 18 JULI 201 Lieke Martens (rechts) zit naast haar jonge lookalike. Foto: STiP Fotografie LIMMEN - Ook dit jaar vindt tijdens het kermisweekend op zaterdag 8 september de ker- misrun plaats. De inschrijving is gestart! Dit jaar vindt de kermisrun voor de zesde keer plaats met een nieuwe organi satie. Het parcours is iets gewij zigd, er zijn nieuwe hindernis sen en het thema is 'On Fire'. Op 3 mei jongstleden stond de Corneliuskerk in vuur en vlam. Een ramp voor de Limmer gemeen schap. Maar saamhorigheid, hulp vaardigheid en doorzettingsvermo gen is wat Limmers bindt. Samen staan ze sterk voor de kerk. De kermisrun heeft geen winstbelang. Daarom wordt dit jaar de mogelijke opbrengst gedoneerd aan de kerk. Het parcours is 2,5 km lang en kan een, twee of drie keer worden gelopen. Wanneer je voor de prij- zen gaat, moet je alle drie de rondes lopen. De start is om 16.00 uur bij de 'Heeren van Limmen'. Veiligheid staat voorop! Alle hindernissen wor den streng geïnspecteerd door de bevoegde instanties en getest door de kermisrunorganisatie. Het doel is om iedereen moe maar heel over de finish te krijgen. Deelnemers vanaf 12 jaar kunnen meedoen. Deelnamekosten aan de kermis- run zijn 30 euro per persoon. Dit is inclusief startnummer, tijdchip, muziek langs het parcours en een aansluitend buffet van Kookkönst bij Heeren van Limmen. Inschrijven kan via www. kermisrun.nl en volg kermisrun op Facebook voor de opwarmende berichtjes. De kermisrun staat voor al in het teken van sportiviteit, feest en fun. Tot 8 september, dan zien we jou vlammen! Een prachtige brievenbus hoort erbij Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Het is weer bijna vakantie en dan begint op maandag 23 juli voor een groot aantal kinderen hun Timmerdorp! Vier dagen lang hard werken: hout sjouwen, timmeren, zagen en wat er allemaal meer bij komt kij ken om een mooie hut te bouwen met je vriendjes en vriendinnetjes. Traditioneel wordt er ook bij iede re hut een prachtige brievenbus gemaakt. En deze moet natuurlijk vol! Dus ouders, opa's, oma's en overige familie en kennissen, verras uw (klein)kind met post gestuurd naar hun zelf gebouwde dorp. Het adres is: Timmerdorp p/a Pr. Marijkelaan 1 1934 EA Egmond aan den Hoef. De werkgroep van het timmer- dorp heeft versterking nodig. U wilt toch ook dat dit mooie evenement het volgende jaar weer doorgang vindt? U kunt zich aanmelden bij Jakob Pronk op het timmerdorpter- rein of bel naar 06-10020460. EGMOND-BINNEN - Kees Nieuwenhuijsen (Vlaardingen, 1954, auteur van 'Strijd om West-Frisia en 'de Slag om Vlaardingen') vertelt de geschie denis van West-Frisia (het late re graafschap Holland) in de tiende en de elfde eeuw. Hij doet dat op basis van tal van annalen, kronieken en oorkonden. Via powerpointpresentaties neemt hij ons mee in de strijd om West- Frisia met afbeeldingen van manus- cripten, landkaarten, genealogische overzichten en archeologische vondsten. Ook de rol die de Abdij van Egmond in deze strijd had komt aan de orde. De lezing vindt plaats op 4 augus tus om 14.00 uur in de Abdijwinkel aan de Vennewatersweg 27a in Egmond-Binnen. Inschrijven kan via abdijvanegmond.nl. Toegang is 10,- inclusief koffie/koek. Aantal deelnemers: max. 80/min. 20. Info: boeken@abdijkaarsen.nl of via 072 5062786. EGMOND - Maandagmiddag 16 juli was tijdens een speciale première in de kantine van V.V. Egmondia de nieuwste tv-com mercial van Calvé Pindakaas te zien. In navolging van massaal omarmde Calvé-reclames met 'hoofdrollen' voor sporthelden als onder anderen Pieter van den Hoogenband (Pietertje), Evert van Benthem en Robin van Persie, gaat het ook in de nieuwe commercial om een kind dat de jonge versie van een sportcoryfee vertolkt. De commercial is opgenomen bij V.V. Egmondia, vandaar dat daar ook de première was. De productie was op zoek naar een locatie, dicht bij Amsterdam, die voetbal uitstraalt zoals het 15 jaar geleden was. Dus geen modern complex met kunst grasvelden, maar een authentieke voetbalclub met een complex dat naar gras ruikt en voetbal ademt. V.V. Egmondia had het allemaal! Na alle mannen in de reclames is het tijd om eens een vrouwelijke sportcoryfee de hoofdpersoon te laten zijn. En niemand minder dan Lieke Martens, die tijdens het EK voetbal 2017 voor vrouwen samen met haar team kampioen werd, is dit keer de hoofdpersoon. In de com mercial is de 9-jarige Bobbie Kind de jonge Lieke. Bobbie, een meisje dat al vanaf haar derde zegt dat zij profvoetbalster wil worden, traint zes dagen per week. Inmiddels speelt zij bij Buitenveldert en Ajax. Op talentendagen wordt zij iedere keer gescout. Een doorzettertje en een meisje met een eigen willetje. Precies zoals Lieke Martens jaren geleden. Voor Calvé is het de eerste keer dat het een vrouwelijke sporter in een commercial de hoofdrol geeft. Janina van der Drift van Calvé: "Toen wij besloten weer een nieu we commercial op te gaan nemen met een sporter werd er eigenlijk gedacht dat het weer een man zou worden. Maar de tijd was rijp voor een vrouw. Een mooie manier om vrouwenvoetbal in de spotlights te zetten, want de aandacht voor vrou wenvoetbal is nog steeds veel min der dan voor mannenvoetbal." Het is mooi om te zien dat het karakter en de interesse voor voetbal van Lieke en Bobbie overeenkomen. "We dachten dat we eigenlijk twee meisjes moesten hebben voor de commercial, eentje die kon voetbal len en eentje die lijkt op Lieke en dan ook een beetje haar karakter heeft. Maar Bobbie is alles in een," aldus Janina. Voor Bobbie was het tijdens de casting wel even doorbijten. Drie keer moest zij terugkomen en na de auditie heeft zij een zak vol boter hammen uitgespuugd. Want boter hammen met pindakaas zijn wel lek ker, maar te véél... Tekst: Yvonne van Stiphout EGMOND AAN DEN HOEF - Bloedserieus waren ze, tijdens de reanimatie- en beademingsoefeningen in de klas. Leerlingen van groep 8 van basisschool De Boswaid uit Egmond aan den Hoef kregen de afgelopen 10 weken EHBO-les van Caroline Boom. Tijdens het plakken van pleisters, het aanleggen van verbanden en verbinden van wonden was er ook ruimte voor een grapje zo nu en dan. Na flink oefenen hebben de kinderen zowel theorie- als praktijkexamen afgelegd. Met succes, want alle leer lingen zijn geslaagd en hebben hun EHBO-diploma gehaald! Staand v.l.n.r. Kaya, Zoë, Tygo, Abdullah, Hoessam en Achmed. Gehurkt v.l.n.r. Rama, Mia-Jolie en Dewi. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9