De Straat: Frederica's Hof Coen Doen gaat sluiten Oud-leden gezocht voor jubileumconcert Eensgezindheid 'Wecyclet' u mee voor Scouting Victorie Heiloo? UITKIJKPOST 25 JULI 2018 Coen en Ria in hnn winkel Coen Doen Foto: Jos Kraakman Theo Middelbeek. Foto: Evert Visser HEILOO - Per 1 oktober 2018 slniten Coen en Ria in winkel centrum 't Loo hun winkel Coen Doen. Zelf gaan zij met pensioen en er is geen opvolger. Een ander koop gedrag is ook een reden waarom er in de toekomst geen plek meer is voor dit type winkel in een winkel centrum. Ruim 30 jaar waren Coen en Ria het gezicht van de zaak. Zij hebben het altijd met veel plezier gedaan. Coen en Ria: "Wij bedanken onze trouwe klanten en veel men sen uit Heiloo en omstreken voor hun bezoek aan onze winkel." Coen blijft overigens wel bereikbaar voor reparaties, onderhoud van zonwe ring, sloten en eventuele andere problemen. Behalve bestellingen en kluswerk zullen de laatste weken veel pro ducten met korting de deur uitgaan. Profiteer dus nog, op is op en per 1 oktober is het over en uit! HEILOO - Dit jaar is het pre cies 120 jaar geleden dat Fanfarecorps Eensgezindheid werd opgericht door enkele kunstlievende lieden die het hoog tijd vonden dat Heiloo ook een volwaardig corps kreeg dat voor de muziek zorgde bij offici- ele gelegenheden. De eerste uitvoering was op 16 november 1899 onder leiding van de heer J.M. Otto, die ook directeur van het Stedelijk Orkest te Alkmaar was. Ter gelegenheid van dit heug lijke feit geeft Eensgezindheid op 10 november een jubileumconcert in Fletcher Hotel (Kwartje Koffie) Heiloo. Voor dit concert zoekt de vereniging oud-leden die het leuk idee vinden om weer eens een deuntje mee te blazen op een instru ment. Zij krijgen de kans om enkele repetities mee te oefenen en enkele stukken tijdens het jubileumcon cert uit te voeren. Oud-leden vanaf de jaren '40 zullen misschien nog vitaal genoeg zijn, maar waarschijn lijk zullen de oudere oud-leden geen instrument meer kunnen bespelen. In dat geval zou het mooi zijn als hun kinderen of (achter)kleinkin- deren het muzikale stokje overge dragen hebben gekregen en zij mee kunnen spelen. Van de oprichters zal er in ieder geval niemand meer aanwezig zijn, de laatst levende oprichter (Gerrit Koning) is in 1967 op 96-jarige leeftijd overleden. Meer informatie over het jubi leumconcert is te lezen op www. mv-eensgezindheid.nl. Oud-leden en/of hun (klein)kinderen kunnen zich voor deelname aanmelden via secretariaat@mv-eensgezindheid.nl of 072-5334851. Eensgezindheid in Andijk in 1934. Aangeleverde foto HEILOO - Scouting Victorie Heiloo is genomineerd voor de Wecycle-actie. Wat houdt dit in? Tot en met 31 augustus 2018 kun nen afgedankte, kleine, elektrische apparaten of kapotte, energiezui nige lampen bij de milieustraat aan Rosendaal 2 te Heiloo worden inge leverd. Hiermee kunt u, als inwoner, punten scoren. Als de gemeente voldoende punten verzamelt (top 25), ontvangt Scouting Victorie een cheque van 1.000,-. Dit geld kan de scouting goed gebruiken. De grootzeilen van de stalen zeilboten zijn hard aan vervanging toe, dus daaraan zou de scouting het geld besteden. Hoe werkt het? 1. Inwoners gaan naar de milieu straat aan de Rosendaal 2 te Heiloo (supermarkt of andere inleverpun- ten doen niet mee aan de actie); 2. Lever oude apparaten en/of kapotte spaarlampen in; 3. Ga ter plekke op uw smartphone naar www.miheustraat.wecycle. nl/; (Zorg dat bij 'instellingen' op de telefoon 'locatievoorzieningen' op 'aan' staat.) 4. Ga naar 'check in' en geef uw punten aan Scouting Victorie! Het leuke is dat degene die de apparaten of spaarlampen inlevert ook kans maakt op mooie prijzen. Wecycle verloot tijdens de hele actieperiode 50 nieuwe, elektrische apparaten onder de deelnemers op www.miheustraat.wecycle.nl. En je mag zo vaak meedoen als je wilt. HEILOO - Mevrouw De Nijs geniet voor haar woning aan Frederica's Hof in Plan Oost van de zon en een goed boek. "Ik kan kort zijn: ik woon hier geweldig. Het is lekker groen met tegenover mijn huis het park en een fontein. Ook de buren zijn prima, mijn zoon woont hiernaast, leuk hè?" Verderop in de straat woont Theo Middelbeek. "Toen we in 1996 wilden verhuizen, zeiden we tegen elkaar: daar moet het dan wel bij blijven. We houden name lijk niet zo van verhuizen. Volgens mij gaat onze wens uitkomen, want we wonen hier ideaal." Theo praat onder de veranda in zijn ruime tuin over de grote pluspunten van het wonen aan Frederica's Hof. "Het huis is mooi en heeft een prach tige ligging, tegenover Landgoed Ter Coulster en het park met iets verderop een fontein. Zo af en toe maken we hier een ommetje. De straat is niet druk, maar is met wandelaars, fietsers en automobi listen ook niet heel rustig. Gelukkig niet, het is precies goed zo." Theo was eigenaar van het autobedrijf Middelbeek Cars en woonde voor heen naast de zaak aan de Rijksweg in Limmen. Toen het bedrijf ver huisde naar de Boekelermeer in Alkmaar, zochten hij en zijn vrouw en dochter een andere woning. "Mijn vrouw reed langs dit huis en zag een klein bordje 'te koop' staan, ze was meteen enthousiast. Rondom de woning was toen nog een grote haag te zien en in de tuin stonden veel bomen. Hierdoor was de woning vanaf de weg nauwelijks zichtbaar. Sommige mensen waren zelfs verbaasd dat hier een huis stond. We verwijderden de haag en ongeveer dertig bomen en hebben de woning uitgebouwd met drie garages, een tuinhuis met kantoor en een aangebouwde keuken. Ook legden we een terras aan. Tuinieren doen we graag, dat kan hier maar al te goed. Tot anderhalf jaar geleden was ik vanwege mijn werk vaak niet thuis. Nu ik dat wel ben, waardeer ik dit huis en de prachtige locatie steeds meer. Ik hoef hier echt niet weg." Theo noemt het contact met de buren goed. "We hebben twee of drie keer per jaar een buurtfeestje, dat is heel gezellig." Hij noemt even eens een minpunt. "Sommige men sen parkeren in de berm of zelfs in het park. Dat staat slordig en boven dien kan een openslaande deur gevaarlijk zijn voor passerend ver- keer. Ik vraag de gemeente Heiloo daarom hier beter op toe te zien, want het hoeft echt niet: aan de ver derop gelegen Doktersweg is een parkeerplaats." Op de vraag naar een bijzondere gebeurtenis die zich in de straat afspeelde en het vertel len waard is, hoeft Theo niet lang na te denken. "Op de eerste dag dat we de woning hadden, reed er een auto tegenover ons huis de vijver in. Ik sprong meteen in het water om de bestuurder te redden. Een instal lateur, met wie ik op dat moment sprak, hielp een handje: hij trok met een touw de auto uit het water. Dat zal ik nooit vergeten." Tekst: Evert Visser/EJV Mediaproducties Een van de vijf stalen zeilboten van Scouting Victorie, een zoge naamde Lelievlet. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 7