"Het is net een museum" Uitkifémt Keer op Keer opkikkers juli w en vragen aan UITKIJKPOST 8 AUGUSTUS 2018 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stuitjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Sinds een paar weken is er weer volop beweging in het pand van de voormalige Renaultgarage op de kruising van de Westerweg en de Zeeweg. De troosteloze aanblik van het leegstaande pand heeft plaats gemaakt voor een gezelligere aanblik: de schuifpuien staan weer open en de gordijnen wap peren gezellig in de wind. Menig Heilooër heeft al met zijn neus tegen de ramen gestaan om te kijken wat daar nu eigenlijk gebeurt. Het pand dient als opslag voor antiek, curiosa en brocante van diverse designers. De meubels, het kristal, het porselein en de andere spullen worden online verkocht via Marktplaats, eBay en Catawiki. Er zitten heel wat pareltjes tussen: oude boeken uit 1890, een antiek poppenhuis, een voetbaltafel en secretaires waarbij in de laatjes nog oude poëzieplaatjes werden gevon den. Kees Anema, van het gelijknamige im- en exportbedrijf in tweedehands trucks aan de Boekelerdijk, heeft de inboedel gekocht van een zakenre latie. Een bijzonder verhaal: de man woonde in een grote herenboer derij op het Groningse platteland. De man was ziek en berooid, hij had enkel nog een paar legertrucks staan en zijn inboedel. Op 27 juni zou hij euthanasie laten plegen maar hij had geen geld voor de begrafe nis. Hij vroeg Kees om de trucks en de inboedel over te nemen, in ruil daarvoor betaalde Anema de begra fenis, waar overigens toch nog 200 mensen kwamen opdagen. Van antieke slingertelefoons tot fauteuils van Schuitema tot prach tige Perzische tapijten, het is een hele klus om alle artikelen te laten taxeren, te prijzen en vervolgens te fotograferen voor de online ver koopsites. Dochter Hetty heeft dit op zich genomen en hoort leuke reacties: "Bijvoorbeeld het jongetje dat langsfietste en tegen zijn vader riep: kijk pap, het is net een muse um". Bezichtigen kan op afspraak. U kunt mailen naar h.corazon@ hotmail.com of whatsappen naar 06-54708018. Een greep uit de enorme collectie. Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 -12.00113.00 -17.30 uur di. 08.30 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer geeft elke week een Opkikker van 250 euro aan een vereniging of stichting. De opkikkers van de maand juli zijn gegeven aan Stichting De Regenboogboom, Stichting Dalisay Recovery in Wieringerwerf, Mandalorian Mercenaries en Rebel Legion kostuumclubs. Zij doen mee aan de Dam tot Damloop op zaterdag 22 september 2018, en de opbrengst gaat naar Pink Ribbon. Ook Timmerdorp Heiloo ontving een van de opkikkers. Timmerdorp Heiloo is opgericht in 1976 en organiseert jaarlijks, in de laatste vakantieweek, een onvergetelijk evenement voor kinderen van 7 t/rn 12 jaar. Dit jaar is er plaats voor 675 kinderen. Samen met ruim 100 vrijwilligers maken de kinderen in vier dagen een gave hut van de hele grote houtstapel, kilo's spij kers en tientallen liters verf. Op donderdag krijgen de kinderen de gelegenheid om aan verschillende sport- en spelclinics mee te doen en 's avonds is de grote verkoop. De kinderen mogen dan hun verkoop waren uitstallen en het Timmerdorp wordt geopend voor alle geïnte resseerden. Op vrijdag breken we alles weer af, zodat 's avonds een gedeelte van de houtstapel in de fik kan worden gestoken. Voor slechts 20,- per kind hebben de kinderen een onvergetelijke laatste vakantie week. De opkikker van XopX komt dan ook heel goed van pas. Er zijn nog kaarten beschikbaar voor het Timmerdorp 2018, via de website www.timmerdoip.com. Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het for mulier downloaden via www.stich- tingxopx.wordpress.com of opha len in onze kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. Timmerdorp Heiloo, een onvergetelijk evenement. Aangeleverde foto 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Haarlem, waar ik maar één jaar heb gewoond. Daarna ben ik samen met mijn vader, moeder en mijn drie jaar oudere zus naar Heiloo verhuisd, naar de Kennemerstraatweg - de plek waar ik ben opgegroeid. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Mijn werk is mijn hobby. Ik ben eigenaar van Banketbakkerij Van Velzen. Ik krijg nog steeds gemiddeld vijf keer per week de vraag of de moorkop bovenop de zaak terugkomt. Voorlopig komt er niets terug voor in de plaats, misschien in de toekomst een bonbon. Zeker sinds ik gestart ben met de nieuwe chocolaterie. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Er zijn meerdere personen die ik weer zou willen ontmoeten, vooral mensen waarmee ik vroeger gesport heb. Ik heb vroeger professioneel gevoetbald, bij AZ en in Haarlem. Ik ben benieuwd hoe het nu met ze gaat en wat er van hen terecht is gekomen. Ik voetbalde eerst bij AZ, maar toen ik de binnen- en buitenband van mijn enkel scheurde, moest ik revalideren. Vanaf dat moment heb ik tot mijn 25e in Oostenrijk gevoetbald. Daarna ben ik uit mezelf gestopt en ben ik teruggegaan naar de zaak. Ik was daar al werkzaam van kinds af aan - het is een familiebedrijf - en in mijn voetbalperiode werkte ik daar in de ochtend en ging ik in de middag trainen. Ik wilde graag terug en ben sindsdien niet meer weggegaan. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik heb heel veel mooie jeugdherinneringen. Vooral het vele sporten en de vakanties met mijn gezin. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Ik vind het Maalwater erg mooi, ik heb daar veel mooie herinneringen aan. Omdat we nog niet met de fiets naar het Alkmaardermeer moch ten, gingen we met een vriendengroep surfen op de vijvers in Heiloo. 6. Waar kunnen we je 's nachts voor wakker maken? Voor mijn familie en bepaalde sporten die 's nachts op televisie worden uitgezonden. Voor Formule 1 en voetbalwedstrijden zet ik graag mijn wekker! 7. Wat is het beste advies datje ooit kreeg? Doe watje hartje ingeeft, dit heb ik van mijn ouders meegekregen. Vooral van mijn vader. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Het meeste is al bekend. Maar wat veel mensen niet weten is dat wij onze chocoladebonbons echt allemaal zelf maken. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik denk dat wij zeer tevreden mogen zijn met onze huidige burgemees ter en zou niet weten wat ik anders zou moeten doen. 10. Persoonlijke vraag van Robin Kosters: "Hoi Mareje hebt onlangs een bonbonatelier geopend. Hoe ben je op dat idee gekomen en wat voor producten maak je daar?" Drie jaar terug zijn wij begonnen met een geheel eigen bonbonlijn. Ik startte toen met acht soorten, wat zich al snel uitbreidde naar inmid dels dertig soorten. Ik ben dit jaar gestart met een geheel nieuwe lijn van bonboneitjes, wat zeer goed is uitgepakt. We leveren inmiddels ook aan collega's waardoor het uit zijn jasje groeide. Toen kreeg ik gelukkig een ruimte aangeboden aan De Wagenmaker (achter Karwei) en deze kans hebben wij met beide handen aangepakt. We kunnen hierdoor praktischer werken en meer productie draaien. Ik had dit al op de langetermijnplanning staan en dit was de ideale kans. Ik wilde dit altijd al en vind het echt heel leuk. Dit moet ook wel je hobby zijn, anders krijg je het echt niet voor elkaar. We deden altijd al dingen met chocola, maar niet met bonbons. Het is inmiddels een groot succes, het is allemaal heel snel gegaan. Ik geef de vragen door aan Sandra Bedeschi van autorijschool Victorie. Mijn vraag is: "Uitje verhalen komt naar voren datje allemaal verschillende types mensen in in je auto hebt. Hoe krijg je leerlingen die er veel moeite mee hebben toch zover dat ze slagen voor hun rijbewijs?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3