la De straat: De Waard en Rosendaal (Ypestein) Vakantie bij buitenschoolse opvang Kits Oonlie DELA Vastgoed en Heiloo ondertekenen intentieovereenkomst 't Loo COLUMN 11 Bezorger worden 5 van deze krant? i SI »rs KORTOM Vakantiereis zelfstandige senioren geslaagd KTERS DIENSTEN Praktijk E. Gianotten is GESLOTEN van 13 tot en met 31 augustus Dr. Ruurda neemt waar Tel. 072-5333080 Stilte UITKIJKPOST 8 AUGUSTUS 201 rs Marion Stam. Foto: Evert Visser HEILOO - Niet uitsluitend de paaltjes om het verkeer af te remmen in de Stationsweg ver dienen de aandacht in deze krant. Ook het paaltje voor de deur van Marion Stam aan Rosendaal in Ypestein is een bespreking waard. De inwoonster wijst met enige trots naar het kleine paaltje langs de kant van de weg, die vanuit haar raam goed te zien is. Dit staat er al jaren op haar verzoek aan de gemeente destijds. "We hadden last van de lichten van sommige auto's die vanaf de Rosendaal de ventweg opreden, in eerste instantie recht op ons huis af. De autolampen schenen in ons huis, dat vonden we verve lend. Nu kan dat niet meer, het paal tje houdt de auto's tegen." Marion is sowieso blij dat ze niet meteen aan de straatkant woont. "Dat de ventweg ertussen zit, is heerlijk." Ze woont hier al sinds 1986. "Toen werden de woningen in deze staat tegelijkertijd opgeleverd. Aan de overkant stonden nog geen huizen. Het was echt nog helemaal kaal." Marion geniet van haar woonplek en de nabijheid van de supermarkt. Verder staat ze op goede voet met de buren. "Vooral toen we hier net woonden, was de saamho righeid groot. We gingen samen barbecueën of gezellig uit eten. Nu gebeurt dat niet meer, maar het is evengoed gezellig hier. Ik hoef hier echt niet weg." Een stukje verderop staat Ferdinanda Smit in de deuropening van haar woning in De Waard. "We wonen dichtbij de school van onze kinderen, hier spelen zij ook vaak in hun vrije tijd," vertelt ze enthou siast. De Heiloose is uitsluitend positief over haar straat. Zo vindt ze de supermarkt aan het eind van de straat maar wat handig. "Als ik iets vergeten ben te kopen, dan haal ik het snel nog even op." Daarnaast waardeert Ferdinanda de gezellig heid in de buurt. "Mensen zijn een beetje 'op zichzelf, maar we hou den elkaar wel goed in de gaten, er is sociale controle, dat vind ik posi tief." Even verder in de straat, vlak bij het winkelcentrum, staat Klaas Kuiper de Uitkijkpostredacteur te woord. Hij woont sinds 1987 in Ypestein en vindt dit een goede wijk, ook voor zijn kinderen om op te groeien. Verder bestempelt hij zijn mede-straatbewoners als prima volk. "De meesten wonen hier al sinds de jaren tachtig, dus men kent elkaar." Klaas noemt ook nadelen: hij vindt dat de wijk de afgelopen jaren steeds verder 'verpaupert'. "Rond de supermarkt ligt vaak zwerfvuil, waaronder opvallend veel sigarettenpeuken. Er groeit hier veel onkruid. Verder drukken wortels van bomen de stenen van sommige parkeerplaatsen omhoog en soms verdwijnen er zomaar wat struiken of bosjes zonder dat het mij duidelijk is waarom dat gebeurt. Enkele bewoners onderhouden daarom een perkje groen naast ons huizenblok." Tekst: Evert Visser/EJV Mediaproducties HEILOO - Dit jaar organiseerde Stichting Trefpunt Heiloo weer een vakantiereis voor zelfstandige senioren. De reis ging naar Hotel De Postelhoef in Luyksgestel. Het was een bijzonder ontspan nen, gezellige en interessante reis. De groep maakte prachtige excursies naar een alpacaboer derij in België, een draaiorgel museum in Hilvarenbeek en het Kempenmuseum De Acht Zaligheden in Eersel. Stichting Trefpunt Heiloo en alle deelne mers kijken terug op een zeer geslaagde reis! ADVERTENTIES ?fA www.uitkijkpost.nl 0226 333311 Rn HEILOO - Vakantie is feest! Niets hoeven en lekker kunnen doen waar je zin in hebt. Maar ook in de vakantie is het leuk om met leeftijdsgenoten op te kunnen trekken. Tijdens de zomervakantie staan alle activiteiten op de buitenschool se opvang van Kits Oonlie in het teken van de natuur. Het volledige activiteitenprogramma vindt u op de website van Kits Oonlie, kits- oonlie.nl. Voor alle kinderen zijn er ver schillende vakantiepakketten moge lijk, waarbij er gekozen kan worden voor opvang voor iedere vakantie, zes weken vakantie of een flexi bele afname. Heeft u eigenlijk geen opvang nodig, maar vindt u het leuk om uw kind mee te laten genieten van de activiteiten, dan kunt u uw kind(eren) ook per dag, week of vakantie aanmelden. Kortom, alles kan! Meer informatie of uw kind(eren) deze vakantie nog inschrijven voor één of meerdere dagen? Neem gerust contact op met de centrale administratie van Kits Oonlie op 072-5323576 of via info@kits-oon]ie. nl. HEILOO - Vrijdag 3 augustus hebben Ellen Nijenhof namens DELA Vastgoed (eigenaar van winkelcentrum 't Loo in Heiloo) en Fred Dellemijn (wethouder Heiloo) een intentieovereen komst getekend voor de verster king van winkelcentrum 't Loo en de directe omgeving. In het bijzijn van het bestuur van de winkeliersvereniging werd stil gestaan bij deze mijlpaal. De intentieovereenkomst zorgt ervoor dat de partijen een inte grale visie voor winkelcentrum 't Loo ontwikkelen. Partijen gaan met elkaar in gesprek over onder andere het toevoegen van winkel voorzieningen, het verbeteren van parkeervoorzieningen, het verbete ren van het verblijfsklimaat en extra aandacht voor de veiligheid voor fietsers en voetgangers. In het najaar vindt een informatieavond plaats waar belangstellenden terechtkunnen voor meer informatie over de plannen. Uiteraard is er dan gelegenheid voor het stellen van vragen. Er is dan ook meer bekend over de planning van de activiteiten. Ik zit in de tuin en ik hoor... hele maal niks. Dit betekent dat ik alleen thuis ben, want met twee meisjes van resp. 8 en 4 jaar oud is stilte een zeldzaam fenomeen. Toch kan ik er intens van genieten. Of misschien juist wel daarom. Ik kom net thuis van mijn werk, terwijl manlief met de meisjes in het zwembad vertoeft. Ik zet een kop koffie, ga zitten en verbaas me over de stilte. Het voelt even als een klein cadeautje. De wind ruist, de parasol van de buren kraakt een beetje en in de verte blaft zo nu en dan een hond. Maar verder is het stil. Ik doe mijn ogen dicht en geniet. Geen klus sende buren of spelende kinderen en nog geen vliegtuig gehoord (niet dat ik me daaraan stoor overigens, laat dat duidelijk zijn). Waarschijnlijk is de halve buurt op vakantie, wat ik stiekem best een beetje ongezel lig vind. Ik heb zelfs nog geen trein gehoord. Zou het treinverkeer weer eens platliggen? Mijn hand reikt al naar mijn telefoon, even checken op Twitter? Nee wacht, daar gaat de intercity al.... Gelukkig maar! Best saai eigenlijk zo'n stil huis, stille buurt. Maar die zeldzame momenten van rust moetje koesteren. En dus zet ik nog een kopje koffie, schuif ik er een stoel bij, leg mijn benen erop en doe mijn ogen nog even dicht. Ssst.... De activiteiten staan in het teken van de natuur. Aangeleverde foto Rick Konings (DELA Vastgoed), Fred Dellemijn (wethouder Heiloo), Ellen Nijenhof (DELA Vastgoed) en Willem van den Berg (bestuur winkeliersvereniging 't Loo). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5