TOPconcerten in Heiloo en Egmond Open Tuinen Weekend Heiloo en Limmen Commotie rondom verkeerspaaltjes blijft Donna Musica in de Comédie op Landgoed Nijenburg 9 UITKIJKPOST 8 AUGUSTUS 201 Gergely Devich. Foto: Réka Devich HEILOO EGMOND AAN DEN HOEF - Een gevarieerd program ma van klassieke muziek, door muzikale talenten, daarvoor staat The International Holland Music Sessions (TIHMS) garant. Van heinde en ver komen jonge professionals naar Nederland om in Bergen les te krijgen van docenten van naam. Tijdens het concertfestival zijn ze in de maand augustus in de regio op diverse podia te horen. In Heiloo spelen zij op zondagmiddag in de Cultuurkoepel en in Egmond aan den Hoef vinden op woensdag avond concerten in de Slotkapel plaats. 12 augustus Heiloo, aanvang 15.00 uur De Australische pianist Joshua Hooke speelt niet alleen Debussy en Beethoven, maar ook een composi tie naar volksmuziek van Balakirev. Daarna laten de Hongaarse cellist Gergely Devich, begeleid door Alex Ramirez, piano (Spanje) een cello sonate van Chopin en een suite van Bach klinken. 15 augustus Egmond aan den Hoef, aanvang 20.30 uur Deze avond vult de Slotkapel zich met werk van Fauré, Chopin, Bloch en Franck. Yang Yang Cai, piano (Nederland) speelt Impromptu's van Fauré en een Sonate van Chopin. De Spanjaarden Alvaro Vazquez, cello, en Alex Ramirez, piano, vertolken het bijzondere Jewish Life van Ernest Bloch en een cellosonate van César Franck. 19 augustus Heiloo, aanvang 15.00 uur De Chinese Xu Guo (piano) trapt af met Chopin, Szymanowski en een pianosonate van Beethoven. Daarna drie Russinnen in het Bell Trio, die het Pianotrio nr. 1 van Johannes Brahms uitvoeren. Entree 18,-, jongeren 9,-, kinderen gratis. Kaarten www. tihms.com/concerten, of aan de zaal. HEILOO - Oude tijden herle ven... In de Comédie op land goed Nijenburg speelde zich in vroeger tijden een niet onbe langrijk deel van het sociale leven van Heiloo af, met bijeen komsten van culturele vereni gingen en (toneelvoorstellin gen. Het theatertje raakte verwaar loosd, maar met het herstelplan van het parkbos in 2012 heeft Natuurmonumenten het weer opge knapt. En deze zomer herleven oude tijden in het historische open luchttheatertje! In augustus en sep tember kun je hier een aantal zon dagmiddagen komen genieten van theatervoorstellingen, cabaret of licht-klassieke muziek. Donna Musica Op zondag 19 augustus speelt het strijkduo Donna Musica van 15.00 - 16.00 uur een repertoi re van Bach tot Beatles. Donna Musica wordt sinds 2012 gevormd door violiste Sandra Kox en cel liste Evelien Dubbeldam. Het duo treedt op met een breed reper toire licht-klassieke muziek van barok tot en met tango's, bekende operafragmenten en beroem de Nederlandse luisterliecjjes. Recente optredens: Cultuurkoepel Heiloo, Museumhoeve Overslot, Kunstparade Heiloo, Festival 'Willibrordus draait door', Kunst tot de Nacht Alkmaar, Kunstmarkt Bergen en Cultuurplatform Ouder- Amstel. Tijdens het optreden in de Comédie wisselen zij licht-klassieke muziek uit de Barok en Romantiek af met operafragmenten uit beroem de opera's van Mozart en eindigen zij met Beatlesliedjes in een 'klas siek jasje'. Vrijwillige bijdrage Reserveren is verplicht. Dit kan via www.natuuimonumenten.nF agenda. Na afloop gaan de artiesten met de pet rond voor een vrijwil lige bijdrage, zorg dus dat je wat contant geld meeneemt! Datum: zondag 19 augustus van 15.00 - 16.00 uur. Locatie: de Comédie op Landgoed Nijenburg, ingang vanaf Heiloo gezien het pad dat achter het eerste hek begint, rechts van het hoofdhuis. Er is geen tribune, neem zelf een kleedje, kussentje of laag stoeltje mee om op te zitten. Bij erg slecht weer wordt het con cert een week opgeschoven. Check kort van tevoren de website van Natuurmonumenten nog even! HEILOO - In het weekend van 17 en 18 augustus organi seert de landelijke vereniging Groei Bloei een Open Tuinen Weekend in Heiloo en Limmen. Enthousiaste tuiniers stellen hun tuin open voor bezoekers. De entree is gratis. Tuinen met het hieronder vermelde bord zijn open voor bezoek. Achter een dichte haag of een gesloten hek bevindt zich vaak een oase aan groen, struiken, bomen en bijzondere en kleurrijke plan ten en bloemen. Zo kan de tuin bijvoorbeeld een omvang heb ben je niet vermoedt als je voor het huis staat en oogt de tuin bijna HEILOO - Ondanks de vele aan passingen, blijft de commotie rondom de verkeerspaaltjes aan de Stationsweg een populair gespreksonderwerp - vooral op Facebook. Wekelijks, zo niet dagelijks verschijnen er berichten op de Facebookpagina Je bent Heilooër als... over dit onderwerp. Deze berichten zijn voornamelijk negatief en het lijkt een eindeloze discussie. Maar volgens een woord voerder van de gemeente is het vooral voor de veiligheid en dient het verkeer eraan te wennen. De maatregelen zijn na intensief over leg met bewoners en verkeerskundi gen tot stand gekomen. Volgens de woordvoerder wordt de conunotie veroorzaakt door mensen die haast hebben en snel geïrriteerd zijn: "Facebook wordt als uitlaatklep gebruikt". De gemeente schrijft verder in hun officiële persbericht van 6 augustus het volgende: "Vanwege de bouw van de spoorwegonder doorgang in 2019 en 2020 is de Vennewatersweg 13 maanden afge sloten voor verkeer. Andere wegen in Heiloo worden dan intensiever gebruikt. De verwachting is dat door deze afsluiting andere oost- westverbindingen zwaarder worden belast. Vooruitlopend op de afslui ting van de Vennewatersweg is - in overleg met de bewoners - besloten om maatregelen te treffen die de verkeersveiligheid verbeteren. De fietsstroken op de Kerkelaan zijn verbreed, wegversmallingen op de Zevenhuizerlaan zijn aan gebracht en er zijn paaltjes op de Stationsweg geplaatst. als een park. Kortom: bezoek een van onze tuinen en laat je verras sen. Ongeveer een week voor het evenement vindt u op midden- kennemerland.groei.nl de adres sen van de deelnemers die hun tuin openstellen. Aangeleverde foto Om de maximumsnelheid van 30 km op de Stationsweg te waarbor gen houdt de gemeente vast aan de wegversmallingen. De Stationsweg wordt (in juli 2018) iets anders ingericht van wege de veiligheid voor fietsers. Er komen nu paaltjes aan weerskanten van de weg, waarbij fietsers aan de buitenzijde kunnen passeren zonder het risico van auto's op hun deel. Voor auto's geldt nog meer dat ze vaart moeten minderen. Hiermee wil de gemeente benadrukken dat het verkeer hier echt niet harder dan 30 km/h mag rijden. Bovendien ziet de gemeente liever dat automo bilisten een andere route kiezen als het kan. In mei 2018 werden de eer ste paaltjes op de Stationsweg geplaatst. Die leverden de nodige kritiek op en werden stukgereden. De nieuwe paaltjes zijn voorzien van goede reflectie zodat ze goed zicht baar zijn in het donker. Daarnaast is het gebruikelijk dat op 30 km-wegen een versmalling of obstakel aange legd wordt. Het verkeer moet hier aan wemien. De gemeente kiest uit drukkelijk voor veiligheid." Kortom, zoals er op Facebook staat geschreven - de paaltjes blij ven. Of men daar nou tevreden mee is of niet; de aangepaste versmalling op de Stationsweg is veiliger voor fietsers. De woordvoerder van de gemeente spreekt: "We blijven de situatie kritisch monitoren. En grij pen in of nemen passende maatre gelen, indien noodzakelijk." De paaltjes aan de Stationsweg. Foto: Jos Kraakman Prima Donna Musica. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9