'Oerig' kustvolk in Museum van Egmond Topconcert in Egmondse Slotkapel 13 Lezing over Lamoraal van Egmont Veteranen tennistoernooi 40+ en 55+ bij TC Heiloo United Basketbalster Loes Rozing (15) voor Nederland naar EK REGIO/SPORT UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 201 Vervolg van pagina 1 We willen overigens wel foto's laten zien van leuke activiteiten die zich in het restaurant hebben afgespeeld, zoals foto's van brui loftsfeesten. Inwoners kunnen hun foto's aan mij doorgeven." (e-mail- adres: hd.broek@quicknet.nl). "Het is fantastisch dat Onno Tijm van Sportcafé De Watertoren de sport hal belangeloos hiervoor beschik baar stelt. Een datum hebben we nog niet, hierover praten we woens dag (vandaag, red.)." Ook de jonge Egmonder Liv (9), dochter van Marco Gul en Bianca Stam, kwam in actie. Zij verkocht zaterdag en zon dag op het Pompplein zelfgemaakte armbandjes. De opbrengst: 577 euro. Vanwege de brand ging zon dag het Loop naar de Pomp-festival op het Pompplein niet door; hetzelf de geldt voor het muziekfestijn van volgende week zondag. Stichting Horeca Ondernemers Pompplein besloot hiertoe uit piëteit met de gedupeerden. Vrijwilligster Janny Oiling Rijnsewijn: "Het is sowieso niet gepast om bij de puinhopen van een verbrand restaurant feest te vieren, daarom nu even niet. Deze brand raakt ons allemaal in het hart." 'Binnen een jaar opbouwen' Volgens (onbevestigde) bronnen ontstond de brand donderdagmid dag op het terras van De Klok tij dens het verwisselen van gasflessen van de terrasverwarming. Meerdere mensen probeerden tevergeefs met brandblussers het vuur te bestrij den, de vlammen verspreidden zich razendsnel. In no time stond het hele restaurant in vuur en vlam, evenals de bovenliggende appar tementen. Twee mensen raakten tijdens de brand lichtgewond. Veel omstanders zagen hoe brandweer korpsen uit de hele regio uren lang het vuur te lijf gingen, maai' het pand niet konden redden. Een sms-alert sommeerde mensen in een straal van 1 kilometer richting Heiloo ramen en deuren te sluiten. De ravage was na de bluswerkzaam heden in volle omvang zichtbaar; een hek maakt het restaurant tot verboden terrein. Rob Pools, samen met Mirjam van het Maalpad en Jules Breuer eigenaar van het res taurant, laat zich op dit moment niet uit over de oorzaak van de brand en het vermoedelijke schadebedrag. Hij verwacht dat de sloop van de restanten van De Klok nog even op zich laat wachten. Verder is het streven het restaurant binnen een jaar weer op te bouwen. De eige naren zijn dankbaar voor de steun vanuit de bevolking van Egmond. Pools: "De reacties en alle hulp zijn hartverwarmend en niet te beschrij ven. Dat geeft steun in deze dagen. Overigens krijgen we vaak de vraag of we nog wel door willen met De op vrijdag 31 augustus een zeer interessante lezing aan. Vanuit het Belgische Zottegem komt Olivier van Rode een verhaal houden over de onfortuinlijke graaf Lamoraal en zijn rol in het socio-politiek-culturele conflict in het midden van de zestiende eeuw. Van Rode is voor ingewijden geen onbekende. De enthousiaste historicus is de kleinzoon van de Zottegemse Egmontkenner Dr. Leon De Vos, die in 1951 de Egmont- grafkelder aldaar liet uitbreiden en verfraaien en die vele publicaties op zijn naam heeft staan. Van Rode kreeg de interesse voor Lamoraal van Egmont met de paplepel inge goten en speelt al jaren een belang rijke rol in het Zottegemse cultuur historische leven. De lezing vindt plaats in bezoe kerscentrum Huys Egmont (Slot- weg 46) en begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 5,- en zijn te reser veren via de website www.huyseg- mont.nl/agenda of telefonisch op 06-51689620 (Martijn). Koffie is bij de lezing inbegrepen. Het beeld van Lamoraal in Zottegem. Foto: aangeleverd EGMOND AAN DEN HOEF - Als afsluiter van de zomeractivitei- ten rond het Lamoraaljaar biedt Stichting Historisch Egmond HEILOO - Vanaf zondag 2 sep tember tot en met zondag 9 sep tember wordt alweer het zesde Eiland de Wild keukensvete ranen tennistoernooi gespeeld op het terrein van TC Heiloo United aan De Dors 1. Dit toernooi wordt gespeeld in dubbelonderdelen 5 en 6 40+ en in de onderdelen 7 en 8 in de leef tijdscategorieën 55 Inschrijven kan tot en met zaterdag 25 augus tus via www.toernooi.nl. Dit toer nooi staat bekend om een heerlijke Klok. Het antwoord is 'ja', dit is nooit bij ons ter sprake gekomen. We staan er positief in en zetten onze schouders eronder." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Recente investeringen De drie eigenaren van De Klok, die hun restaurant drie jaar gele den kochten, hadden ook vorig jaar een financiële strop te verdu ren, toen vanwege waterschade. Daarnaast hebben ze recent hun restaurant opgeknapt. Zo ver nieuwden de eigenaren hun ter rasoverkapping, vloer en keuken. Ook kochten ze bijvoorbeeld een nieuwe kassa en muziekinstalla tie, knapten ze de bar op en cre- eerden ze een koffiehoek. EGMOND AAN ZEE - De jonge en talentvolle kunstschilder Roeland Koning is geraakt door het 'oerige' Derper kustvolk als hij in 1924 in Egmond aan Zee komt wonen. Zijn tekeningen en schilderijen hangen dit seizoen in het Museum van Egmond onder de titel: 'Roeland Koning en de Derpers'. De inwoners staan in die tijd nog met één been in het zanderige vis sersdorpje dat rond 1900 steeds meer verandert in een badplaats. De schilder legt ze - vaak bijna levensgroot en in hun daagse klof fie - gevoelig vast met krijt of pen selen. Hij wint er prijzen mee en koningin Wilhelmina koopt meer dere werken. De Egmondse onder danen hangen vele jaren in de palei zen Het Loo en Noordeinde. In het museum hoort bij elk schilderij een mooi verhaal en ook is er een boek verkrijgbaar met schilderachtige sfeerbeelden van en verhalen over het vooroorlogse Egmond aan Zee. Dit boek is gratis voor nieuwe dona teurs. Wie iets van de sfeer van het oude vissersdorp wil ondergaan kan rondstruinen in het knusse, speels ingerichte Museum van Egmond dat dit jaar een maatje groter is geworden. De schilderijententoon stelling trekt veel extra bezoekers, maar er is meer: het visserskamertje met een nagebouwd schuurtje, de roeireddingboot, filmpjes en foto's van het zo charmante vooroorlogse dorpje en van het vrolijke strand leven. Ook is er een model van het legendarische Slot op den Hoef en slaat hier de oude klok van de Agnietkerk die in zee stortte. Voor kinderen is er een zoektocht door het museum. Het Museum van Egmond, Zuiderstraat 7 in Egmond aan Zee, is open tot en met 4 november van 14.00-17.00 uur, behalve op maan dag. Het museum is rolstoeltoegan kelijk en de Museumjaarkaart is gel dig. Telefoon tijdens openingsuren 072-5069164. www.museumvanegmond.nl. maaltijd voor de deelnemers en prachtige prijzen in de verloting, die beschikbaar zijn gesteld door Eiland de Wild (trekking zondag middag 9 september om 17.15 uur). De opbrengst wordt dit jaar besteed aan een bouwwerk(je) voor het Beestenboetje in Heiloo. Kortom, schrijf u snel in of kom eens kij ken bij TCHU op de doordeweekse avonden of in het weekend van de finale. Heeft u vragen over dit toer nooi dan kan dat via een mail aan edwkeukenstoemooi@gmail.com. HEILOO - De 15-jarige Loes Rozing is geselecteerd voor het Nederlandse meisjesbasketbal team onder de 16 jaar. Loes begon haar basketballoop baan bij Flashing Heiloo en speelt inmiddels twee jaar voor Dozy Den Helder. Ook voorgaande jaren werd Loes door de Nederlandse Basketbal Bond voor diverse Foto: aangeleverd toernooien meegevraagd in haar leeftijdscategorie. Na een zware selectieperiode deze zomer met buitenlandse toernooien (Tsjechië, Luxemburg en Italië), waarbij de selectie van 55 naar 12 spelers teruggebracht moest worden, werd Loes geselecteerd om uit te komen voor Nederland tijdens de Europese kampioenschappen voor meisjes onder de 16. Deze kampioenschap pen worden op dit moment gehou den in Litouwen van 17 tot 26 augus tus. Loes, veel succes! Liv in actie, Foto: aangeleverd EGMOND AAN DEN HOEF - Een gevarieerd programma van klas sieke muziek door jonge muzi kale talenten, daarvoor staat The International Holland Music Sessions (TIHMS garant. Van heinde en ver (30 landen) komen 125 studerende professionals naar Bergen om daar les te krij gen van succesvolle docenten. En om op te treden. Tijdens het concertfestival zijn ze in de regio op diverse podia te horen en te zien. In Egmond aan den Hoef, in de Slotkapel, op 29 augustus. Het programma daar is als volgt: Hesu Lee, piano (Zuid- Korea) speelt werken van Beethoven, Debussy en Skrjabin. Verder spelen Pauline Herold, viool (Duitsland) en Vital Stahievitch, piano (Belarus) wer ken van Beethoven, Saint-Saëns en Ravel. Aanvang is 20.30 uur en kaarten zijn verkrijgbaar via www.tihms. com/concerten, of aan de zaal. Hesu Lee (piano) tijdens TIHMS in de Slotkapel. Foto: aangeleverd 'Egmonders', 1933. Schilderij van Roeland Koning. Foto: Frits van Eek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13