Tien vragen aan... Veel activiteiten bij Willibrordus Draait Anders Door Sandra Bedesclri Expositie Steffi Reimers in WBC Kinderfysio Munk wordt Kinderfysio Nelissen 3 UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 201 HEILOO - Zaterdag 15 en zon dag 16 september is Landgoed Willibrordus het decor voor Willibrordus Draait Anders Door (WDAD). Dit jaar heeft Stichting De Buitenkans het programma samengesteld. Het programma is divers en gericht op vermaak en beleven, en zal 'voeding voor de geest' blijken te zijn. Het is ook de start van het pro ject Oud Standing Heiloo. Daarom is er voor ouderen en jongeren samen veel te beleven, te zien, te horen en te proeven. Onder de lui- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 -12.00113.00 -17.30 uur di. 08.30 -12.00113.00 -17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -12.00113.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy fel achter de Cultuurkoepel staan Keuken met Karakter en enkele bij zondere foodcars. Iets verderop is de Verhalenkamer het epicentrum. Daar is namelijk de kassa waar de vouchers 2,50,-) worden ver kocht. Veel activiteiten zijn koste loos, voor andere wordt 1 voucher gevraagd. Tickets voor grote voor stellingen zijn nu al te bestellen via de www.wilhbrordusdraaitdoor.nl, de vouchers alleen in het weekend. Kern van WDAD is de pre mière van de theatervoorstelling WAAN. Viermaal wordt het stuk door acteurs van de theaterbewe ging op diverse locaties van het Landgoed gespeeld. De start is in de Cultuurkoepel. Per voorstelling is plaats voor 75 bezoekers, een ticket kost€ 15,-. Op het terras van Keuken met Karakter kan de bezoeker een keuze maken uit een verzameling van 1000 vragen en over de vraag in gesprek gaan met Pijnacker en Meilink. De impressies van dat gesprek komen op het Landgoed te liggen. Andere activiteiten in willekeu rige volgorde: een oud-weerman en seismoloog van het KNMI vertellen over het weer van de toekomst en de bevende aarde van Kennemerland. Teunis van der Zwart laat waanzin nig goede muziek horen, gemaakt door waanzinnige componisten. De magische wereld van de tover lantaarn wordt ontsloten en kin deren kunnen er plaatjes maken. Baduhenna en de Historische Vereniging Heiloo laten veel van vroeger zien en tonen bodemvonds ten van Heiloo. In de Verhalenkamer gaat de film 'Ce n'est pas la route' in première, gemaakt door de Syrische cineast Wesam Kareern. Hij reed per fiets een pelgrimstocht naar Lourdes, ontmoette bijzondere men sen en deelt zijn beproevingen. Een boeiende film/documentaire, mede mogelijk gemaakt door steun van diverse sponsors. 'Stemmingmakerij in de bovenkamer' is de andere film. Deze geeft een indringende doorkijk in het leven van een 60-jarige man die lijdt aan schizofrenie. In de bege leid-wonensituatie leeft hij z 'n leven; de familie is ondersteunend. Een professionele film gemaakt door zijn zus, die filmmaker is. Zaterdagavond komt Tim Knol voor een optreden naar de Cultuurkoepel. Ticket 10,-. Ergens op het Landgoed vind je een postzegelverzamelaar die bezoe kers wil verleiden een nieuwe post zegel te maken die daadwerkelijk door PostNL gebruikt gaat worden. 'Dansen voor oud en jonger' was in 2017 een groot succes en wordt daarom geprolongeerd. Er is een 'scratchkoor' voor jong en oud: samen met de bekende dirigent Paul Waerts studeren ze twee liederen van Rutter in. Na de repetitie volgt een optreden in de Cultuurkoepel. De 'Oase van rust', de gereno veerde begraafplaats, is de sfeer volle plek voor een picknickcon- cert. De golfkar van de groensafari's zorgt datje op die plek kunt komen. Verder kunnen opa, oma, kinderen en kleinkinderen een team vormen om deel te nemen aan de eerste enige echte 'Oud Standing popquiz'. Voor wie fitter wil worden is er bootcamp voor het hele gezin; voor wie nog fitter wil worden is er een bijeenkomst Qigong. Hans Dorrestijn, de rasoptimist, speelt voor WDAD een speciaal repertoire. Hij hoopt dat het jonge publiek zijn voorstelling komt bezoeken. Een ticket kost 10,-. Het Landgoed wordt in het weekend steeds fraaier als gezinnen de witte borden gaan beschilderen. Tot slot heeft Keuken met Karakter een aantrekkelijk thea termenu samengesteld. HEILOO - Vanaf 1 september 2018 wordt de praktijk van Elbert Munk overgenomen door Linda Andriessen-Nelissen. Elbert zal vanaf die datum van zijn pensioen gaan genieten. U bent van harte welkom om afscheid te nemen van Elbert en kennis te maken met Linda op vrijdag 14 september van 18.00-20.00 uur in de praktijk op De Strandwal 20 te Heiloo. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Tot en met half okto ber zijn in het Willibrordus Business Centrum een aantal foto's te zien van Steffi Reimers. Steffi Reimers is geboren op 8 november 1995 en woont momenteel in Halfweg. Haar passie voor fotografie ontstond al toen zij 14 jaar oud was. Op het moment studeert zij dan ook HBO toegepaste fotografie aan de fotovakschool in Amsterdam. Steffi houdt zich al een aantal jaar bezig met 'urban exploring'. Dit is het betreden en fotograferen van verlaten gebouwen. Hiervoor reist ze door Europa op zoek naar bijzon dere plekken. Voor Steffi gaat het om meer dan alleen het fotografe ren: het vinden van mooie locaties, het voorbereiden van de trip en de uiteindelijke verhalen delen maken het tot iets speciaals. Vergankelijkheid is een thema dat veel terugkomt in haar werk. Dit komt ook terug in de serie 'Urban Horse', een langlopend project waarbij de twee passies van Steffi worden gecombineerd: paarden die kracht en schoonheid uitstralen worden geplaatst in een verlaten fabriek. Hierdoor ontstaat er een heel bijzonder beeld. Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Zaanstad. Wij woonden in Amsterdam Oud-Zuid in een flat op driehoog. Op mijn 7e ben ik verhuisd naar Heiloo. Mijn oma had een stacaravan op camping Duinzicht. Dat beviel zo goed dat mijn ouders besloten om in 1984 te verhuizen naar Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik ben eigenaar van Rijschool Victorie. Mijn werk is ook mijn hobby. Als ik dan toch iets anders zou moeten doen, dan moet het sowieso een beroep zijn waarbij communicatie een belangrijke rol speelt. Ik denk dat ik heel veel vrijwilligerswerk zou willen doen, hoewel veel reizen mij ook wel wat lijkt. 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? Onze oud-buurvrouw Toot Schouten. Zij is afgelopen week op zeer respectabele leeftijd overleden. Haar levenslust, optimisme en haar betrokkenheid in onze gesprekken had ik graag gedurende langere tijd nog voortgezet. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ondanks dat ik al op 7-jarige leeftijd verhuisde naar Heiloo, kan ik mij de speeltijd op straat, op het brede trottoir, nog goed herinneren. Met veel kids speelden we met skelters en ander speelgoed. Ook liep er vaak een naakte vrouw met een knijper op haar neus.Er was altijd reuring! Op jonge leeftijd gingen wij al skiën. Tijdens een afdaling zag ik een aantal heuvels over het hoofd, waardoor ik steeds harder de berg af ging. De voorkant van mijn ski kwam op miraculeuze wijze tegen mijn neus, waardoor ik een fikse bloedneus opliep. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Achter het Heilooërbos, vlakbij het Stetlaantje. Daar waar je tussen de bomen richting de Egmondermeer kunt kijken. 6. Waar kunnen we je 's nachts voor wakker maken? Als familie of vrienden dat vragen en voor een concert van een van onze Nederlandse top-dj's! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Ik leef mijn eigen advies na: "Een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd". 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik vrijwilliger ben bij de Trefpunt Express. Ik maak zo nu en dan met ouderen uit Heiloo en omgeving leuke uitstapjes in een busje met hoge instap. Ik vind het geweldig dat de gemeente Heiloo deze moge lijkheid biedt aan ouderen. Ook geniet ik er zelf van om hen te leren kennen, hun verhalen te horen en ze een leuke middag te bezorgen. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Niets! Onze burgemeester staat echt tussen de inwoners van Heiloo en is een zeer betrokken persoon. Dat hij zelfs, ondanks zijn drukke werkschema, soms een gaatje vrijhoudt om als ambtenaar van de bur gerlijke stand een huwelijk te voltrekken vind ik grote klasse! 10. Persoonlijke vraag van Marc van TWuyver: "Uitje verhalen komt naar voren datje allemaal verschillende types mensen in je auto hebt. Hoe krijg je leerlingen die er veel moeite mee hebben toch zover dat ze slagen voor hun rijbewijs?" Ik zou een boek kunnen schrijven als rij-instructeur over alle types leerlingen die ik in mijn lesauto heb gehad. Misschien doe ik dat ooit nog eens. Iedereen wil graag een rijbewijs, dat is logisch, maar de weg ernaartoe is ontzettend divers. Belangrijk is naar mijn idee om echt interesse te tonen in de leerling. Zo'n leerling voelt zich dan ook veel meer op zijn gemak, waardoor in de auto een ontspannen sfeer heerst. Veel leerlingen die onzeker zijn of op school ook een vorm van faalangst hebben, zien er als een berg tegenop om te beginnen met het rijbewijs, terwijl het zo leuk is! Ook maak ik heel duidelijk dat fouten maken mag, dat hoort bij het leerproces. Uiteraard zorg ik ervoor dat het veilig blijft, maar stimuleer stap voor stap dat men zelfstandig de verkeerstaak uit kan voeren. Ook communiceren in het verkeer is belangrijk, de leerling krijgt van mij gratis een cursus assertiviteit cadeau, en je ziet ze groeien naarmate de rijopleiding vordert. 11. Ik geef de vragen door aan Carolien ter Linden, eigenaar van Passarella Moda. "Wij zijn beiden ondernemer, maar in totaal verschillende bran ches werkzaam. Carolien, jij hebt je eigen bedrijf Passarella Moda Agency, waarvoor je de hele wereld overvliegt. Daarnaast ben je ook nog tv-presentatrice voor programma's op RTL4 en agent van Addy van den Krommenacker. Hoe weetje dit allemaal te combineren?" Car Graveyard' Foto: Steffi Reimers

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3