De straat: Holleweg De grote dag van Anisha en Martijn Leden gezocht voor 'Generatiekoor' 5 Topprestaties Lisanne de Witte UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 201 De vlag gaat uit voor Anisha en Martijn. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Na anderhalf jaar voorbereiding traden Anisha Sengers en Martijn van Oort op zaterdag 18 augustus in het huwelijk. In de Witte Kerk wer den zij door burgemeester Hans Romeyn in de echt verbonden. Anisha, de tweede dochter van Jan en Ina Sengers, is geboren in India. Met drie maanden kwam zij naar Nederland. Samen met haar ouders en oudere zus Mireille, geboren in Bangladesh, woonde zij jarenlang aan de Heerenweg. Martijns ouderlijk huis staat aan de Westerweg. De twee zijn elkaar ruim drie jaar geleden tegengeko men bij het Fletcher Event 80's 90's. Inmiddels hebben Anisha en Martijn hun eigen huis in Heiloo. Buren Sinds vijf maanden zijn de ouders van Anisha verhuisd van de Heerenweg naar het nieuwe appar tementencomplex 'Van Muyen' aan de Pastoor van Muyenweg. Toen de buren hoorden dat Anisha van uit het huis van haar ouders ging trouwen, werden er meteen plan nen gemaakt om het appartemen tencomplex op de grote dag te ver sieren met ballonnen, en natuurlijk moest de vlag uit. De buren van Jan en Ina Sengers vonden ook dat er aandacht aan besteed mocht wor den in de plaatselijke media. Anisha is de eerste bruid die vanuit het complex trouwt en waarschijnlijk ook de laatste, want alle kinderen van de buren zijn inmiddels al jaren getrouwd. In overleg met de ouders van Anisha is besloten om te kijken of dat zou lukken. Anisha en Martijn wisten van niets. Martijn: "Een leuk detail is dat mijn ouders op hun trouwdag, bijna 35 jaar geleden, ook in de Uitkijkpost hebben gestaan. Zij trouwden toen met een huifkar als vervoermiddel." Allemaal beestjes Zaterdag 18 augustus werd een dag om nooit te vergeten. Anisha, gekleed in een prachtige bruids jurk, wachtte samen met haar drie nichtjes, de bruidsmeisjes, vol onge duld op haar Martijn. Toen hij aan kwam in een oude Volkswagenbus, een auto waar Anisha altijd al van droomde om in te trouwen, pinkte ze een traantje weg. Bij de Witte Kerk stonden vele mensen het bruidspaar op te wachten en de kerk zat helemaal vol tijdens de huwelijksvoltrekking. Die werd gedaan door burgemeester Hans Romeyn. Doordat de ouders van Anisha altijd betrokken zijn geweest bij de Sinterklaasactiviteiten in Heiloo en vader Jan brandweercom mandant is geweest, kent Anisha de burgemeester zeer goed. Daarom wilde hij voor het bruidspaar wel een uitzondering maken om hen in de echt te verbinden. Ook Martijn kent de burgemeester redelijk goed. "Ik heb samen met zijn zoon gevoetbald," aldus Martijn. "De burgemeester was echt betrokken bij ons huwelijk. De avond ervoor kreeg ik een berichtje met 'nog één nachtje slapen' en een foto van het weerbericht van zaterdag. Zo leuk," aldus Anisha. "We bedanken de bur gemeester ook echt uit de grond van ons hart." Na de huwelijksvoltrekking zijn natuurlijk foto's gemaakt, in het Heilooërbos. Anisha: "Op een gege ven moment dacht ik: wat doen ze nu allemaal met mijn jurk? Er bleken allemaal beestjes tussen de lagen van mijn jurk te zitten en die probeerden ze ertussenuit te krijgen. Zelf had ik dat helemaal niet gezien." Ook werd er nog even gestopt voor een foto bij het oude huis van de familie Sengers aan de Heerenweg. De bewoners waren hun oude buren zeker niet vergeten en hingen op deze heuglijke dag de vlag uit voor het kersverse echt paar. Ook bij het ouderlijk huis van Martijn werd gestopt voor een foto. Daarna volgde een heerlijke lunch bij het bruidspaar thuis. Anisha: "Anouk en Alexandra van Puur Geluk Catering, een nieuw bedrijf in Heiloo, hebben het fantastisch verzorgd." Later op de dag volgden een receptie, diner en feestavond bij Fletcher Heiloo, de plaats waar het ruim drie jaar geleden begon. Binnenkort vertrekt het echtpaar op huwelijksreis naar Cyprus om heer lijk te genieten van elkaar. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Tijdens het eve nement Willibrordus Draait Anders Door, dat Stichting De Buitenkans organiseert op 15 en 16 september op het land goed Willibrordus, is er ook op zanggebied iets bijzonders. Voor deze gelegenheid wordt een koor samengesteld uit alle generaties. Met (klein)kinderen, (groot) ouders en overgrootouders die het leuk vinden om met elkaar te zingen wordt voor deze speciale gelegenheid het 'Willibrordus generatiekoor' opgezet. Op zaterdagmiddag 15 september van 13.00 tot 15.30 uur studeert het koor onder leiding van Paul Waerts, dirigent van het Oratoriumkoor HEILOO - Het uitzicht vanuit de woning van Rob Jonker aan de Holleweg, grenzend aan een van de parkeerterreinen voor win kelcentrum 't Loo, onderging in het verleden een ware metamor fose. Rob: "Voorheen was op de plek van het parkeerterreintje voor onze deur de bioscoop Asta the ater gevestigd, we keken uit op een muur. Links stond het toen malige gebouw van de Nicolaas Beetsschool en rechts was er een voetbalveldje. Nu het winkelcen trum er is, is het uitzicht een stuk vrijer en de winkels zijn prettig dicht in de buurt." Bijzonder is dat de opa en oma van Rob vroeger in zijn huis woonden. Zelf woonde hij een stukje verderop in de straat. Na een tijd aan de Werkendelslaan te hebben gewoond, kocht hij het huis van zijn grootouders. Dat gebeurde na een brand in de woning in 1998. Rob woont hier nu met zijn vrouw Margret en hun kinderen Jennifer en Milan. De Heilooër knapte het huis op en heeft het goed naar zijn zin. "De reuring voor de deur vind ik prettig en als ik toe ben aan rust, dan vind ik dat in de tuin." Een stuk verder van het winkel centrum praten Agaath Blokker en haai' overbuurman Peter Bolten gezellig met elkaar. De twee Heilooërs zijn al 45 jaar buren. Rob Jonker. Heiloo, twee mooie liederen in van John Rutter. Dit onder voorbe houd van voldoende aanmeldingen. Diezelfde middag gaat het generatie koor deze liederen om 16.00 uur ten gehore brengen in de Cultuurkoepel. De kosten voor deelname aan het generatiekoor bedragen 10,- (inclusief de bladmuziek). Heeft u belangstelling? Stuur dan een mailtje naar Caroline Oostveen (caroline@ de-buitenkans.org) met uw contact gegevens om u aan te melden. Vermeld daarbij of u bas, tenor, alt of sopraan bent. En nodig vooral uw (klein)kinde- ren, en/of (groot)ouders uit! Kijk voor meer informatie op www.willibrordusdraaitdoor.nl. Agaath woont aan de Holleweg en Peter aan de tegenoverliggende Heereweg; zijn achtertuin grenst aan de Holleweg. Agaath: "Er zijn meer mensen die hier al zo lang wonen, die zijn nu natuurlijk wat ouder. Omdat zij vaak thuis zijn, spreken we veel met elkaar. Als er wat is, dan zijn we er voor elkaar." Ook Peter is tevreden. "Het is eigen lijk een ouderwets buurtje, het is hier gemoedelijk." Agaath en Peter noemen verder als groot voordeel dat alle voorzieningen in de buurt te vinden zijn. Agaath: "Het winkel centrum en het station, ik kan alles lopend af." Peter vertelt dat achter Agatha's woning een speelterreintje is gesitueerd. "Omdat dit velcjje niet opvalt, weten veel mensen dit niet. Het ligt lekker verborgen. Overigens lag vroeger op die plek het kam peerterrein Ons Kamp." Agaath laat weten dat de Holleweg in 2011 opnieuw is bestraat. "Om het regen water beter te kunnen laten afvloei en, loopt de straat nu wat af naar de zijkant. Daar hebben sommige men sen die met een rollator lopen last van, zij dreigen dan hun evenwicht te verhezen." Dat is volgens de twee Holleweg-bewoners het enige min puntje. "Ik ga hier nooit meer weg," roept Agaath enthousiast. Peter knikt bevestigend. Dan zeggen de twee elkaar gedag en stappen ze him woning binnen. Tekst: Evert Visser/EJV Mediaproducties Foto: Evert Visser HEILOO - Een week na haar spectaculaire bronzen medail le op de 400 meter tijdens het EK in Berlijn, waar ze meteen ook een nieuw Nederlands record vestigde, sloeg de Heiloose Trias-atlete Lisanne de Witte (25) afgelopen week end in Göteborg opnieuw toe. Deze keer sleepte ze op de 400 meter de eerste plek in de wacht, voor de Poolse Justyna Swiety en haar landgenote Madiea Ghafoor. Lisannes zus Laura de Witte eindigde op de zesde plaats. Bij Atletiekvereniging Trias zijn ze natuurlijk supertrots op Lisarme's prestaties. "Dit is echt bijzonder! Daarnaast zijn we natuurlijk ook heel trots op haar zus Laura en stille kracht ach ter deze twee toppers, toptrainer Sven Ootjers." Alle generaties zingen! Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5