Cursus creatief schrijven COLUMN Scoutinggroepen Stierop winnen lelievlet Veilig werk voor vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties Historische Vereniging Heiloo verhuist Gouden Dagen Uitje naar de aardbeienkwekerij in Wognum Daar gaan we weer Michiel Ullers UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 2018 Foto: aangeleverd HEILOO - Schrijven. Je doet niets liever? Aan de keuken tafel, bij de haard, of in bed met de poes op schoot... Ben je een schrijver in hoofd en lijf, misschien zelfs in hart en nieren, dan lijkt het bovenstaan de ideaal. Alleen jammer dat het bij voornemens blijft. Zonder deadlines, zonder 'stok achter de deur' en - vooral - zonder uit wisseling met andere schrijvers verüest schrijven toch vaak een stukje van zijn charme. In deze cursus word je uitgedaagd en geïnspireerd. Schrijf je kort of wat langer, poëtisch of spannend, klassiek of experimenteel... Je ontwikkelt je eigen stijl, creëert je eigen taal en je ontdekt wat je echt wilt vertellen. Alle geschre ven teksten worden voorzien van deskundige feedback, waardoor het leren schrijven in een stroom versnelling komt. Start: dinsdag middag 28 augustus om 14.00 uur. Duur: acht bijeenkomsten een maal in de twee weken van 14.00 tot 16.00 uur in de bibliotheek van Heiloo. Data: 28 augustus, 11 en 25 september, 9 en 23 oktober, 6 en 20 november en 4 december. Voor inlichtingen en/of opgave: info@margreetschouwenaar.nl of tel.: 072-5332418. weer. Trainen (is wel nodig.en training geven, nieuwe teams, je plekje weer veroveren in het veld, oefenwedstrijden, bestuursvergade ringen, et cetera. Druk, druk, druk. Voor de kinderen begint alles ook weer. De hockeyschoenen zullen wel weer te klein zijn, dus moeten er nieuwe komen. Nieuwe bitjes laten opmeten, de sokken passen vast ook niet meer en er zal ook wel het nieuwste model van de stick moeten komen, want anders hoor je er niet meer bij. Kortom, het gaat weer een godsvennogen kosten. Daar hadden we ook nog een extra weekje van op vakantie gekund. Niks werk, school en hockey, lekker gewoon het meer in springen en zwemmen maar. Pfff, het leven op vakantie is toch een stuk eenvoudiger. www.hockeyvader.nl w www.facebook.com/hockeyvader HEILOO - De gemeente Heiloo vindt het belangrijk dat vrijwilli gers en vrijwilligersorganisaties veilig hun werk kunnen doen en dat de organisaties een beleid hebben voor sociale veiligheid. In opdracht van de gemeente ontwikkelde het Vrijwilligers Informatie Punt (VIP) Heiloo daarom een aantal instrumenten die de vrijwilligersorganisaties kunnen helpen het beleid goed op te zetten. Sociale veiligheid betekent: bescherming tegen handelen van anderen. In het beleid worden daarom omgangs- en gedragsregels opgenomen waarover alle betrok kenen worden geïnformeerd, en wordt een meidprotocol ontwik keld rondom grensoverschrij dend gedrag. Daarnaast wordt een vertrouwens(contact)persoon aangesteld. Een veilige organisatie geeft daarmee vertrouwen aan alle betrokkenen. De gratis regeling VOG (Verklaring Omtrent het Gedrag) van het Rijk wordt per 1 november 2018 uitgebreid om de veiligheid in het vrijwilligerswerk te stimule ren. De nieuwe regeling Gratis VOG gaat daarom gelden voor alle vrij willigers die werken met mensen in een afhankelijkheidssituatie. De bestaande regeling komt te verval len. Voor organisaties en vereni gingen die (nog) geen eigen vertrouwens(contact)persoon heb ben, kunnen hun vrijwilligers, leden en cliënten wijzen op de mogelijk heid van een externe vertrouwens persoon. Deze vertrouwenspersoon kan direct benaderd worden via deze contactgegevens: Lilian vein Beek, maatschappelijk werker MEE de Wering; e-mail: l.vanBeek@meewe- ring.nl, telefoon: 088-0075000. (Vrijwilligers)organisaties en verenigingen kunnen voor meer informatie en ondersteuning bij het opzetten van een soci aal veiligheidsbeleid terecht bij Vrijwilligers Informatie Punt Heiloo, Sigrid Wijsman, 06-48500912, www. vipheiloo.nl. Aanmelden training 'Hoe maak ik mijn organisatie veilig?' kan via www.vrijwilligersacademiebuch.nl "Wat ging die wekker vroeg! Wat was mijn password ook al weer? Waar had ik nu mijn map bewaard? U heeft 150 nieuwe e-mails. Vanmiddag al een vergadering?" Komt dit u bekend voor? Terug van vakantie en daar gaan we weer. Hoe lekker was het de afgelopen weken op de camping. Eerst even een lekkere ochtendduik in het meer, een relaxontbijt voor de cara van in het zonnetje en daarna de enorm moeilijke keuze of je direct naar het strand gaat of eerst nog even wat gaat wandelen, fietsen of bezichtigen. Moet ik me nu al insme ren of zal ik dat pas na de volgende zwembeurt doen? Pas echt zwaar wordt het als het water in de cara van op is en bijgevuld moet worden, of als er afgewassen moet worden of - het allerergst - de chemische wc geleegd moet worden. Kortom, moeilijk, moeilijk, moeilijk. Maar ja, ooit ga je weer een keer terug. Ook hockeyvader. En dan stappen we weer in het normale leven. Werk, school voor de kinde ren, het komt er weer aan en het aankomende hockeyseizoen begint HEILOO - Op zaterdag 4 augus tus heeft 'wensbegeleider' Diana de heer en mevrouw Roozendaal om 10.00 uur opgehaald voor hun Gouden Dagen Uitje. Eerst werd met z'n drieën op een ter rasje in Heiloo koffie gedronken met wat lekkers erbij. Daarna ging het naar Wognum om de aardbeienkwekerij te bezoeken. fijn, want zelf is hij niet in de gele genheid om daar te komen. Het was een heel fijne dag waarbij een 'wens' in vervulling is gegaan. REGIO - Begin augustus namen de vier scoutinggroepen van Scoutingcentrum De Stierop deel aan het NaWaKa, het Nationaal Waterkamp van de waterscouts. Dit is het groot ste waterscouting-evenement in Europa, waar ook buiten landse groepen aan meedoen. De groepen Victorie uit Heiloo, Mees Toxopeus uit Beverwijk, Scouting Elfregi Zaanstreek uit Zaandam en Scouting Koog- Zaandijk zijn lid van water- scoutingcentrum De Stierop in Uitgeest/Markenbinnen. Samen wonnen zij tijdens dit kamp een lelievlet. De lelievlet, een scoutingzeilboot, is tijdens het tien dagen durende NaWaKa helemaal opgebouwd door scoutingvrijwilligers, met sponso ring van verschillende bedrijven voor het materiaal. Aan het einde van het kamp konden de aanwe zige groepen proberen de boot te winnen. Daarvoor konden zij een motivatie indienen. De groep met de beste motivatie won de vlet. Martijn Gigengack van Scouting Elfregi Zaanstreek diende namens de Stierop-groepen de winnende motivatie in: "Om beginnende zei lers van zowel de stamgroepen als de bezoekers op een leuke manier kennis te laten maken met het water heeft de Stierop een opleidingsboot nodig. Het plan is om de '2018' op te pimpen tot een unieke vlet speciaal voor de jongere scouts. Hier kun nen ze dan in leren zeilen. Ook kan de nieuwe lelievlet ingezet worden als extra vlet tijdens de zeilopkom- HEILOO - Op de zaterdagen 1, 8 en 15 september is de Oudheidkamer aan de Bergeon- straat wegens allerlei eve nementen elders in Heiloo gesloten. Uiteraard zult u de Historische Vereniging bij die verschillende gebeurtenissen in het dorp wel kunnen vinden. Op de dinsdagavonden is de Oudheidkamer gewoon geopend. De laatste keer dat u de dubbel tentoonstelling in de Oudheidkamer kunt bewonderen is op zaterdag 22 september. Op die dag stopt niet alleen de dubbeltentoonstel ling over de 'Middenstand door de jaren heen' en de 'Geschiedenis van de joodse bevolking van Heiloo in de oorlogsjaren', maar ook sluiten, na veel mooie jaren, op een feestelijke manier de deu ren van de Oudheidkamer aan de Bergeonstraat. Daarna is de Historische Vereniging te vinden in het nieuwe Historisch Museum Heiloo op Landgoed Willibrordus. Ook goed om te weten: op 26 augustus worden dit zomerseizoen de laatste rondleidingen met gids op Nijenburg gegeven. Om 11.00 uur of 13.30 uur naar keuze. €7,50 inclu sief koffie/thee (geen pin) Info: 06 51718363. Tijdens het Open Monumenten weekend van 8 en 9 september en op 15 en 16 september bij Willibrordus Draait Anders Door kunt li al een kijkje komen nemen in het nieuwe onderkomen. En hoewel de vrijwilli gers heel hard aan het werk zijn, zul len de verschillende exposities nog niet helemaal klaar zijn. Maar u bent van harte welkom. sten. Gastgroepen die op de Stierop verblijven krijgen voorrang op het gebruik van de '2018', zodat er goed gebruik wordt gemaakt van de NaWaKa-vlet. En natuurlijk wordt de kleurrijke vlet ingezet als promo tieboot voor het Scoutingcentrum. Het wordt een echte Stierop-boot." Meneer en mevrouw Roozendaal maakten een praatje met de eige naar' en diens kinderen; zij kemren elkaar van vroeger. Het echtpaar kocht vervolgens twaalf doosjes aardbeien om cadeau te geven aan him buren. Na het bezoek aan de kwekerij was het tijd voor een ijsje op deze warme dag. Ook reed het gezelschap langs het ouderlijk huis van de heer Roozendaal in Venhuizen. Meneer vond dat heel Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 7