Spel en plezier in Beestenboetje Hartenkreet moeder voor zieke dochter: "Please, save Elisah's life" Start in Heiloo: Weerbaarheidstraining voor volwassenen 11 Muziekschool neemt afscheid van Fysio Op de Weegh De winnende zomerfoto UITKIJKPOST 5 SEPTEMBER 201 HEILOO - Op zondag 9 septem ber van 13.00 tot 15.00 uur staan natuurgidsen klaar in kinderboer derij het Beestenboetje om voor u en uw kinderen een leuke en leerzame middag te organiseren. Met de aanwezige dieren en met allerlei spelmateriaal wordt inten sief aan de slag gegaan. Uiteraard is er ook veel gelegenheid om de dieren te verzorgen of te borstelen. Er is speciaal allerlei spelmateri aal over de boerderijdieren van het Beestenboetje ontwikkeld en de natuurgidsen verwelkomen u hier bij graag. Ook met allerlei vragen over de dieren of over de natuur kunnen de kinderen bij de natuur- gidsen terecht. De middag is gratis toegankelijk. De kinderboerderij ligt in het Gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan 1 in Heiloo. Er is van alles te doen en te leren op zondag 9 september in het Beestenboetje. Foto: aangeleverd Links een foto van Elisah nu, uitgeput en ziek. Rechts een foto van Elisah vroeger. Foto: aangeleverd HEILOO - Vanaf 7 september start in het Trefpunt in Heiloo de Weerbaarheidstraining 'Fit Veilig' voor volwassenen, die graag letterlijk en figuurlijk steviger in hun schoenen willen staan. De training bestaat uit eenvou dige fysieke oefeningen ('Fit'), die erop zijn gericht om de weer baarheid en het zelfvertrouwen van de deelnemers te vergroten ('Veilig'). Gedurende zes weken komen de deelnemers op vrij dag van 10.00-11.00 uur bij elkaar. Deelnamekosten bedragen 50, aanmelden kan online via www. sport-z.org/fitveilig. Inhoud lessen De Weerbaarheidstraining be staat uit zes lessen en wordt ge- HEILOO - Vorige week heeft de muziekschool na 5 jaar fijne samenwerking afscheid geno men van Fysio Op de Weegh. Marti Op de Weegh heeft per 1 september haar praktijk aan de Kennemerstraatweg 590 in Heiloo (Tussen de rotonde van de Vennewatersweg en Bowling Heiloo). Voor patiënten die niet naar deze locatie kunnen komen, zal Marti aan huis komen behandelen. Het telefoonnummer blijft hetzelfde: 06-22448336. geven door een gediplomeerde weerbaarheidsdocent. Tijdens de trainingen wordt met behulp van oefeningen in lichaamshouding, stemgebruik, ademhaling, intuïtie en verdedigingstechnieken gewerkt. Daarnaast wordt aan de algemene conditie gewerkt. Meer informatie en aanmelden De lessen vinden vanaf 7 septem ber elke vrijdagochtend plaats van 10.00-11.00 uur, in het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 te Heiloo. De kosten voor deze training bedra gen 50 voor zes lessen. Meer informatie over de cursus Fit Veilig vindt u op www.sport-z.org/ FitVeilig, hier kunt u zich ook aan melden. Nog vragen? Neem contact op met Pascale de Hoogh, via 06-11 14 97 28 of p.dehoogh@sport-z.org. !F Rechts Ingrid Booster (inte rim-directrice muziekschool) en links Marti Op de Weegh. Foto: aangeleverd HEILOO - Elisah is zeer ern stig ziek, zij heeft een ernstige vorm van een chronische en complexe multisysteemziekte/ auto-immuunziekte. Haar laat ste hoop is een stamcelbehande ling in Duitsland; in Nederland is zij namelijk volledig uitbehan- deld. "In Duitsland zijn ze veel verder," vertelt de moeder van Elisah. "Lotgenoten die wel in Duitsland zijn behandeld zijn er een stuk beter van geworden, ze lopen zelfs weer." De 34-jarige Elisah woont met haar man in Heiloo. "Elisah was vroeger al een zorgenkindje, de ziekte heeft zich opgebouwd, en na een operatie werd het allemaal nog erger," vertelt Jannie, die in totaal drie dochters heeft. Haar man heeft een winkel en houdt na zijn werk het huishouden draaiende. "Een hele fijne man, menig man zou de benen nemen," vertelt Jannie. Ook helpen Jannie en haar andere dochters Elisah veel. Thuiszorg is geen optie. Elisah heeft moeite met vreemden om zich heen omdat zij ook Asperger heeft, een vorm van autisme. Eigenlijk heeft Elisah geen kwa liteit van leven meer. Zij ligt vrijwel 24 uur per dag in bed in een donkere kamer met verschrikkelijke pijn en is volledig uitgeput. Afgelopen winter heeft zij in kritieke toestand in het ziekenhuis gelegen. Zij heeft toen twee keer in één winter een dubbele longontsteking gehad en de eerste keer had zij daar ook nog kinkhoest bij. De medicatie sloeg niet goed aan en was moeilijk te behandelen. De ontstekingen zaten erg diep. "Wij houden ons hart weer vast voor komende winter, want iedere keer dat zoiets gebeurt zou zij hier aan kunnen overlijden," ver telt Jannie. Ook kan zij niet meer zelfstan dig lopen. Dit komt onder amdere door de ziekte POTS "Wanneer ik rechtop zit of sta dan krijg ik een slechte doorbloeding naar de herse nen, waardoor die te weinig bloed en zuurstof krijgen. Het hart gaat dit proberen te compenseren waar door een toename van de hartslag plaatsvindt van soms veertig slagen per minuut, ten opzichte van het lig gen. De hersenen kunnen de bloed druk en de hartslag niet meer goed regelen. Met alle gevolgen van dien, zoals duizeligheid, pijn, verward heid, slechter kunnen spreken en denken, flauwvallen, de tempera tuurregeling (soort van thermostaat van je lichaam) en het verterings stelsel zijn ontregeld, de tempera tuur kan niet goed meer worden geregeld en helaas is dit nog maar het topje van de ijsberg," zo ant woordt Elisah via de mail. Naast POTS heeft ze nog meer aandoeningen. De bijbehorende klachten zijn bijna niet te tellen: ondraaglijke zenuwpijn, migraine, epilepsie, volledige uitputting, opge blazen gezicht en lichaam door vocht, niet meer zelfstandig kun nen lopen, een hart dat niet meer goed pompt en helaas nog ontzet tend veel meer. Elisah heeft totaal geen weerstand meer en elk virus of elke bacterie is gevaarlijk voor haar, zo melden de ouders. "Ik ga vaak even naar buiten met Elisah in haar rolstoel, als er dan iemand hoest naast haar dan haal ik mijn dochter gauw weg," vertelt Jannie die nu een doneeractie is gestart om te zorgen dat Elisah naar Duitsland kan. Nederlandse verzekeringen ver goeden de behandeling in Duitsland niet, het ziektebeeld van Elisah is te zeldzaam. In totaal is er 35.000 nodig. "Laat u alstublieft niet afschrikken door het bedrag, wij zijn dankbaar voor iedere cent die gedoneerd wordt," zo melden de wanhopige ouders bij de oproep. Doneren kan via https://www. doneeractie.nl/please-save-elisah- 39-s-life/-29325. Maar u kunt ook gewoon storten op de bankrekening van Elisah: NL72ABNA0822587491 ten name van E. Binnewijzend en onder vermelding van 'donatie'. Tekst: Margreeth Anema Foto: Jolanda de Koning HEILOO - Op woensdag 29 augustus plaatste de Uitkijkpost een oproepje op haar Facebookpagina: wat is jouw ultieme zomervakantiefoto? De online redactie was blij verrast met alle mooie en leuke inzendingen. Deze foto van Jolanda de Koning verdient wat ons betreft een plaatsje in de krant!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 11