Vraag een cadeaubon voor een mantelzorger aan Langer zelfstandig thuiswonen met Thuistechnologie Kracht on Tour in oktober en november Folder Open Monumentendag weer beschikbaar 'Heeren van Egmont' blijft nog even Dorpsraad zoekt nieuwe generatie bestuurders Meer informatie Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 5 SEPTEMBER 2018 Iedereen wil zo lang mogelijk zelfstandig thuis blijven wonen op een veilige en verantwoorde manier. Dat thuistechnologie daarbij kan helpen, is lang niet bij iedereen bekend. Daarom is de 'Keuzewijzer' ontwikkeld. Om inwoners, mantelzorgers en professionals inzicht en overzicht te geven in thuistechnolo gie oplossingen. In een paar klikken via http://keuzewijzer.info geeft de wijzer onafhankelijk advies op maat. Inzicht, overzicht, passende oplossingen en onafhankelijk advies Thuistechnologie werkt alleen als het persoonlijk en op maat wordt ingezet. Een succesvolle inzet hangt af van vele factoren zoals de leef- en woonsitu atie, de nabijheid of beschikbaarheid van hulp of beperkingen. De inzet van thuistechnologie voor bijvoorbeeld iemand die samenleeft met een partner met beginnende dementie, ziet er anders uit dan voor een alleenwonende persoon die bijvoorbeeld slechthorend is. De wijzer 'inventariseert' daarom de situatie en de behoeften en laat zien welke technologie hierbij kan helpen. Alleen passende oplossingen, die voldoen aan de belangrijkste keurmerken, worden getoond in een overzicht met leveranciers van de getoonde oplos singen. De Keuzewijzer kan prijzen en waarderingen opvragen en 'handige adressen' uit de regio tonen voor bijvoorbeeld begeleiding bij installatie. Het inzicht, het overzicht en het advies zijn onafhankelijk. Voor meer informatie kunt u kijken op de Keuzewijzer: http://keuzewijzer.info U kunt ook met vragen en voor meer informatie terecht bij de klantenservice van ThuisSignaal, telefoonnummer 06 123 967 30 of info@thuissignaal.nl Iedere inwoner van onze gemeente die wordt geholpen of verzorgd door een mantelzorger, kan hem of haar tot 1 oktober aanmelden voor de 'mantelzorgwaardering 2018'. Mantelzorgers die bekend zijn bij de gemeente hebben een brief ontvangen over de mantelzorgwaardering. Veel mensen die ernstig of langdurig ziek zijn, worden geholpen door mantelzorgers. Met hun inzet zorgen mantelzorgers ervoor dat mensen (langer) in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen. Ze zijn onmisbaar in de samenleving. Daarom kunnen zij van de gemeente een blijk van waardering krijgen in de vorm van een cadeaubon. De mantelzorgwaardering is geen vergoeding voor onkosten, maar een waardering voor de ondersteuning en zorg die zij boden in 2018. Voor wie is een mantelzorgwaardering bedoeld? De waardering is bedoeld voor mantelzorgers die in 2018 minstens drie maanden intensief voor een ander hebben gezorgd. De aanvrager moet wonen in de gemeente Heiloo. Ook mensen van wie de gemeente niet weet dat zij mantel zorg krijgen, kunnen iemand voordragen. Deze mantelzorger(s) mogen ook buiten de gemeente wonen. Hoe kun je een mantelzorger aanmelden? Degene die de mantelzorg krijgt, kan op het aanmeldformulier mantelzorgwaardering 2018 een of meerdere mantelzor gers aanmelden. Het formulier moet uiterlijk 1 oktober 2018 worden opgestuurd naar de gemeente. Het adres staat op het aanvraagformulier. Wat krijgt de mantelzorger? De gemeente toetst eerst de aanvraag. Er wordt maximaal één waardering per huisadres verstrekt. Is de aanvraag terecht, dan ontvangt de mantelzorger ruim voor de feestdagen een cadeaubon als blijk van waardering voor zijn of haar goede zorgen. Er zijn drie bonnen, waaruit kan worden gekozen. De hoogte van de cadeaubon wordt begin november bepaald. Aanvraagformulieren Formulieren kunt u vinden op de gemeentelijke website www.heiloo.nl/mantelzorgwaardering afhalen bij de balie in het gemeentehuis of tijdens het spreekuur van het Sociaal Team. Voor vrouwen die stappen willen zetten op de arbeidsmarkt, zelfontwikkeling en financiële zelfstandigheid organiseert het Regionaal Platform Arbeidsmarktbeleid (RPA) Noord Holland Noord 'Kracht on Tour'. In oktober en november zijn er bijeenkomsten en inspirerende workshops in Hoorn, Alkmaar en Schagen. Kijk voor meer informatie en aanmelden op www.krachtontournhn.nl. U kunt de jaarlijkse folder voor de Open Monumentendagen op 8 en 9 septem ber weer op meerdere plaatsen ophalen. U kunt hem afhalen in het gemeente huis, de bibliotheken en de VVV-informatiepunten. Het monumentenweekend staat in het thema "In Europa". Heiloo sluit op dat thema aan door aandacht te vragen voor het schijnvliegveld dat in de oorlogstijd werd aangelegd in Heiloo om de bezetter te misleiden. Verder heeft de gemeen te een overzicht gemaakt van locaties die wijzen op al vanaf de prehistorie aan wezige contacten met andere Europese landen. Ook deze folder is af te halen aan de balie in het gemeentehuis. Behalve deze op Europa gerichte thema's zijn er in het weekend ook weer veel 'oude bekenden' geopend. De gemeente wenst u veel plezier in het Open Monumentenweekend. EGMOND AAN DEN HOEF - De foto-expositie van de Heeren van Egmont van fotograaf Ab Baart blijft nog even! Alles in het kader van het Lamoraaljaar. Kwam u er nog niet aan toe, of bent u het vergeten? Dan heeft u nu nog de kans om 27 pa nelen van 70 x 100 cm van excellente kwaliteit te bezichtigen. De uitbeelding van vroegere edelen van het slot, aan de hand van oude afbeeldingen en het Vechtvolk na het beleg in 1517 door Gelderse troepen. Ook is er de Lamoraalafdeling van Jos Hof. Deze afdeling blijft het hele jaar te bezichtigen. Tot en met zondag 23 september kunt u op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur terecht. We zijn op weg naar de 5000ste bezoeker! De locatie is Huys Egmont aan de Slotweg 41 in Egmond aan den Hoef. EGMOND AAN DEN HOEF - De Dorpsraad Egmond aan den Hoef is een belang rijk overleg- en afstemmingsorgaan voor de Hoevers onderling maar ook voor de Hoevers naar de Raad en de ambtenaren van de gemeente Bergen. De huidige bestuurders van de Dorpsraad zijn allen van dusdanige leeftijd dat zij zich niet langer representatief achten een reële doorsnede van de Hoever bevolking te zijn. Reden waarom zij besloten hebben dat het tijd is om het stokje door te geven aan vertegenwoordigers van jongere generaties, gezinnen met kinderen en samenwo nenden. Het volgende DorpsraadCafé van 17 oktober 20.00 uur in het dorpshuis Hanswijk zal dan ook voornamelijk in het teken staan van continuering van de Dorpsraad. Kandidaat-bestuursleden die zich daar en in de periode daarna aanmelden kunnen dan op de Algemene Ledenvergade ring van 21 november in functie worden gekozen onder aftreden van de oude garde. Wij roepen de inwoners van de Hoef op eens te overwegen of u zelf voor zo'n bestuursfunctie in aanmer king wilt komen of anders kunt u wellicht uw partner of ander familielid hiervoor enthousias meren. Voor nadere info over de Dorpsraad en contactgegevens zie www.dorpsraadegmond aandenhoef.jouwweb.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 16