Vogels kijken met de jeugdvogelclub Bonte kermis in Akersloot! Katerloop op zondag 9 september Tentjes op het schoolplein. Bridgeclub Egmond zoekt leden 'Dementie en juridische zaken' REGIO 17 r- - 1 UITKIJKPOST 5 SEPTEMBER 201 De groenpootreiger. Foto: Cees Baart REGIO - Al een aantal jaar organiseert de Vogelwerkgroep Midden-Kennemerland excur sies voor de jeugd. Deze worden begeleid door minimaal twee ervaren vogelaars van de vogel werkgroep. Zij laten graag zien dat naar vogels kijken leuk en spannend kan zijn. De najaarsexcursies staan in het teken van de vogeltrek. In de win ter worden nestkastjes getimmerd, braakballen geplozen, of worden vogels gefotografeerd of gete kend. Ook wordt er gezocht naar bosuilen. In het voorjaar is er een ganzen-, weidevogel- en zangvogel excursie. Het seizoen wordt afgeslo ten met een excursie huiszwaluwen tellen. Een gevarieerd programma dus. Deelname is gratis en lidmaat schap van de vogelwerkgroep is niet verplicht. De eerstvolgende excursie is op zondag 9 september. Vertrek is aan de achterkant van station Castricum, waarvandaan naar de Waterberging Noorderveld wordt gefietst. Hier wordt gekeken naar de vogels die op weg zijn naar hun overwinteringsgebied in het zuiden. Wil je mee? Meld je dan aan via jongerenexcursies@vwgmidden- kennemerland.nl. Kijk voor meer informatie op de jongerenpagina van www.vwgmidden-kennemer- land.nl of bel met Cees Baart, tel. 06-43677458. AKERSLOOT - Met het omgooi en van een grote stapel blikken werd afgelopen woensdag het 22e Timmerdorp geopend. Ruim 200 kinderen gingen direct enthousiast aan de slag met hamer, zaag, spijkers en heel veel hout. Zo ontstonden er snel prachtige ker misattracties zoals ballengooien, touwtrekken, spookhuizen en bots auto's, maar ook gezellige kroegjes! Voor de verdere aankleding doken de kinderen de creatent in, zodat hun attractie helemaal perfect werd. Daarnaast konden de kinderen zich ook nog te goed doen aan vele lek kernijen en leuke spellen. Alles rond het thema kermis. Op vrijdagavond zijn alle hutten bewonderd door de vaders, moe ders, broertjes, zusjes, opa's, oma's en overige familie tijdens de bonte avond. Behalve hutten bekijken was het deze avond ook genieten van de prachtige optredens. Kinderen, vele vrijwilligers en sponsoren, de organisatie heeft net als jullie weer ontzettend genoten van het Timmerdorp en wil jul lie ook allemaal weer bedanken. Meer foto's staan op onze website www.timmerdorpakersloot.nl en de Facebookpagina! LIMMEN - De Limmer IJsclub organiseert alweer voor de 38ste keer de Katerloop, dit jaar in samenwerking met de Heeren van Limmen. Deze kleinscha lige en gezellige loop slingert aan de oostkant door Limmen en is geschikt voor jong en oud. De Katerloop kan in 5 of 10 km gelopen worden en er zijn weer prijzen voor de beste drie lopers per categorie. Dit jaar wordt door de Heeren van Limmen nog een extra prijs uit gereikt aan de snelste deelnemer die zowel de Kermisrun op zaterdag als de 10 km Katerloop op zondag volbrengt; een nieuwe uitdaging dus voor de echte bikkels. Voor de kinderen is er ook weer een leuke route bedacht, zij ontvan gen uiteraard weer een verrassing. De kinderen lopen in 2 sessies: kin deren tot en met 8 jaar en kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Uiteraard zijn er ook prijzen voor de beste drie lopertjes per leeftijds categorie. De kinderen hoeven zich niet in te schrijven maar kunnen zich gewoon melden bij de Heeren van Limmen. Datum: Zondag 9 september. Jeugdloop: Melden vanaf 09.30 uur bij de Heeren van Limmen. Start 10.00 uur bij de Heeren van Limmen. Deelname gratis. Katerloop: Inschrijven vanaf 09.30 uur bij de Heeren van Limmen. Start 10.30 bij de Heeren van Limmen. Inschrijfgeld 3. Tot zondag 9 september. De Limmer IJsclub rekent weer op jul lie komst. DE EGMONDEN - Bridgeclub Egmond heeft een nieuwe speelzaal. De club speelt nu bij Herberg Binnen (voorheen Het Wapen van Egmond-Binnen). De bridgeclub heeft tientallen jaren met veel plezier bij het Rode Hert gespeeld, maar die locatie is gesloten. De bridgers zullen zich echter welkom voelen bij eigenaar Robert Haagen van Herberg Binnen. Een nieuw seizoen met een nieuwe, ruime en frisse zaal en nieuwe kan sen. Veel meer kunnen bridgers zich niet wensen. Toch heeft de bridge club nog een wens: nieuwe leden. Bij vrijwel alle bridgeclubs in Nederland loopt het ledenaantal terug. Bij Bridgeclub Egmond is dat niet anders. Doodzonde, want brid gen is niet alleen veelzijdig. Het is een welkome prikkel voor de her- senen. En bovendien is het is ook een sociaal spel. Het spelplezier en een ontspannen sfeer staan voorop bij Bridgeclub Egmond. Iedereen speelt met een partner. Met deze partner ontmoet je op een avond zeven andere bridgeparen met wie je samen aan tafel zit. Hoe leuk kan het zijn? Wie de beginselen van het brid gen onder de knie heeft kan zonder problemen meedoen. Spelers op elk niveau zijn welkom. Bridgeclub Egmond heet u graag welkom voor een vrijblijvende kennismaking. U kunt contact opnemen met Corine de Raadt-Zwart op 072-5065043 of mailen naar corinebridge@quick- net.nl. Herberg Binnen (voorheen Het Wapen van Egmond-Binnen) is gevestigd aan de Herenweg 59 in Egmond-Binnen. Speelavond: dins dag van 19.30 tot ca 22.30 uur. REGIO - Alzheimer Noord- Kennemerland organiseert op woensdagavond 19 september een Alzheimer Café in Alkmaar over het onderwerp: 'Dementie en juridische zaken'. Hoe neem je beslissingen en wie kan je daarbij helpen? Wat zijn wilsbekwaamheid, mentorschap, bewindvoering, curatele, levens testament? Pascalle Schmitz, case manager van Geriant, verzorgt de inleiding en gaat in op al uw vragen. Het Alzheimer Café is bedoeld voor mensen met dementie, hun naasten, belangstellenden, hulpverleners en iedereen die in het onderwerp is geïnteresseerd. De inleiding begint om 19.30 uur en voor die tijd staan (gratis) koffie of thee voor u klaar. U bent van harte welkom in: Wijkcentrum Mare Nostrum, Arubastraat 2, 1825 PV Alkmaar. Om ongeveer 21.00 uur wordt de avond afgesloten. Inlichtingen: Samantha van Staten, Tel.: 06-40782561. Aanmelden is niet noodzakelijk. EGMOND AAN DEN HOEF - Je juf of meester uit de tent lok kenMaandagochtend 3 sep tember mocht en kon het voor één keertje bij De Boswaid. Letterlijk zelfs, als ludieke start van het nieuwe schooljaar. Hilariteit alom als leerlingen en ouders niets vermoedend na zes weken zomer vakantie het plein betreden en daar enkele tentjes en een waslijn vol wapperend wasgoed aantref- fen. Zijn het verdwaalde toeristen die zijn uitgeweken naar De Hoef? Is het een minifestival? Als verras sing kropen vervolgens enkele leer krachten hun tenten uit. Zij konden niet wachten en wilden zo vroeg mogelijk op school zijn. "Na een heerlijke vakantie, hebben we weer superveel zin in het nieuwe school jaar!'' aldus een van de juffen. Nu maar hopen dat ze net zo uitgerust en uitgeslapen zijn als de meeste leerlingen! De Boswaid is van start! Leerlingen van De Boswaid lokten de leerkrachten letterlijk uit de tent. Foto: aangeleverd Het was een gezellig en kleurrijk spektakel tijdens Timmerdorp Akersloot. Foto: aangeleverd Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 17