Restaurant Tumi, al vijftien jaar een begrip in Heiloo Alles nieuw bij Peuteropvang Meander De Historische Vereniging Heiloo verhuist COLUMN BEDRIJF BELICHT Afscheid van de Oudheidkamer aan de Bergeonstraat en een nieuwe start op Landgoed Willibrordus 5 Vissen en sport I i Dick de Scally UITKIJKPOST 5 SEPTEMBER 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Het team van restaurant Tumi Foto: aangeleverd Restaurant Tumi Heerenweg 138/B, 1851 KV Heiloo Telefoon: 072-5321933 Website: www.tumi.nl - E-mail: info@tumi.nl Restaurant Tumi bestaat 15 jaar en dat wordt uitgebreid gevierd met elke maand een nieuwe actie. In augustus konden alle gas ten onbeperkt mosselen eten voor 15 euro. In september geldt dezelfde aanbieding, maar dan voor de alom bekende spareribs. De overheerlijke spareribs van Tumi is een van de specialiteiten van chef-kok en eigenaar Hans Bouman. Ze worden bereid vol gens eigen recept en je kunt ze eten met mes en vork. Ze zijn zo mals dat het vlees er vanzelf vanaf valt. Hans Bouman trakteert trouwe gasten "Ik wil mijn trouwe gasten trakteren en ben van plan om tot het einde van het jaar met de acties door te gaan, het is namelijk een daverend succes," aldus Hans Bouman. Er komen veel vaste gasten bij Tumi, Hans kent de namen en weet ook precies wie er wanneer komen. Restaurant Tumi, gelegen in het hart van Heiloo, is laagdrempelig: een van de vaste gasten legt uit dat er vaak en passant door een van de kin deren die op bezoek is wordt voorgesteld: "Kom, we gaan even eten bij Tumi," en dan is het jas aan en gaan. Maar als je zin hebt om op chic te gaan is Tumi ook een goede keuze met zijn heerlijke wijnen en uitge breide menukaart. Vijftien jaar geleden werkte Hans Bouman bij de voormalige Herberg 't Lob in Egmond aan Zee. Lex en Jolande (voormalige uitbaters van Café De Wit) vroegen Hans of hij zo'n zelfde concept wilde neerzetten in een pand aan de Heerenweg en wel per direct. Hans had geen haast, hij wilde het eerst proberen en na anderhalf jaar in loondienst besloot hij de stap te wagen. Langzamerhand maakte hij van Restaurant Tumi zijn eigen ding. Hij veranderde bijvoorbeeld de kaart: de pannenkoeken en pizza's gingen eraf, de kaart was namelijk veel te groot voor zo'n knus restaurant midden in het dorp. Tumi thuis Inmiddels heeft hij nog steeds een goede samenwerking met Café De Wit. Zij serveren gerechten van Restaurant Tumi in de zaak. "Er wor den vaak aardig wat borden naar De Wit gebracht als er bijvoorbeeld een voetbalteam binnenkomt," grinnikt Hans. Ook verzorgt Hans de hapjes tijdens de Bokkentocht. Verder maken veel inwoners van Heiloo gebruik van 'Tumi thuis'. Je belt je bestelling door van de 'Tumi thuis menukaart' op de website en tussen 17.00 uur en 18.00 uur kan je het menu warm ophalen. Hans is van plan om nog lang door te gaan met Tumi. Als zich een moge lijkheid voordoet dan zou de enthousiaste ondernemer graag willen uit breiden. Ook is hij van plan om straks op dinsdag weer open te gaan, maar dan wil hij eerst zijn keukenbrigade versterken. Hans is dan ook op zoek naar een kok; geïnteresseerden kunnen contact met hem opne men. "Ik ben heel trots op mijn vaste team. Op Jolanda bijvoorbeeld, die al bijna zeven jaar bij ons werkt, maar ook op Svenja, zij werkt hier al vanaf het begin, en Wouter bijvoorbeeld is een vertrouwd gezicht die zowel als kok werkt als in de bediening," vertelt Hans. Bouman mag zeker trots zijn op Restaurant Tumi. Al 15 jaar een geves tigde naam in het hart van Heiloo met een fijne en gemoedelijke sfeer, de vaste gezichten in de bediening en achter de bar, en het knusse lang werpige restaurant met het strakke interieur. Restaurant Tumi is een heerlijke, stabiele basis om gezellig een hapje te eten. HEILOO - Een nieuwe locatie en een nieuw lokaal met nieuw speelgoed, maar wel met ver trouwde gezichten: voor de peu ters van Peuteropvang Meander begon het nieuwe schooljaar goed! Om alle nieuwigheden te vieren, wordt Peuteropvang Meander op maandag 17 september om 8.45 uur feestelijk geopend. Heel Heiloo is hierbij van harte welkom. Bij Peuteropvang Meander wordt een bijzondere plek ingenomen door een houten boom, die gemaakt is door de houtbewerkingsafdeling van de Sint Willibrordusstichting. Deze boom gaat een hoofdrol spe len tijdens de seizoenen die de peuters bij de peuteropvang door brengen, en bepaalt het ritme van de kinderen. De peuters van 2 tot 4 jaar oud spelen en leren samen in een gezellige sfeer en binnen VVE- methode Uk Puk. Door opvang in de Meander wordt de overgang naar de basisschool een stuk makkelijker voor de kinde- Het nieuwe lokaal is klaar voor het nieuwe schooljaar. Foto: aangeleverd ren. Peuteropvang Meander is toe gankelijk voor alle kinderen: door stromen naar de Meander is een mogelijkheid, maar geen vereiste. Bij deze vorm van opvang hebben ouders recht op kinderopvangtoe- slag of subsidie. Bij Peuteropvang Meander zijn nog plaatsen vrij. Meer informatie via www.fortekinderop- vang.nl en 0251-658058. De laatste tentoonstelling in de Oudheidkamer aan de Bergeonstraat. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes van de joodse bevolking van Heiloo in de oorlogsjaren', maar ook sluiten we na veel mooie jaren op een feestelijke manier de deu ren van de Oudheidkamer aan de Bergeonstraat. Daarna zullen we te vinden zijn in ons nieuwe Historisch Museum Heiloo op Landgoed Willibrordus. Daar zullen we ook op de zondagmiddagen geopend zijn. Ook goed om alvast te weten: de zomerrondleidingen op Nijenburg zijn gestopt. Vanaf zondag 14 okto ber beginnen de herfstrondleidingen met gids. Om 11.00 uur of 13.30 uur naar keuze. 7,50 inclusief koffie/ thee (geen pin). Info: 06-51718363. Aanmelden kan vanaf nu. Tijdens het Open Monumenten weekend op 8 en 9 september en bij Willibrordus Draait Anders Door op 15 en 16 september kunt u al een kijkje komen nemen in ons nieuwe onderkomen. Hoewel de vrijwilli gers heel hard aan het werk zijn, zul len de verschillende exposities nog niet helemaal klaar zijn. Maar wees welkom en bewonder en verwonder u. HEILOO - Op de zaterda gen 8 en 15 september is de Oudheidkamer aan de Bergeon- straat wegens allerlei eve nementen elders in Heiloo gesloten. Uiteraard zult u de Historische Vereniging bij die verschillende gebeurtenissen in het dorp wel kunnen vinden! De dinsdagavonden is de Oud heidkamer gewoon geopend. De laatste keer dat u de dubbel tentoonstelling in de Oudheidkamer kunt bewonderen is op zaterdag 22 september. Op die dag stopt niet alleen de dubbeltentoonstel ling over de 'Middenstand door de jaren heen' en de 'Geschiedenis Tijdens mijn vakantie heb ik gezien dat vissen echt een sport is. Nee, niet het vissen zelf natuurlijk, maar alle sportieve gedoe daaromheen. We verbleven op een zogenaamde visserscamping, een landelijk gele gen terreintje aan de oever van een brede rivier. Visserscamping, dat vilHv i - betekent dat van de ongeveer 20 kampeerders 4 zich overgeven aan het sarren van vissen. Daar is bijvoorbeeld de 'staander'. Niet zodra hij de pootjes van zijn caravan heeft uitgedraaid en zijn vrouw aan de huiselijke inrichting begint, of hij pakt een hengel, aas aan de haak, een worp in de rivier en vissen maar. En dat 14 dagen lang. Hij staat doodstil als een reiger aan de oever, misschien met de bedoeling iets te vangen. Ik geef het je te doen. Even verderop klimt een andere visser iedere morgen vroeg over het hek tussen camping en oever, stapt in zijn bootje, peddelt naar de over kant en zit daar de rest van de och tend naar zijn dobber te staren. Let wel, de man is ruim 80 jaar. Sportief hoor, zo'n klim over het hekje. Een derde visser heeft voor zijn vis tuig zelfs een bestelwagentje en een aanhanger mee. De man, een veer tiger, vult zijn tijd niet met vissen maar met prutsen om dat vistuig in orde te maken, wat voor hem waar schijnlijk een deel van de sportieve bezigheid 'vissen' is. De vierde visser is de meest spor tieve. Deze corpulente vijftiger stapt dagelijks in zijn bootje, roeit naar het midden van de rivier, gooit zijn hengel uit, neemt af en toe een slok uit wat een fles rosé lijkt, en laat zich als een dooie vis met de stroom meedrijven. Iets vangen doet hij niet, maar 'on passe le temps'. Na enkele uren roeit hij moeizaam het hele afgedreven stuk stroomop waarts terug. Kijk, dan is vissen echt een sport.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5