Gezin vindt toch onderdak in Heiloo Open dag Muziek- en Dansschool Heiloo Jeruzalem, geschiedenis van een verdeelde stad Heel Heiloo Bakt heerlijk Cursus valpreventie bij Dojo 't Loo 9 de Bibliotheek Hoilac Sing-in voorjonge kinderen UITKIJKPOST 5 SEPTEMBER 201 HEILOO - Afgelopen weken kwam in de media een alleen staande moeder met vier kinde ren naar voren met een wanho pig relaas. Zij moest de woning die zij parti culier huurde verlaten, omdat deze verkocht was. Al maanden was ze op zoek naar vervangende woon ruimte voor haar en de kinderen, waarvan er twee op speciaal onder wijs zitten. In de media gaf ze aan dat ze hoopte dat gemeente Heiloo haar een oplossing kon bieden. Het gezin was al in gesprek met het Sociaal Team. Op social media kreeg de kwestie veel aandacht. Mensen leefden mee en droegen oplossingen aan, de maatschappe- lijke betrokkenheid was groot. Vrijdag 31 augustus jl. plaats te gemeente Heiloo op haar Facebookpagina het bericht dat er een tijdelijk onderkomen voor het gezin is gevonden. Naar aanleiding van die berichtgeving op Facebook werd gevraagd of de mediadruk van invloed is geweest op de gevonden oplossing. Een woordvoerder van de gemeente reageert hierop als volgt:"De mediadruk heeft geen invloed gehad op hoe het Sociaal Team het gezin heeft geholpen. Het team heeft geholpen met de moge lijkheden die we daarvoor hebben. De individuele vraag bepaalt hoe het Sociaal Team kan helpen of ondersteunen." HEILOO - Op zaterdag 8 septem ber is de Open Dag van Muziek- en Dansschool Heiloo. Van 11.00-14.00 uur is iedereen van harte welkom om instrumenten te komen uitpro beren, de docenten zijn aanwe zig voor advies en al uw vragen. Uiteraard zijn er diverse optredens van leerlingen en docenten in ver- schillende samenstellingen en muziekstijlen! Ook is er een leuke en leerzame speurtocht voor de kinderen, waarbij een prijs te win nen valt. De Muziek- en Dansschool heeft lessen voor jong en oud, dus kom langs en ontdek waar jouw passie ligt! Graag tot ziens op 8 sep tember! Foto: aangeleverd Alle baksels smaakten heerlijk! HEILOO - Heel Heiloo Bakt, gehouden op 29 augustus in zwem bad Het Baafje, was een succes! Er waren zes overheerlijke taarten en lekkernijen gemaakt. De jury, in de persoon van Thijs Burgering van bakkerij Kaandorp, stond voor een moeilijke keuze, want de lek kernijen waren én lekker én zagen Foto: aangeleverd er prachtig uit. De bakkerij heeft ook nieuwe ideeën opgedaan. De uiteindelijke prijswinnaars zijn Sam en Teuntje Broekhuisen. De plaat selijke ondernemers, keurslager Kees Burger, Kaashandel Tromp en Livera hadden wederom mooie prij zen gesponsord. HEILOO - Vanaf 11 septem ber start Sport-Z in samen werking met Praktijk oefen therapie Cesar Heiloo de valpreventiecursus 'Fit Veilig', bedoeld voor volwasse nen die willen leren hoe er gere ageerd moet worden als men valt of dreigt te vallen. Inhoud lessen De cursus is bedoeld voor ieder een die wil leren hoe een val te voorkomen is, en hoe er gereageerd kan worden als men wél een keer onverhoeds uitglijdt of misstapt. Tijdens de cursus valpreventie zal een trainer met behulp van een voudige oefeningen ervoor zorgen dat de deelnemers steviger op hun benen staan. Dit voorkomt een mogelijke val en het daar even tueel mee gepaard gaande leed. Natuurlijk is een val niet altijd te voorkomen. Tijdens de cursus wordt ook aandacht besteed aan het valbreken. Mocht u in een situ atie komen waarin een val onver mijdelijk is, dan heeft u de juiste handvatten om alert en adequaat te reageren. Gedurende zes weken komt u op dinsdagmiddag bij elkaar om geza menlijk aan uw evenwicht en val- techniek te werken. De groep gaat met elkaar de uitdaging aan en elke week worden de oefeningen verder uitgebouwd. De cursus wordt ver zorgd door Ingrid Hoefmans, oefen therapeut bij praktijk Cesar Heiloo. Ingrid heeft als judoka al ruim 20 jaar ervaring op de judomat en is in het bezit van de 2e Dan (zwarte band). Meer informatie en aanmelden De lessen vinden vanaf 11 sep tember elke dinsdagmiddag plaats van 14.00-15.00 uur in Dojo 't Loo, Bergeonstraat 28 te Heiloo. De kos ten voor deze training bedragen 60 voor 6 lessen. Aanmelden kan online via www.sport-z.org/val- preventie. Daar vindt u ook meer informatie over de cursus. Nog vra gen? Neem contact op met Pascale de Hoogh via 06-11 14 97 28 of p.dehoogh@sport-z.org. HEILOO - Sinds een paar jaar geeft Cornelis Jonkman, clas sicus uit Schoorl, cursussen cultuurgeschiedenis in Heiloo. Daarvoor was hij verbonden aan de Hovo in Alkmaar, waar hij in etappes de cultuurgeschiede nis van Europa behandelde. Een aparte cursus over Iran trok veel belangstelling en dit najaar behandelt hij de geschiedenis van Jeruzalem, het verhaal van een verdeelde stad. Met enige regelmaat is Jeruzalem in het nieuws. Trump heeft de Amerikaanse ambassade verplaatst van Tel Aviv naar Jeruzalem, Netanyahu beschouwt het onge deelde Jeruzalem als hoofdstad van de Joodse natiestaat Israël en de evangelicals in Amerika wachten op de herbouw van de joodse tempel op de plaats van de Rotskoepelmoskee. Tijdens de cursus wordt uitvoerig ingegaan op de bewoningsgeschie- denis van Jeruzalem, op de mislukte pogingen van Grieken en Romeinen om de Joden te laten assimileren, op de komst van het christendom en later van de islam. Kruistochten, Ottomaanse overheersing, zionisme en de rol van de Engelsen, de ver overing van Oost-Jeruzalem tijdens de Zesdaagse Oorlog: geen stad heeft zo'n dramatische geschiedenis als Jeruzalem. De cursus Jeruzalem wordt gege ven in de Wilibrordusstichting. De eerste van de acht ochtenden is op 25 oktober. Meer informatie is te vinden op de website www.italia- classica.nl. Vrijdag7september, 10.30 - 11.30uur Klap eens in je handjes blij blij blij! Samen met papa, mama,oma, opa, ofeen andere volwassene beleven kinde ren een heerlijk ontspannen én actief muzikaal uurtje. Damëlle de Ruijter is Muzmk oonptSvacnhgotoetdenocaeanrtdeigehneizdinjeg.t en speelt bekende en nieuwe lied jes. Voor kinderen van 4 maan den tot 4 jaar, opgave vooraf. Tabletcafé Woensdag 19 september, 11.00 - 12.30 uur Heeft u een tablet en wilt u graag wat tips en trucs leren? dDeazneifsehesetwtaebelke tcoaefgéainegtskvaoaortren u. De toegang is vrij, koffie of thee 1. U bent van harte wel kom. CoderDojo: leren programmeren voor de jeugd Zaterdag 212 septemb er, 12.00 - 14.00 uur Bij CoderDojo lieren deehie- mers tussen tie 7 en 17 jaar epnroghroaemftmgeeren, winesbcshirtiejfsgbeoldu- te wen, apps ontwikkelen, games maken en meer. Opgave vooraf. Elke maand een theatervoorstel- lingvo or krnderen! Zondag 23 september, 11.00 uur De voorstellingen zij n alle maal uemspieeerd op actuele, bekende prentenb oeken. De bibliotheek wordt omgeto- 5erd tot een intieme theatrale omgeving waardoor de opstap voor jonge kinderen (2 tot 6 jaar) naar theater zeer veilig aanvoelt. Zondeg 23 septem ber spnelt theatergezelschap Potitco 'Griezelen, dat kan leuk word en'. Kaarten a 5 te reserveren bijl Stichting Potitco via info@potitco.nl of telefonisch (06-8660e248). Doe aormeal oveg psychische aando eningen Dondefdag 27 september, l2vi0om.o0or0nauduienr) .(en voor de kinderen Cornelie Egelie-Sprenger ver telt op indringende, eerlijke en soms Marische wvijzeover haar eigen ervaringen in het boek 'Pillendoos'. Haar missie ig dat we met z'n allen heel gewoon kolvaearr.psychische aandoeningen praten. Kaarten a 7,50 leden BibliotheekHeiloo €10 ove rigen. Wizzwizz speelgoedbeleving Zoapterfadcaegb2o9oskep(tewmwbwe.rf,acebook. ^0.^0 - 12.0(0 uur De Speelotheek in de biblio theek staat deze ochtend in het teken van wizzwizz speelgoed: duurzaam houten constructie speelgoed waarje op een een voudige manier iets heel moois van kunt maken. Het is gescMkt voor kinderen tussen de 2 en 8 jaar. Kertingsweek Voordelig lid worden van Bibliotheek Heiloo Nog t/m zajerdag 8 september kunt u profiteren van deze octie: u ontvangt 125%) korting op uw eerste jaarabonnement, en u krijgt een schoudertas cadgau. Volg ons ook op Facebook en aTfwgeitstcehr!reven materialen Westbrweg 250 tel.072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl De Koepel van de Rots, voor moslims een heilige plek. Hier stond ooit de joodse Tempel. Foto: Pixabay

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9