Think BIG Band treedt op in Vredeburg Katerloop Limmer IJsclub weer ouderwets gezellig Alkmaarse Kamermuziek opent jubileumserie met Marietta Petkova Modellen van leraarschap in Abdij REGIO 18 EGMOND BINNEN - Op zater dag 22 september is er in de Abdij van Egmond de studiemid dag 'Modellen van leraarschap'. UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 201 LIMMEN - In Jazz Session Club Vredeburg in Limmen zal zon dag 23 september The Think BIG Band een optreden verzor gen. The Think BIG Band is een rela tief nieuwe bigband met een rijk verleden. De afgelopen jaren is de kwaliteit en de muzikaliteit opge vallen en is de band uitgegroeid tot een meer dan complete bigband. De basis van de band ligt in Castricum. De band bestaat uit ervaren muzi kanten die hun sporen in de blues, jazz en soul ruimschoots hebben verdiend. Elke eerste zondag van de maand komen verschillende muzikanten van bekende Noord Hollandse bigbands samen en vor men The Think BIG Band! Ook de jonge garde, met ervaring op diverse festivals in het land, hebben zich vol enthousiasme aangesloten bij de band en zorgen voor funky solo's en jazzy zang. De band speelt natuurlijk beken de jazzklassiekers van Count Basie en Sammy Nestico maar richt zich vooral ook op het funky, rock en groovy repertoire. Zoals hits van Earth Wind Fire, de heerlijke soul van Bill Withers en arrangementen van New Cool Collective. Daarnaast speelt de band strakke funky stuk ken en klinkt onvervalste rock-'n- roll met grommende saxofoonso lo's. Een band met een veelzijdig pro gramma dat een breed publiek aan spreekt. De aanvang van het concert op zondag 23 september is 16.00 uur. De toegang is vrij, maar U kunt ons steunen door lid te worden voor 7 per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel.: 072 5053414, e-mail: timmerlimmen@ kpnmail.nl. ALKMAAR - De jubileumse rie van Stichting Alkmaarse Kamermuziek opent op dins dagavond 25 september met een recital van de internatio naal bekende Bulgaarse pianiste Marietta Petkova. Zij trad drie keer eerder op in Alkmaar. Haar spel is alom geroemd en een genot om naar te luisteren, en toont technische perfectie en een verfijnd gevoelsmatig begrip van de bedoe ling van de componist. De laatste jaren legt zij zich toe op het spelen van preludes. Zij laat ons nu ken nismaken met haar opvatting van de preludes van Debussy. Na de pauze voert Petkova de laatste pianosona te van Franz Schubert uit, in stem mingen variërend van melancholiek tot meeslepend. De jubileumserie '100 jaar Alkmaarse kamermuziek' brengt nieuwe ensembles als het Kurios Klarinet Kwartet en het strijksextet Elysium Amsterdam naar Alkmaar. Daarbij treedt ook een jong ensem ble op, dat Bartóks Sonate voor twee piano's en slagwerk op zijn programma heeft. Hoogtepunt in de serie wordt ongetwijfeld het optreden van zangeres Lenneke Ruiten, pianist Thom Janssen en het Ruysdaelkwartet. De Stichting Alkmaarse Kamermuziek, opgericht in 1918, verzorgt jaarlijks zes kamermu ziekconcerten op de dinsdagavond (aanvang 20.15 uur) in de grote zaal van TAQA Theater De Vest in Alkmaar. Het bieden van afwisse lende programma's met een hoge kwaliteit tegen een betaalbare abon nementsprijs is daarbij het streven. Abonnementhouders betalen 90 per seizoen en zijn daarbij eveneens donateur, losse kaarten aan de zaal kosten 20. Leerlingen tot 18 jaar van muziekscholen kunnen de con certen gratis bijwonen. Vooral jon geren zijn van harte welkom bij de dinsdagavondconcerten. Inlichtingen en aanmelding nieu we donateurs/abonnementhou ders: Mw. A. de Langen-Gramberg, Anna van Burenstraat 11, 1901 TG Castricum, tel: 0251-655 211 (tus sen 19.00-21.00 uur). Zie ook: www. alkmaarsekamermuziek.nl Tekst: Felix Hogeboom De deelnemers aan de Katerloop hadden heerlijk weer. Aangeleverde foto Marietta Petkova. Aangeleverde foto LIMMEN - De Jeugd- en Katerloop is op de zondag van de Limmer Kermis weer goed bezocht. Voor de jeugd moest dit jaar een ander parcours gezocht worden in verband met de bouwhekken rond de Corneliuskerk. In overleg met pastor Olling mocht de jeugd door de tuin en het bos achter de kerk om via de Meidoornlaan en Lage Weide weer terug te keren naar de Heeren van Limmen. De jeugd t/m 8 liep deze ronde van 750 meter een maal en de jeugd van 9 t/m 12 liep de ronde tweemaal en dus 1,5 km. Er werd weer fanatiek gestreden om de medailles. De winnaars t/m 8 waren dit jaar Noor en Joep en voor de oudere jeugd t/m 12, Eline en Mats. De Katerloop werd onder ide ale omstandigheden gelopen, niet te warm en weinig wind. De parcours- records op zowel de 5 als 10 km. werden dan ook weer aangescherpt door resp. Roos Tabak in 21.18 en Max Rijs in 33.08. De overige win naars waren Monique Andriessen op de 10 km in 42.25 en de 11-jarige Bob Bruschke op de 5 km in 21.06. Ook vermeldenswaardig was het dat de 11-jarige Stef Groot de 10 km wist te lopen in een mooie tijd van 51.24 en daarmee zijn vader voor wist te blijven. Stef werd hiervoor nog even op het podium geplaatst. Dit jaar had de Heeren van Limmen tevens een extra prijs uit geloofd aan de dame en heer die als snelste zowel de Kermisrun als de 10 km Katerloop wisten te volbrengen; Ingrid van der Werf en Tom Bakkum mochten beiden een mooie vers gerookte zalm in ontvangst nemen uit handen van Marieke van Zilt. Al met al was het weer een geslaagde en succesvolle, maar vooral gezellige Katerloop. De foto's en uitslagen staan weer op de website van de Limmer IJsclub. Nu de 'r' weer in de maand zit begint het overigens bij de meeste leden van de Limmer IJsclub alweer te kriebelen. Volgende maand gaat IJsbaan de Meent weer open en kan de vernieuwde ijsvloer betreden worden. De Limmer IJsclub start dan weer met de wekelijkse trai ningsuren voor de jeugd, wedstrijd en toerschaatsers. Uiteraard is er nog ruimte voor nieuwe leden; voor iedereen die ook graag de schaatsen onder wil binden, kijk eens op de web site van de Limmer IJsclub wat zij allemaal te bieden heeft: www. limmerijsclub.nl. De middag wordt gepresen teerd door twee professoren van de Tilburg School of Theology te weten Bart Koet en Archibald van Wieringen. Ook cultuurtheoloog Frank Bosman en Abt Bernardus Peeters van Koningshoeven zullen hun medewerking verlenen. Wat hebben bijbelwetenschap pers, een cultuurtheoloog, een kerk historicus te zeggen over leraar- schap en leren? Een inspirerende reis door de tradities die ten grond slag liggen aan onze cultuur. Het boek 'Modellen van Leraarschap is in de abdij boekhandel te verkrij gen. De lezing kost 12,50 en begint om 14.00 uur, uw gastheer is Abt Gerard Mathijsen. www.abdijvanegmond.nl, bezinningsaanbod lezingen. Mail voor meer informatie naar boeken@abdijkaarsen.nl, of bel tel. 072-5062786. De Think BIG Band. Foto: Wim Stolwerk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 18