Buurtzorg Heiloo in actie voor preventie Bezorger worden van deze krant? STOKMAlM.NL Alkmaar Wolvenkoog 4, tel. (072) 561 24 24 FitGSterk Weerbaarheidstraining www.uitkijkpost.nl 0226333311 start woensdag 26 september I Heldere All-in prijzen I Deskundige monteurs I Altijd originele onderdelen I Nieuwste Renault kennis I My Renault uitbreiden voor 39,95 I Gratis pechhulp in Nederland bij dealer-onderhoud RENAULT Onderhoud en reparatie voor elk bouwjaar! Gymzaal Capel-Acker, Heiloo www.sport-z.org/weerbaarheidstraining UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 2018 op stokman.nl/inruil voor de nl inruilwaarde van uw huidige auto Passion for life www.stokman.nl Kijk voor meer informatie op stokman.nl HEILOO - Vanaf januari 2018 is Buurtzorg Heiloo samen met vier ande re teams van Buurtzorg in Nederland (Utrecht Noord en Zuid, Leiden en Amersfoort Nieuwland) uitgekozen om preventie in de wijk aan te pak ken. Wijkverpleegkundigen kunnen een belangrijke rol spelen bij het begeleiden en coachen van mensen. Preventie als uitgangspunt in de zorg is in Cuba de normaalste zaak van de wereld. Dit scheelt Cuba de helft van de kosten vergele ken met wat Nederland per jaar kwijt is aan de gezondheidszorg. Bedenk daarbij dat Cuba nagenoeg dezelfde kwaliteit van zorg levert en nagenoeg dezelfde levensverwachting en sterftecijfers heeft als Nederland. Buurtzorg stelt hoge prioriteit om preventie te bevorderen, zodat het een integraal onderdeel wordt van de manier waarop zorgverleners samenwerken om de gezondheid van de buurt te vergroten. Het Buurtzorgteam in Heiloo is samen met enkele enthousiaste bewoners van Plan Oost in gesprek gegaan, wat heeft geleid tot een eerste bijeenkomst op 16 juli jl. De aandacht van het Buurtzorgteam gaat uit naar het in contact brengen van elkaar en kijken waar de verbinding ligt. Binnen Heiloo is dit een speerpunt onder het motto: 'Met elkaar'. Wijkbewoners uit Plan Oost geven aan dat zij op zoek zijn naar activiteiten en contacten die dicht bij huis zijn. Samen met het Trefpunt en de bewoners uit Plan Oost onderzoekt het buurtzorgteam hoe er meer verbinding binnen de wijk zelf kan plaatsvin den, met als belangrijk uitgangspunt: waar ligt de behoefte van de bewoners zelf. Inmiddels heeft er ook een gesprek met de gemeente plaats gevonden. Er is gesproken over de mogelijkheden om gezamenlijk op te trekken rondom het onderwerp preventie. Op korte termijn zal er een afspraak volgen waarbij wij gaan beslissen of De Sluijsweidt een geschikte locatie is voor de volgende bijeenkomsten. Op dit moment wordt er geke ken naar een datum voor de eerstvolgende bijeenkomst. Buurtzorgteam Heiloo hoopt u op de volgende bijeenkomst ook te mogen ontmoeten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 20