Tien vragen aan... Een imposant pronkstuk in de nok van het loungegedeelte van De Kamer 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! signatuur. Scouting Victorie nr 1 wecycle-campagne UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 201 1. Waar ben je geboren en getogen? De enige die zich van ons gezin een Haarlemse Mug mag noemen, ben ik, omdat mijn ouders Jan en Kitty destijds voor een korte periode naar Haarlem verhuisden. Ongeveer drie maanden later gingen we terug naar Amsterdam, tot ik op mijn 17e naar Heiloo kwam. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Een lastige vraag, maar ik denk dan toch in de richting van zanger/entertai ner. Goed of niet goed, daar hebben we het nu niet over. Muziek maken en zingen heb ik altijd graag gedaan, hoewel er de laatste jaren helaas flink de klad in is gekomen. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Ik had Johan Cruijff en Toon Hermans heel graag willen ontmoeten: Mannen met een groot hart die veel vreugde, plezier en prachtig mooie dingen hebben gedaan voor alle lagen van de bevolking. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Vroeger toen we klein waren, gingen we met het gezin op zomervakantie vaak in Nederland naar een zomerhuisje. Omdat we stadse bleekneusjes waren werd er vaak gekozen voor de kust. Lekker spelen en voetballen op het strand of in het weiland ravotten en slootje springen. Zalig in de frisse buitenlucht die zo anders en gezonder geurde dan in Amsterdam. Tot we op een Sinterklaasavond, ik meen die van 1976, als gezin van tante Anke en oom Ger, een enorm cadeau kregen: een 14-daagse vliegvakantie naar Spanje! Zoiets zag je alleen maar op tv! En ja, dat wérd een fantastische, onvergetelijke, zonovergoten vakantie. Toen we bruingebrand met blonde koppies twee weken later weer op Schiphol aankwamen vroeg mijn tante of ik het leuk had gehad. Ik antwoordde toen, als 11-jarig binkie: de mooi ste vakantie van mijn hele leven! Terwijl iedereen in de lach schoot vroeg ik me af wat daar nou zo grappig aan was. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Het Witte Kerkje is voor mij een mooi en bijzonder plekje. Misschien omdat hier vreugde en verdriet samenkomen. Wij hebben hier in 2007 helaas veel te vroeg afscheid genomen van onze lieve moeder Kitty en door de jaren heen van vrienden en bekenden. Maar ook hebben we op dezelfde plek ge lachen en geproost op het leven en op het geluk van bevriende bruidsparen. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Voor een heerlijk broodje shoarma met veel knoflooksaus. Zoals we dat in Nederland eten, dat kennen ze hier niet in Spanje. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? In deze tijden van (on)verdraagzaamheid komt een advies dat ik lang ge leden kreeg, steeds vaker naar voren: Behandel mensen zoals je zelf graag behandeld wilt worden. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik heb veel last van plankenkoorts. Als ik iets moet/mag zingen of zeggen voor een groep dan ben ik al dagen van tevoren zenuwachtig. Maar een maal bezig verdwijnt het. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou als burgemeester meer aandacht besteden aan Heilooërs die naar het buitenland vertrokken zijn. Maak er een werkbezoek van Hans, en kom eens langs in San Pedro de Alcantara! De uitnodiging staat bij deze! 10. Persoonlijke vraag van René Knippenberg: René vroeg mij een kleine anekdote uit Dona Catalina te vertellen. Bij deze: De Anekdote van De Blote Belg in Hotel Dona Catalina (alias Fawlty Towers)! Je bent als Bourgondische Belg lekker op vakantie aan de Costa del Sol. Je geniet van je vrijheid, van zon, zee en strand. Uiteraard proef je ook van de Spaanse keuken en van de heerlijke koude kannetjes sangria. Na zo'n dag in de zon en daarna een gezellige avond in een Spaanse tapasbar val je, een maal op je hotelkamer, in een diepe, tevreden slaap. 's Morgens vroeg loop je (slaap)dronken van je bed naar de badkamer. De deur valt achter je dicht en daar sta je dan.in je blote frietje op de gang van het hotel op de derde etage. Nu word je pas écht wakker en beseft dat je er niet meer in kan, omdat je keycard binnen ligt! Amai! Wat nu? Naar de receptie, er zit niks anders op. Gelukkig is het 8 uur 's ochtends, dus druk zal het aan de balie niet zijn. Eenmaal beneden kom je in je niksende nakie bij de receptie. De ietwat verbaasde maar vriendelijke receptionist wenst je goedemorgen, maakt snel een nieuwe sleutel en geeft je een handdoek om de weg terug naar boven wat plezanter te maken. Later bij het ontbijt denk je glimla chend terug aan wat je is overkomen. Bij het passeren van de receptie krijg je een knipoog. Vanavond maar een kannetje sangria minder. Ik geef de vragen door aan Henk Kaandorp. Mijn vraag is: 'Henk je bent 20 jaar trotse naamdrager geweest van het Heilooër golf- toernooi De Henk Kaandorp Cup. Hierover valt veel te verhalen. Kan jij ons hier iets leuks over vertellen? HEILOO - De Kamer krijgt steeds meer gestalte. Dinsdag 4 september werd een vijfhon derd kilo zware stalen octo pus geleverd. Het kunstwerk is opgehangen in de nok van het loungegedeelte en spreidt zijn twaalf tentakels van tien meter lang uit door het restaurant. Ze lijken te spelen met de ouder wetse balken van de plafond constructie. Het is een imposant pronkstuk. Al brainstormend met Frank Kesselaar van Kesselaar Special Metals kwam Yassine op het idee. "Ik wil geen lampen of planten, dat heeft iedereen al," dacht hij hardop. Frank stelde voor om een kunst werk te plaatsen. "Ik wil dan een octopus, maar wel echt een mon ster," bedacht de creatieve onder nemer en Frank noemde gelijk de naam van kunstenaar Ron Moret, die bekendstaat om zijn prachtige kunstwerken met een geheel eigen Te groot voor de werkplaats De eerste reactie van Moret was: "Je bent gek", maar de kunstenaar houdt wel van een uitdaging en ging aan de slag. Hij maakte een schaalmodel in zijn werkplaats aan de Rijksweg in Schoorldam. Vervolgens bouwde hij de nok van het dak na op ware grootte met alle balken en schuine elemen- Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op ten. "Hiervoor mocht ik de werk plaats van Kesselaar gebruiken, het gevaarte was te groot voor mijn werkplaats," vertelt Ron. De octopus werd gemaakt in zes weken tijd, inclusief de tentakels die over, onder en tussen de balken door hun weg vinden door de zaak. "Het idee zit in je hoofd, ik doe niet aan meten, alles gaat op gevoel," aldus Moret. De dag voordat het gevaarte naar zijn eindstation in Heiloo verhuisde moest het weer uit elkaar worden geslepen, anders kon het onmogelijk vervoerd worden. Je tapbiertje volgen van de tank tot in het glas Frank Kesselaar, verantwoorde lijk voor alle stalen elementen in de nieuwe zaak, vertelt: "Het pro ject begon met één stalen element, Yassine was zo enthousiast dat het er steeds meer werden." Heel bij zonder worden de stalen deuren met een doorkijk naar de biertanks. De 500 liter tanks zijn zichtbaar voor de gasten: door middel van RVS pijpen die het bier door de zaak rechtstreeks naar de tap leiden kun je als het ware je tapbiertje volgen tot het in je glas zit. Dit is uniek. Kleuren als warm lichtroze, geel en zwart met gouden accenten zorgen ervoor dat de gast zich met een relaxt gevoel kan neervlijen op een van de heerlijke loungebanken. Zelfs over de spiegels en de lampen is nagedacht. "Op vrijdagavond en zaterdagavond zullen de lampen in het uitgaansgedeelte bij de bar van kleur veranderen op de beat van de muziek," vertelt de ondernemer met een glimlach. De toekomstige gasten zullen hun ogen in ieder geval goed de kost moeten geven, je valt van de ene verwondering in de andere. Tekst: Margreeth Anema Kunstenaar Ron Moret met het lijf van de immense octopus. Aangeleverde foto HEILOO - Mede dankzij de inbreng van afgedankte elektrische apparaten door inwoners van Heiloo, ontving Scouting Victorie zaterdag 15 september uit handen van wethouder Opdam de wecycle-cheque van 1.000. Hiermee kan er weer veilig gezeild worden. De vereniging bedankt iedereen voor zijn of haar bijdrage. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3