Vintage No 5 Peuteropvang Meander officieel geopend Onthulling naam Kindcentrum COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Jean Thomassen Rare types... SVnj UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. De verborgen parel aan Luttik Oudorp. Aangeleverde foto Luttik Oudorp 82, 1811 MZ Alkmaar www.vintageno5.nl,info@vintageno5.nl www.facebook.com/vintageno5designervintage www.instagram.com/_vintageno5_ Ben je op zoek naar dat ene bijzondere jurkje van Chanel? Wil je goede pumps van een mooi merk? Ben je tassenfreak en altijd op zoek naar die ene speciale handtas? Je vindt het bij Vintage No 5, in dit pareltje aan de gracht is shoppen een beleving. "Klanten krijgen hier het 'negen straatjes gevoel', de sfeer moet je echt komen proe ven," aldus Esther Brugman-De Wolf, eigenaresse en oprichtster. In het midden van de winkel staat een grote stamtafel, bij de paskamers is een zitje gecreëerd met een prachtige Chesterfield bank. Sfeerbepalend zijn daarbij de opvallende lampen van John Hollenberg, die ook te koop zijn. Het is een museumpje met vintage spullen en de koffie staat altijd klaar. "Klanten en hun partners kunnen hier uren doorbrengen," vertelt de gast vrije Esther. Vier jaar geleden was Esther manager bij een luxe damesboutique in Alkmaar. Ze merkte dat haar vaste klanten 'kampten' met te volle kas ten en adviseerde ze de overtollige kleding naar een tweedehandswinkel te brengen. Helaas hadden veel van deze winkels een wachtlijst dus toen besloot Esther een Private Sale te organiseren in haar huiskamer, waar zij de overtollige kleding, schoenen en tassen van haar vaste klanten zelf ging verkopen. Dit bleek een enorm succes. Esther opende een Facebookpagina om haar klanten op de hoogte te houden, deze noemde zij 'Vintage No 5'. Vintage als de internationale term voor tweedehandskleding en No 5 als knipoog naar Chanel. Recente designer vintage De term 'vintage' dekt de lading niet, recente designer vintage is een betere term. Iedereen kan hier slagen, voor elk budget en elke kledingmaat heeft Esther wat wils: de collectie loopt uiteen van items van Vanilia of Liu Jo tot prachtige stukken van Chanel of Gucci. Esther: "Persoonlijk hecht ik veel belang aan de duurzaamheid van dit concept. Wij noemen het 'consuminde- ren'. Eigenlijk zouden alle mooie stukken 'gerecycled' moeten worden. Er is een overload aan kleding te koop in de winkels en via internet." Deze web shops, die als paddenstoelen uit de grond schieten, ziet zij overigens niet als concurrentie. Bij Vintage No 5 kunt u voelen, ruiken, passen en genieten van de exclusieve stukken, u raakt niet uitgekeken. Uw overtollige stukken inbrengen Vintage No 5 neemt uw mooie stukken graag op in haar collectie. Na een zorgvuldige selectie overigens: de spullen moeten wel schoon, gestreken en in goede staat zijn. Na de inname ontvangt de inbrenger een prijsvoorstel, de items worden daarna verkocht in consignatie. Esther kan u ook komen helpen om orde te scheppen in uw kast. Met haar brede ervaring in de mode kan zij u een passend advies geven over uw garderobe en de overtollige kle dingstukken voor u verkopen. Wie Vintage No 5 volgt op Instagram en Facebook ziet de mooiste pareltjes uit de collectie voorbij komen. Eén keer per seizoen organiseert Vintage No 5 ook een modeshow, welke meestal plaats vind in de sfeervolle winkel. U kunt zich inschrijven voor de modeshow via de website, waar u ook alle informatie vindt over het inbrengen. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Maandag vond de officiële opening plaats van Peuteropvang Meander. Dit gebeurde in het bijzijn van de peuters van de peuteropvang, alle leerlingen van basisschool De Meander en vele belangstel lenden. De opening werd verricht door Monique Sweep, manager van Peuteropvang Meander, en de directeur van basisschool Meander Marieke Grijpma. Zij onthulden het naambord op de gevel van de school. Tijdens de opening vertelde Esther Zijl (Forte Kinderopvang) dat het erg belangrijk en fijn is dat de opvang er is. "Wij draaien vier ochtenden en inmiddels zitten er 20 peuters op deze opvang," aldus Esther. Robert Smit, werkzaam bij de Intergemeentelijke Stichting Openbaar Basisonderwijs (ISOB), nam na Esther het woord en besteedde aandacht aan de samen werking tussen de peuteropvang en de school. Robert: "Het is voor de peuters leuk dat ze, voor ze naar groep 1 gaan, de school en de leer lingen al kennen, dat maakt de over gang naar de basisschool een stuk eenvoudiger. Voor de leerkrachten is het ook gemakkelijk. Er kan infor matie overgedragen worden over een kind en allerlei zaken betreffen de een kind kunnen besproken wor- den." Het houdt overigens niet in dat kinderen die naar de Peuteropvang Meander gaan ook daadwerkelijk naar basisschool Meander zouden moeten gaan, ouders kunnen na de peuteropvang hun kind inschrijven op iedere willekeurige basisschool. Robert Smit kon ook nog een nieuwtje vertellen. "Forte Kinderopvang heeft dit jaar de prijs gewonnen van de op een na beste kinderopvang van Nederland." Tekst: Yvonne van Stiphout Monique Sweep (l.), manager peuteropvang Meander, en school directeur Marieke Grijpma onthullen het bord bij de ingang van de peuteropvang. Foto: STiP Fotografie HEILOO - In de zomerva kantie is er hard gewerkt op Boekenstein. Het gebouw van de Willibrordschool, waar tevens kinderdagverblijf Kits Oonlie en Willibrordopvang zijn gevestigd, heeft een complete make-over gehad. Het gebouw en de inrich ting is op elkaar afgestemd en ook de gebruikers van het gebouw stemmen de samenwer king steeds meer met elkaar af. Voor de zomervakantie is de ouders van de Willibrordschool en Kits Oonlie gevraagd om een naam te kiezen voor het gebouw, waar bij de naam ook de samenwerking tussen de school en de opvang uit straalt. Op maandag 24 september wordt het gerenoveerde gebouw op feestelijke wijze heropend en zal de naam van worden onthuld. Wilt u meer informatie over de school of de opvangmogelijkheden? Neem gerust contact op de met de Willibrordschool voor onderwijs en buitenschoolse opvang, 072 5320503, info@willibrord-school.nl Hoe gaat het Kindcentrum heten? of Kinderopvang Kits Oonlie voor kinderdagverblijf en peuteropvang, 072-5323576, info@kits-oonlie.nl. Aangeleverde foto Als een dreigende robot zit er altijd aan het eind van die zwarte lopende band in de supermarkt zo'n dame, met een verstoorde blik van: 'Mij niets vragen hóór? U moet bij mijn collega zijn!' Een beetje angstig plaats ik mijn boodschappen achter elkaar voor de eindafrekening, als een hond die geslagen gaat worden, maar het kan ook anders. Bij de bekende grootgrutter in Winkelhof 't Loo hebben ze Kassamiep Helen, die je al van verre toelacht. Nog voor ik de dwars gestampte macaroni in pretsaus en de zak vloerkadetten met witte uitslag op de band heb gezet vraagt ze al amicaal of ik alles kon vinden? "Wat een weertje vandaag, hè? Zo, u neemt die geroosterde Kroatische hertenbilpastei van ons huismerk uit de weekaanbieding, nou die is toch lekker joh! Had u onze leuke bonuskaart paraat? Zegeltjes en een bonnetje doen?" Kijk, daar word ik nou vrolijk van, dus sluit ik graag aan bij dit betaalpunt tijdens mijn noodzakelijke bezoeken. Staat er op een keer een oud oma- tje achter mij in haar portemonnee te rommelen. Ik gluur stiekem tijdens het wegpakken van mijn boodschappen over haar schouder naar de inhoud: alleen wat losse gele munten. Ze moet een paar euro beta len, komt klaarblijkelijk wat tekort en moet beschaamd een boodschap terugleggen. Ik pak het gevraagde kassabedragje maar even uit mijn eigen knip en betaal voor haar. Ze kijkt heel verbaasd op. "Wat doet u nou?" vraagt ze. "Mijn vrouw is vandaag jarig en ze trakteert," verzin ik ter plekke. Ze kijkt mij hoofd schuddend na, als ik wegwandel. Begrijpelijk, er lopen heel wat rare types rond in Heiloo!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5