Natuurwandeling Heiloo Noorderneg Stiltewandeling in Egmondse duinen Alle aandacht voor dementie Training 'Persoonsgegevens en privacybeleid voor vrijwilligersorganisaties' 13 werd het ingericht als recreatiege bied. Maar natuurlijke processen bepalen uiteindelijk hoe het er in detail uitziet, zoals in het kleine, natte veengebiedje aan de zuid westkant. De wandeling begint om 10.00 uur op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje aan De Omloop in Heiloo en duurt onge veer twee uur. Aangelijnde honden mogen mee. Stevig schoeisel wordt aanbevolen vanwege hobbelige gedeeltes en warme en winddichte kleding komt vast ook van pas. Opgave vooraf is niet nodig. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen kunt u mailen naar hanne- ke@ivnnkl.nl of bellen: 072-5337601; kijk ook eens op www.ivn.nl/nk]/. Meer Bewegen voor Ouderen UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 201 Parnassia. Foto: Paul ten Have HEILOO - Zondag 30 sep tember is er een extra IVN- natuurwandeling in het recre atiegebied Noorderneg, aan de westkant van Heiloo. Het is een ruim opgezet en gevari eerd ingericht gebied, van open grasvelden tot dichtbegroeide bosjes. Van de langdurige droogte heeft dit gebied zo te zien weinig last gehad en in de vroege herfst zijn er al bessen en andere zaden te zien. Dat is dan weer prettig voor spreeuwen, merels en andere bos vogels, terwijl meeuwen en een den hun plek zoeken op de plas sen. Vroeger was het gebied deel van een woeste strandvlakte. Later HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt verzorgt, in samenwerking met de Vrijwilligersacademie BUCH, op dinsdag 9 oktober van 19.30 tot 22.00 uur de kosteloze training 'Persoonsgegevens en privacy beleid voor vrijwilligersorgani saties'. De locatie van de training is het Trefpunt, Abraham du Bois- EGMOND AAN DEN HOEF - In Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef is er op maandag ochtend Meer Bewegen voor Ouderen. Iedereen kan meedoen en na de les wordt er altijd gezel lig een kopje koffie gedronken. Het is speciaal voor 65+'ers en gericht op beweeglijkheid, zelf standigheid, ontspanning, coör dinatie, uithoudingsvermogen en natuurlijk: plezier! Deelnemers bepalen zelf het tempo en tot hoever zij willen gaan. Heeft u interesse? Dan kunt u altijd een gratis proefles bijwonen. U bent welkom in Dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1 in Egmond aan den Hoef. De lessen MBvO- gymnastiek zijn van 10.00 tot en met 11.00 uur en de lessen lopen door tot en met 17 december. De kosten voor 15 lessen bedragen 90. hof 2 in Heiloo. Sinds mei 2018 is de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) van toepassing voor alle organisaties die van persoonsgegevens gebruikma ken. In de training worden vrijwil ligersorganisaties op weg geholpen met het opstellen van privacybe leid, het bewaren van persoonsge gevens en het informeren van vrij willigers over hoe om te gaan met gegevens. Op donderdag 18 okto- EGMOND AAN DEN HOEF - Sinds 2012 worden maande lijks stiltewandelingen in de Egmondse duinen georgani seerd. Deze wandelingen kun nen je een diepe verbinding geven met jezelf en daardoor verbinding met alles om je heen. Wandelaars worden uitgenodigd om met hun aandacht in het hier en nu te zijn en om te waarne men zonder oordelen. De data voor de komende stilte wandelingen zijn: 30 september, 21 oktober, 18 november, 9 december en 30 december. Locatie: Nachtegalenpad te Egmond aan den Hoef bij PWN informatiebord. Tijdstip van ver trek: 7.30 uur. Zorg voor stevige stappers en goede bescherming tegen weer en wind. De wande- ber (van 19.30 tot 22.00 uur) wordt dezelfde training aangeboden bij Welzijn Castricum in Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. Opgeven en meer informatie via: www.vrijwilligersacademiebuch. nl of neem contact op met Sigrid Wijsman van het Vrijwilligers Informatie Punt: 06-48500912. ling duurt 1 uur en 15 minuten en er wordt gelopen in een heel rustig tempo. Deelname is kosteloos, op eigen risico en voor eigen verant woordelijkheid, zorg dus goed voor jezelf. Aanmelding is niet verplicht. jfti j l "l - '.t'+.jjr. Foto: Google.nl Ook u kent waarschijnlijk wel iemand met dementie. Naar schatting zijn er in Nederland een kwart miljoen mensen die lijden aan deze verzamelnaam voor verschillende ziektes. Door de vergrijzing zal dit aantal over 20 jaar zijn verdubbeld. Dus de kans dat u hier, direct of indirect, mee te maken hebt of krijgt is heel groot. Dan is het goed te weten dat we deze uitdaging binnen onze regio op een professionele wijze oppakken. Samen met andere organisaties in vesteert ViVa! Zorggroep al jaren in goede dementiezorg. Zo is in Midden-Kennemerland een Demen tieketen georganiseerd. De spin in het web daarin zijn onze casemanagers dementie. Zo'n casemanager wordt de vaste begeleider van de cliënt, direct nadat de diagnose dementie is gesteld. Ook is hij of zij het aanspreekpunt voor vrienden, familie en mantelzorgers die vaak met talloze vragen zitten. Doordat de casemanager direct contact heeft met de huisarts, het dementieteam, het ziekenhuis, de zorgteams en andere zorgprofessionals kan snel de juiste hulp worden geboden. En dat is voor iedereen een grote opluchting. Op deze manier worden nu 100 mensen met dementie begeleid. Van ruzie naar hand in hand Trees Berkhout (links) en Alie Bol huis, beiden casemanager dementie bij ViVa! Zorggroep vertellen: 'Onze aanpak is erop gericht om mensen met dementie zo lang mogelijk thuis te kunnen laten wonen. Dat doen we onder andere door de mantelzorgers goed te ondersteunen en voorlichting te geven aan wijkteams en vrijwilligers. Maar als het niet meer gaat, zorgen we voor de best mogelijke volgende stap. Zo was er een ouder echtpaar die beiden steeds meer symptomen van dementie vertoonden. Waar zij elkaar in de eerste jaren juist wisten te ondersteunen, begonnen ze elkaar geleidelijk steeds verder in de weg te zitten. Ze begrepen elkaar niet meer wat leidde tot irritaties en uiteindelijk zelfs tot fikse ruzies. Met hulp van de specialist oudergeneeskunde, de huis arts, het wijkteam en onze bemidde ling kreeg het echtpaar een gezamen lijke kamer in een gesloten deel van een verpleeghuis en extra begelei ding. Nu lopen ze samen, hand in hand, door het pand. Daar doen we het voor.' Kwaliteit van leven Wil je je ook inzetten voor mensen met dementie? Bel 088 -995 80 00, mail naar solliciteren@vivazorggroep.nl of ga naar werkenbij.vivazorggroep.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13