Kijken naar kleur in De Kapberg Plant bloembollen nu en geniet in het voorjaar van een pracht aan bloemen! Walk-in concerten Akersloot op zondag 4 november Bezorger worden van deze krant? NIEUWS UIT DE REGIO Boswaid maakt jutterskunst van zwerfafval regio 17 «S - www.uitkijkpost.nl 0226 333311 26 SEPTEMBER 2018 De Allium is een mooi bolgewas. Aangeleverde foto LIMMEN - Als je in de lente wilt genieten van de bloeiende bol len moet je er op tijd bij zijn. De herfst is namelijk hét moment om (voorjaarsbloeiende) bollen te planten, zoals tulpen, narcis sen, blauwe druifjes, sneeuw klokjes en krokussen. Zo geniet je al vroeg in de lente van heel veel kleurenpracht. In het voor jaar kun je zomerbloeiende bol len gaan planten. Als je het goed aanpakt kun je zo maandenlang genieten van bloembollen in je tuin. Soorten bloembollen Kleur in de tuin zorgt voor een tevreden glimlach. Het is niet alleen een lust voor het oog, maar maakt alles ook meteen een stuk gezelli ger. Er zijn bollen in allerlei soorten en maten. De belangrijkste verde ling die we kunnen maken is dat er voorjaarsbollen en zomerbollen zijn: AKERSLOOT - Ze komen er weer aan, de Walk-in concerten in Akersloot. Dit jaar vindt de 7 e editie plaats. Voor de mensen die nog niet weten wat het inhoudt: tijdens de Walk-in concerten brengen enthou siaste muzikanten hun muziek ten gehore in huiskamers, schu ren, garages en woonkeukens. De muziek varieert van easy liste ning, jazz, pop, americana, rock tot Nederlandstalig. Er hebben zich inmiddels 13 acts aangemeld. Verspreid over het hele dorp kunt u heerlijk komen luisteren naar een grote diversiteit aan muziek. De optredens zijn op zondagmiddag 4 november en beginnen stipt op elk half uur. Er wordt gestart om 13.30 uur en de laatste set begint om 16.30 uur. De duur van elke set is een half uur, zodat iedereen voldoende tijd heeft zich naar de volgende Voorjaarsbloeiende bollen: nar cissen, tulpen, blauwe druifjes, sneeuwklokjes en krokussen. Worden in het najaar geplant, het liefst vóór de eerste vorst. Zomerbloeiende bollen (ook wel knollen genoemd): dahlia's, anemo nen, calla's, gladiolen en begonia's. Worden in het voorjaar geplant, het liefst na de laatste nachtvorst. Wanneer bloembollen planten? Voorjaarsbloeiende bollen kun je het beste planten vanaf septem ber tot december, het liefst voor de eerste nachtvorst. Zomerbloeiende bollen kun je het beste vanaf het voorjaar planten, zodra de kans op nachtvorst voorbij is tot en met eind mei. Waar bloembollen planten? Bollen kun je op verschillende manieren planten: verspreid in een border, in groepjes bij elkaar, tussen locatie te begeven. De muziekmid- dag wordt traditiegetrouw afge sloten in de Storey Club aan het Wilhelminaplein, waar onder ande- het gazon of op het terras in bloem potten. Of ga creatief aan de slag en maak mooie bolpatronen. Hoe bloembollen planten? 1. Maak de aarde eerst goed los en vermeng deze met potgrond. 2. Maak voor grotere bollen een gat, ongeveer tweemaal zo diep als de bol hoog is of gebruik een speciale bollenplanter. Voor kleinere bollen kun je een gleuf maken in de aarde waar je ze in legt. 3. Leg de bol of meerdere bollen erin en maak het gat weer dicht met aarde. 4. Geef de bollen na het planten water, zodat ze goed gaan groeien. 5. Wanneer de bollen gaan bloeien kun je heerlijk genieten. Bij Nuyens Tuin Groen Shop vindt u een prachtig assortiment bloembollen en aanverwante artikelen. ren de muzikanten zich na afloop verzamelen voor nog meer muziek en gezellig napraten. Iedereen is ook hier van harte welkom! EGMOND AAN DEN HOEF - Je mag in de galerie overal gaan zitten. Er is per slot van reke ning weer veel moois te zien en daar moet je de tijd voor nemen. Kleur vooral. Maar ga niet zitten in de stoel van Rob Sleutelberg. Daar moet je naar kijken! Hij ontwierp al stoelen in zijn stu dententijd en nu hij is gestopt als huisarts, maakt hij thuis met veel lijmtangen niet alleen stoe len in multiplex, maar ook tafel tjes met epoxy en glasvezeldoek en spannende lampjes. Nuray Atas woont en werkt in Nederland en exposeert regelmatig in binnen- en buitenland. We zien van haar grote schilderijen. Het zijn abstracte doeken, meestal in nogal donkere kleuren met felle accenten. De schilderijen zijn met acrylverf op een ruwe ondergrond geschilderd. De thema s zijn divers en geïnspi reerd door theater, muziek, natuur, (oer)landschap, licht en water. Ze volgde haar opleiding aan de Rijksacademie in Amsterdam. Marianne Roodenburg heeft gestudeerd aan de Willem de Kooning Academie voor Beeldende Kunst in Rotterdam. Haar werk is altijd verbonden met ruimte en kleur. Binnen deze context onderzoekt zij de mogelijkheden van kleur als ruimtelijk element. Kleuren reageren op elkaar en ver anderen visueel bij verschillend licht. Als kunstenaar onderzoekt zij in haar werk kleurverhoudingen en de ruimte die kleuren visueel inne men. De theorie van Jan Purkinje over kleur en veranderend licht is daarbij een uitgangspunt. >v' v £r.t V Marli Turion stelt de mens cen traal en meer precies: de vrouw. Ze maakt voorstellingen van anderen maar evengoed zijn ze te beschou wen als zelfbeelden, gespiegelde zelfportretten. Ze toont vrouwen uit verschillende culturen en tijden. Op dit moment is de dans een terugke rend thema: de fragiele grens tussen drama en het pathetische, dreiging en poëzie, tussen dansen en val len. De onderwerpen komen uit een uitgebreid archief van kranten knipsels, tekeningen, reproducties, eigen foto's en het internet. Het werk van Vivian Rozenbeek was eerder te zien bij De Kapberg. Ze werkt met verpakkingsmateriaal voor deze expositie. We zien met name kiwibakjes die zijn getrans formeerd en die bestaan uit papier pulp die met garens zijn bewerkt en enkele met gemengde technieken. Losse getransformeerde kiwibak jes worden gecombineerd tot een wandobject. Er zijn ook enkele vrij staande objecten. Vivian is al meer dan 40 jaar beeldend actief. Zij is begonnen met textiele vormen en later alleen met papier. Haar werk is abstract en de papierobjecten waren o.a. te zien op de Papier Biennale in Rijswijk. De tentoonstelling is te zien van 28 september tot en met 4 novem ber op vrijdag-, zaterdag- en zondag middag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de ten toonstelling vindt plaats op zondag 30 september om 15.00 uur. Foto: Robert Versluys Een kunstobject van Vivian Rozenbeek. The Visitors tijdens een eerder Walk-in concert. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15