Herfstvakantie VakantieFUN y Seizoensluiting Gemaal 1879 Akersloot Rommelmarkt in Wielerbaan Alkmaar Klaverjassen en keezen in Akersloot Terug naar de kust-expositie in voormalig postkantoor REGIO 17 Boswaid maakt jutterskunst van zwerfafval UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 201 In het gemaal worden beelden van Wilma Hoebee en Carin Blokker tentoongesteld. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De zomer is ten einde, reden dat het Gemaal 1879 stopt met z'n zondagex posities. Zondag is de laatste kans om deze te bezoeken. Wilma Hoebee en Carin Blokker exposeren er beelden en Stella Burggraaf schilderijen. Het gaat er zowel bij de beelden als de schilderijen om de natuur in beeld te brengen. De beelden laten een veelheid aan dieren zien, de schilderijen hebben het landschap als uitgangspunt. Het totaal is een lust voor het oog. Het gemaal, een provinciaal monument, is gelegen aan het Noord-Hollandpad, een wandelpad vanaf de kop van Noord-Holland naar Het Gooi. Het gemaal zal van REGIO - Stichting Rommelmarkt Egmond organiseert op zondag 7 oktober de eerste rommelmarkt van dit jaar op de Wielerbaan in Alkmaar. Het wordt weer een oergezellige rommelmarkt. Ruim 240 standhouders bieden tweedehands spullen aan. Het aan bod zal weer gigantisch zijn, u kunt het zo gek niet bedenken of u zult het vinden op de markt, bijvoor beeld gereedschap, huishoudelijke AKERSLOOT - Zaterdag 29 september is de eerste klaver jas- en keezdrive van dit sei zoen in Café De Vriendschap in Akersloot. De aanvang van de keezdrive is 19.30 uur. Men kan zich telefo nisch opgeven via 0251-312866 of via info@vriendschapakersloot.nl. Naast de keezdrive is er deze avond ook de laatste klaverjasdrive van dit seizoen. De aanvang van deze drive is 20.00 uur. Ook voor de klaver- tijd tot tijd in werking worden gesteld. Na de sluiting van aan staande zondag blijft het gemaal te bezichtigen voor groepen, zie daar voor de website www.gemaal1879. nl. Op de bovenverdieping van het gemaal hangt een foto-expositie, die de geschiedenis van het Oer-IJ tot onderwerp heeft. De Stichting Oer-IJ organiseert regelmatig fiets tochten, o.a. vanuit Akersloot. Deze beginnen dan veelal in het gemaal. Hiervoor kunt u hun website raad plegen: www.oerij.eu. Pak uw kans om van dit alles kennis te nemen en kom naar het gemaal. Openingstijden 13.30 tot 16.30 uur. U vindt het gemaal aan Fielkerweg 4, Klein Dorregeest, Akersloot. spullen, dames, -heren- en kinder kleding, speelgoed, boeken, lp's, antiek, brocante, curiosa enz. De markt is open voor het publiek vanaf 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De entree bedraagt 2,50 p.p. vanaf 13 jaar en direct bij of naast de accommodatie kunt u gra tis parkeren. Wielerbaan Alkmaar, Terborchlaan 200 in Alkmaar. Voor meer informatie: 06-20114461 of www.st-re.nl. jasdrive kan men zich telefonisch opgeven via bovenstaand telefoon nummer. In De Vriendschap staat deze avond een mooi prijzentafel gereed voor de winnaars. En mocht je met het kaarten of keezen geen geluk hebben, dan kan je je geluk bij de superloterij proberen. Er zijn schit terende prijzen te winnen, zoals smoothie-apparatuur, weerstations, pannensets, fruitmanden, paling, besteksets, koffers en levensmid delen. REGIO - De gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heiloo, Uitgeest, Langedijk en Heerhugowaard organi seren samen met Stichting Sport-Z het vakantieprogramma VakantieFUN. Het programma vindt deze herfst vakantie plaats op woensdag 24 oktober, en is speciaal gericht op kinderen van 10 t/m 12 jaar met een zorgindicatie in het GGZ-spectrum (autisme, ADHD, etc.). Het pro gramma, dat plaatsvindt in sport complex De Meent Bauerfeind in Alkmaar, bestaat al in de zomer vakantie, maar zal nu als pilot ook plaatsvinden in de herfstvakantie. Kinderen kunnen door hun ouders/ verzorgers aangemeld worden via www.sport-z.org/vakantiefun. "Bij deze pilot hebben wij een beperkt aantal plaatsen beschik baar. Door de leeftijdsgroep nader te specificeren kunnen wij het pro gramma zo inrichten dat het voor de héle groep een belevenisvolle dag vol nieuwe en positieve ervaringen wordt," aldus de organisatie. Gezien de specifieke behoefte van de deel nemers wordt er gedurende de dag vooral gelet op structuur, duidelijk heid en bekendheid. Vandaar dat er wordt gewerkt met kleine groepen en een centrale projectleider. De begeleiders van Sport-Z beschikken over de juiste kennis en kunde om de groep te begeleiden. EGMOND AAN DEN HOEF - Egmond. Opgroeien aan de kust, vlakbij het strand, de zee en de duinen. "Heel gewoon voor Egmondse kinderen. Maar hoe hou je het mooie ook mooi? En hoeveel weet je eigenlijk over de zee, de dieren die in en aan zee leven, over alles wat aan spoelt op het strand? En de gevolgen van de plastic soep?" Dat vroeg Marianne Houthuijse aan de groep 6-leerlingen van basis school De Boswaid uit Egmond aan den Hoef. De Boswaid-leerlingen gingen vrijdag 21 september 'Ik wil terug naar de kust' om dat te ont dekken, om te jutten en met al die gevonden spulletjes vervolgens cre atief aan de slag te gaan. In het tot Juttersoord omgetoverde, voorma lige postkantoor in Egmond aan Zee hebben de leerlingen van 'niets' iets heel moois gemaakt. "De 12 scholen die net als De Boswaid de komende weken deelnemen aan ons lespro gramma, maken een stukje van een heel groot gezamenlijk kunstwerk. Inderdaad van zwerfafval." De Boswaid-leerlingen zijn ont vangen door Marianne Houthuijse en Berry Holtslag van atelier winkel Gejut in de Ankerstraat. "Bewustwording op een creatieve manier en een beetje magie mee geven. Dat is ons doel,'' vertelt Houthuijse. De kinderen hangen aan de lippen van Berry, als hij vertelt over strandvonder Henk Snip uit Groet, die een juttersboetje heeft ingericht in het postkantoor, over hoe het jutten vroeger ging en hoe het er nu aan toegaat. "We laten ze zien hoe ze van 'niets' iets kunnen maken en proberen ze mee te geven dat ze altijd opnieuw kunnen begin nen. Ook als het soms een beetje tegenzit." Programma De deelnemers worden om 09.30 uur verwacht en starten vanaf 10.00 uur met een uitdagend en actief ochtendprogramma. Na de geza menlijke lunch hebben de kinderen de mogelijkheid om een eigen acti viteit te verrichten en in de middag wordt er een spektakel in de sport hal van De Meent georganiseerd. Vanaf 15.30 uur kunnen de kinderen worden opgehaald en bestaat er de mogelijkheid voor de ouders om een half uurtje mee te doen aan een activiteit. Om 16.00 uur is het pro gramma afgelopen. Voor deze dag is er een chillzone/creatieve ruimte Kunstwerk uit 12 delen Expositiefeest De leerlingen gaan, ondanks de stormachtige westenwind en gewa pend met een tas van textiel, toch zelf het strand op om te jutten. "We vonden echt van alles. Van netten en plastic flessen tot bierblikjes en zelfs een spuit. In het Juttersoord kregen we een paneel van een meter bij een meter en mochten we ons eigen kunstwerk van zwerf afval maken. We hebben gewerkt met lijmpistolen, boormachines en hamers. Wij hebben een zeehond gemaakt. Echt cool.'' Daarnaast maakten de leerlingen een deel van een nog veel groter kunstwerk. "Aan het project 'Ik wil terug naar de kust' doen naast De Boswaid nog 11 scholen uit de gemeente Bergen mee. Die twaalf delen vor men samen iets heel groots,'' licht Houthuijse toe. "Wat het wordt? Dat verklappen we nog niet. Vrijdag 2 november is de feestelijke ont hulling. Natuurlijk zijn alle deel nemende basisschoolleerlingen hiervoor uitgenodigd. We gaan er ingericht voor kinderen die dit nodig hebben. Inschrijven Deelname aan VakantieFUN is kosteloos. Aanmelden kan tot en met 10 oktober. Voor dit program ma is er plek voor 30 deelnemers. Ouders van kinderen die binnen de specifieke doelgroep vallen en die in een van de desbetreffende gemeen ten wonen, kunnen hun kind voor VakantieFUN aanmelden via www. sport-z.org/vakantiefun. Meer infor matie kunt u opvragen bij Hester Zwart, via h.zwart@sport-z.org of 06-52493264. echt een feest van maken. En we maken bekend wie de Gouden Kaak wint: de prijs voor de mooiste en origineelste eigen inzending.'' Na 2 november zijn alle kunstwerken een week lang te bewonderen voor publiek in het voormalige postkan toor aan de Voorstraat in Egmond aan Zee. Inloopdagen Op zaterdagen kunnen omwo nenden en belangstellenden tus sen 10.00 en 12.00 uur een kijkje nemen in het Juttersoord in het postkantoor. "We merken nu al dat veel Egmonders en voorbijgangers nieuwsgierig zijn naar wat hier gebeurt. Ook het oude juttersboetje, het kamertje waarin je teruggaat in de tijd, spreekt bij veel mensen tot de verbeelding. We willen ook in gesprek met de Zorgcirkel, zodat de bewoners van het verzorgingshuis Prins Hendrik en het Karveel op een rustig moment ook een bezoek kun nen brengen aan het Juttersoord en het boetje,'' besluit een enthousiaste Houthuijse. Leerlingen van De Boswaid jutten op het strand. Aangeleverde foto Doe je mee? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 17