De première: het laatste mysterie van De Kamer onthuld Tien vragen aan Falkland Toneel speelt 'Jobje' Henk KaandOrp 3 «er Vervolg van voorpagina: Duurzaam servies: een bijzonder verhaal De beste wijnen, heerlijke cocktails en natuurlijk gin-tonic 1 .TT**- SJ-ïïT Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 201 In 2006 verloor hij zijn hart aan de horeca en als naïeve jongen, zon der enige ervaring, stampte hij La Locanda uit de grond. Ook liet hij zijn oog vallen op Silhouet. Om hier een restaurant te kunnen vestigen moest zelfs de winkelbestemming gewijzigd worden. Yassine kreeg het voor elkaar. Toen Silhouet stopte werd Melange7 shopping geboren, tussendoor gaf de creatieve onder nemer ook nog even De Beleving uit, een glossy die huis-aan-huis werd verspreid. Vergeet ook 1480 Foodbar niet in Alkmaar, die hij opende in oktober 2014. Een roller coaster van twaalf jaar voor de crea tieve ondernemer die altijd op zoek is naar iets nieuws. "Na twaalf jaar mogen mijn gas ten wel iets van me verwachten. Ik heb me ontwikkeld en al deze erva ringen heb ik laten samensmelten in De Kamer Restaurant l Bar," vertelt hij. Eigenlijk wil hij niet meer naar het verleden kijken maar hij is wel realistisch: "Zonder verleden is er geen toekomst." Via de Facebooklancering, waar bij steeds meer mensen te horen krijgen dat zij zijn uitgenodigd voor het premièrediner op de proefdraai avonden, wordt gelijk de gastvrij heid van De Kamer bevestigd: De Kamer is er voor iedereen. De pre mièrediners zullen plaatsvinden Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy op 2 en 3 oktober. Vanaf 4 oktober is iedereen welkom in De Kamer en staat de brigade klaar om u in de watten te leggen. U kunt vanaf woensdag 26 september uw reserve ring doorgeven voor de lunch of het diner. Telefonisch via 072-5325376 of via www.dekamer.nl. Er zit een bijzonder verhaal ach ter het servies van De Kamer. Chef-kok Robert de Zeeuw ver telt: "Elk bord is met de hand gemaakt en in een authentieke steenoven gebakken." Designer Roland Smit van Studio RO Smit heeft een missie: maatschappe lijke betrokkenheid staat centraal bij alles wat hij ontwerpt. "Een dorp in Nepal ging gebukt onder een overvloed aan klei. Smit liet het servies van deze klei vervaar digen door de dorpelingen en zo waren zij van hun klei af én het gaf de werkgelegenheid daar een boost," vertelt hij. 16 jaar geleden werkte hij al voor Yassine die destijds startte met zijn onderne mersschap in de pizzabranche. Er zijn ruim 600 van deze borden besteld voor De Kamer. Wouter Bosch mag zichzelf na een studie aan de befaamde wijnacademie in Maarn regis- tervinoloog noemen, tevens is hij de rechterhand van Yassine. "De Kamer heeft een uitgebreide wijnkaart met 25 open wijnen om te bestellen by the glass," vertelt Wouter enthousiast. Mensen die moeilijk kunnen kiezen adviseer ik de 'wineflight'. Dit unieke proe- verijtje bestaat uit een plankje met kleine glaasjes wijn om te proeven. "Natuurlijk hebben we veel soor ten cocktails, niet te high end hoor, een beetje in de stijl a la Sex and the City," glimlacht Wouter. De gin-tonics mogen natuurlijk ook niet ontbreken. Op de aparte gin-tonic kaart staan tien soorten gin die gemixt kunnen worden met zes soorten tonic. Wouter begon 11 jaar geleden bij La Locanda en heeft ruim twee mil joen bordjes risotto geserveerd, vertelt hij gekscherend. Na een jaar reizen keerde hij terug naar Yassine, en terug naar Heiloo. "Back to my roots," zegt hij. Tekst: Margreeth Anema Zal het de kabouters lukken om Jobje op tijd terug te vinden? Foto: Peter Bijkerk/Edo Postma Volg de Uitkijkpost ook op 1 HEILOO - Jobje is een kabou tertje. Een leuk, nieuwsgie rig en ook een beetje ondeu gend kaboutertje. Jobje loopt namelijk vaak weg. Kabouter Puntmuts krijgt er af en toe een punthoofd van en kabouter Snel moet dan zo snel als zijn benen hem kunnen dragen op zoek naar Jobje. Op een dag zwerft Jobje door het Grote Bos en komt daar Wampie tegen, een vreemd uitziend figuurtje dat niets liever wil dan Jobje omto veren in een kabouterpop. Dat mag natuurlijk niet gebeuren! Zo snel als ze kunnen gaan de kabouters op zoek naar Jobje en Wampie en dat wordt spannend, want ze krijgen onderweg te maken met hongerige heksen, luie reuzen en dansende poppen. Hoe het afloopt verklappen we nog niet. Kom zelf maar kijken naar deze sprookjesachtige voor stelling van Falkland, geschreven door Beppie van Zutphen. Op vertoon van je toegangskaart krijg je in het weekend van de voor stelling bij ijssalon Di Fiorentina in Heiloo het tweede bolletje ijs gratis. De voorstellingen zijn op zater dag 13 oktober (15.00 uur) en zon dag 14 oktober (13.30 en 16.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree: 6 euro. Kaartverkoop: vanaf veertien dagen voor de uitvoerin gen bij Primera Het Hoekstuk en Boekhandel Bruna ('t Loo). Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aan vang van de voorstelling verkrijg baar aan de kassa van Theater De Beun. Voor reserveringen en infor matie, zie www.falklandtoneel.nl of bel Irene Schols via 072-5332163. Ook leuk voor partijtjes! ■*-u i si 1.1. 1. Waar ben je geboren en getogen? Graag zou ik zeggen dat ik geboren en getogen ben in Heiloo, maar als enige van de zeven ben ik geboren in het Sint-Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar. Wel heb ik mijn hele jeugd op de Heerenweg in Heiloo doorgebracht waar mijn ouders een aannemerij en een biljartfa briekje hadden. Ook bakten we oublies voor de ijssalons van mijn vader in Alkmaar en Hoorn. Er was thuis reuring genoeg en altijd wat te doen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Een lastige vraag, maar dat zou zeker met sport te maken hebben. Bij ge brek aan talent is dat nooit iets geworden maar anders had ik graag in een stoeltje bij Red Bull plaatsgenomen of was ik een tweede Jack Middelburg geworden. Bij HSV train ik een jeugdelftal en ben ik op zaterdag begeleider. Het is niet mijn baan maar wel een hele leuke hobby. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Mijn jeugdidool Kristen Nygaard, wat een fantastische voetballer was dat. Met hem wil ik wel een uurtje een borrel drinken en kijken naar oude beel den van het beste AZ dat ik gezien heb. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? De brommertijd. Op de dag dat Ruud Nanne mijn Kreidler had opgevoerd, ging ik 's avonds trots met mijn meisje achterop naar de film. Op de terug weg kon ik alles zo inleveren bij de politieagent die mij aanhield. Verder de maandagavonden met de jongens achter in de schuur bij John van Diepen. Hier evalueerden we het weekend en aten we broodjes shoarma. Dat zijn dingen waar ik met veel plezier aan terugdenk. En niet te vergeten het jeugdkamp op Texel waar we met HSV naartoe gingen. Helaas is het gedaan met de Rovershut, maar voor veel jongens van mijn leeftijd was dit altijd een prachtige vakantieweek. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Heiloo is prachtig. Als je door het Heilooërbos naar de stad fietst mag je blij zijn dat dit stukje Heiloo beschermd natuurgebied is. Of je nu over de Westerweg, de Zandersloot of de Kennemerstraatweg rijdt, het blijft een heerlijk ritje. Voor velen is de Ronde O het mooiste stukje. Maar voor mij is het het totaalplaatje, inclusief de Kattenberg en het uitzicht naar Nijenburg. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Om 40 jaar terug in de tijd te gaan en een week zonder mobiel met de jeugd van HSV in de Rovershut door te brengen. Daarna bij mijn moeder gestoofde paling eten en dan weer terug naar ons huis aan de Jan Schuijt- laan anno 2018. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Bij mijn ouders hingen in de keuken spreuken van de Bond zonder Naam. Er zaten er genoeg bij die de moeite waard zijn, maar de bekende spreuk 'Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd' is voor mij wel de mooiste. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik denk dat ik voor de meeste mensen een open boek ben en iedereen wel weet hoe Henk Kaandorp in elkaar steekt. Wat sommigen niet weten is dat ik bijna elk jaar naar het nieuwjaarsconcert kijk. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Als burgemeester zou ik ervoor zorgen dat het stationscentrum weer iets zou terug krijgen van de gezelligheid van vroeger. In ieder geval de ingang van de parkeergarage verleggen naar de andere kant van het spoor. De hoogbouw die er nu staat is niet meer terug te draaien maar het blijft doodzonde dat dit destijds allemaal is goedgekeurd. We hebben een prima burgemeester, sportief en makkelijk benaderbaar. Laat vaak zijn gezicht zien bij evenementen en op de sportvelden. Wat mij betreft mag er nog wel een ambtstermijn bij. 10. De persoonlijke vraag van Paul Las van Bennekom aan mij was een anekdote te vertellen over de Henk Kaandorp Cup. De naam van dit golftoernooi van de Condor Club is niet door mij verzon nen maar door mijn vriend Ger de Haas. Zeker de laatste jaren hebben we veel lol gehad in het organiseren van deze hele leuke golfwedstrijd. Span nend was de laatste editie van de cup toen wij het thema 'Het gebeurde in het Westen' gekozen hadden. Paul, jij ging in je rol als broer bij 'Harmonica' op de schouders staan, terwijl wij het touw iets te kort afgesteld hadden. Met als gevolg dat wij bijna zonder jou richting golfbaan Spaarnwoude moesten afreizen. Mooie herinneringen. Ik geef de vragen door aan Mona Burgering. Mijn vraag aan Mona is: "Mona, je bent terecht geridderd voor al je vrijwilligerswerk bij HSV. Wat zouden de verenigingen moeten zonder vrijwilligers en wat is er nodig om mensen te motiveren iets voor hun vereniging te gaan doen?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3