Wizzwizz-beleving in Speelotheek Heiloo Vredesmaaltijd 2018: lekker eten met respect voor elkaar Schoonheidssalon Miloki bestaat 10 jaar COLUMN BEDRIJF BELICHT Veilig weer thuis... UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2018 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Wizzwizz is onver woestbaar, duurzaam, leerzaam maar vooral LEUK. Wizzwizz is houten construc tiespeelgoed gemaakt van duur zaam beukenhout en geschilderd met milieuvriendelijke verf. Met wizzwizz kan je op een hele eenvou dige manier iets heel moois maken, van auto's, vliegtuigen en wagentjes tot poppetjes en monsters. Het is geschikt voor kinderen tussen de 2 en 8 jaar. U komt toch ook met uw kind? Zaterdag 29 september, 10.00 - 12.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Vrije inloop. Aangeleverde foto Schoonheidssalon Miloki, Blankenberg 2, Egmond-Binnen Tel: 072-5066619, Mob: 06-22067144 www.miloki.nl, E-mail: info.miloki@gmail.com Mieke de Groot is een gediplomeerd schoonheidsspecialiste en het trotse gezicht van schoonheidssalon Miloki, aan de Blankenberg 2 in Egmond-Binnen. Op haar 36e is Mieke begonnen aan de opleiding tot schoonheidsspecialiste. Binnen 2 jaar behaalde ze haar diploma tot schoonheidsspecialiste. Na het behalen van haar diploma ging Mieke aan de slag in een wellnesscentrum. In dit wellnesscentrum heeft Mieke veel geleerd, maar ook gezien hoe het beter kan. Daarom nam ze 10 jaar geleden het dappere besluit om haar eigen schoonheidssalon aan huis te beginnen. Haar verzorgde salon straalt warmte, rust en reinheid uit. De salon is te vinden in de aanbouw naast haar huis op de begane grond en is daardoor toegankelijk voor mensen die slecht ter been zijn. Daarnaast kunt u gratis en ruim parkeren voor de deur van de salon. Mieke werkt in haar salon met de producten van Janssen Cosmetics en Medik8. Janssen Cosmetics is een farmaceutisch merk, gericht op huidverzorging. Medik8 is een groen huidverbeteringsmerk zonder parabenen. Het merk staat voor hoogwaardige en wetenschappelijk onderbouw de producten en wordt uitsluitend gebruikt door huidtherapeuten en schoon heidsspecialisten. Mieke is een echte vakvrouw en ze straalt als ze vertelt op welke manieren ze haar klanten behandelt en in de watten legt. Mieke maakt gebruik van een gestructureerde werkwijze. Ze start met een huidanalyse, op basis waarvan zij - in samenspraak met de klant - een behandelplan samenstelt. "Ik vind het belang rijk dat de klant centraal staat," zegt Mieke. Geen wekkers en klokken zoals in het wellnesscentrum, maar echt de tijd nemen voor de klant en de behandeling en zorgen dat de klant zich op zijn of haar gemak voelt. Dat is waar Miloki voor staat. Natural Facelifting Een paradepaardje onder de behandelingen van schoonheidssalon Miloki is Natural Facelifting. De Natural Facelift is een manuele massagetechniek, ter verjonging van het gelaat en verbetering van de huid. Door de Natural Facelift wordt het bind,- spier en botweefsel geactiveerd en verbetert de bloed- en zuur stoftoevoer in en naar de huid. Hierdoor verminderen rimpels in het gelaat, voelt de huid voller aan en verbeteren de glans en kleur van de huid. Behalve voor diverse huidverzorgende en -verbeterende behandelingen, kunt u bij Schoonheidssalon Miloki ook terecht voor Gellac nagellak. Daarnaast is Mieke ook in staat om u van een make-upadvies te voorzien. In haar salon werkt Mieke met het trendy make-upmerk LOOkX Als extra service maakt Mieke haar klanten graag op na een behandeling. Een borrel en feestelijke aanbieding Mieke geniet nog iedere dag voor 100% van het werken met haar klanten. Ze is haar klanten ook erg dankbaar voor het feit dat haar salon al 10 jaar bestaat. Om het 10-jarig bestaan van haar salon te vieren, pakt Mieke groots uit. Op donder dag 27 september komt er vanaf 13.00 uur een visagiste van LOOkX make-up in de salon, om u van gratis make-upadvies te voorzien. Op vrijdag 28 septem ber kunt u door een huidexpert van Medik8 een gratis huidanalyse laten maken in de salon. Voor beide evenementen dient u zich van tevoren per e-mail aan te melden. Op vrijdagavond 28 september van 18.30-20.30 uur bent u van harte wel kom om Mieke in haar salon te feliciteren. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - "Volgende week begint de Week van Respect," vertelt locoburgemeester Fred Dellemijn in zijn toespraak. "Hopelijk is die week gauw overbodig, omdat respect voor elkaar vanzelfsprekend moet zijn." In Heiloo lukt dat geluk kig heel goed. Dellemijn spreekt ten slotte zijn respect uit voor alle mensen die deze maaltijd mogelijk hebben gemaakt: de nieuwkomers, de vrijwilligers en de sponsors. Na de toespraak zingen alle aan wezigen een Surinaams visserslied, onder leiding van Evi Velders, en met de instrumentele begeleiding door een groepje kinderen. Daarna wordt het buffet geopend. Jongeren Esther Schotten van Jongeren werk Heiloo legt uit waarom zij geen aparte activiteiten voor vluchtelin- genjongeren organiseert: "Alle jon geren zijn bij ons welkom. Zo bevor deren wij de integratie." De jongeren zelf zijn er dagelijks druk mee bezig! Roudin (28) en Efrim (17) zijn nu 1,5 jaar in Nederland. Roudin heeft in Syrië MBO Elektrotechniek gedaan, om ook in Nederland elek tricien te worden. Efrim komt uit Eritrea, zit nu nog in de Taalklas, en hoopt de zorg in te gaan. Veel andere jongeren vanavond zijn al 2 of 2,5 jaar in Nederland. Zoals Fatima (19) uit Afghanistan. Zij wil eveneens de zorg in, en doet nu de Entreeopleiding (MBO-1). "Volgende week begint mijn stage. Ik ga dan drie dagen naar school en twee dagen naar de stage. Daar heb ik zin in!" Fatima's vriendin Parisa (15) komt ook uit Afghanistan en wil apothekersassistente worden. Josi (20) uit Eritrea vertelt trots dat hij in oktober begint aan de oplei ding tot metselaar. De Syrische Wadeeh (18) doet MBO-1 Retail en Verkoop. "Om mijn communicatie te verbeteren," legt hij uit. "Ik wil graag doorstromen naar het HBO, en dan Maatschappelijk Werk gaan doen." Heiloo voor Elkaar De Vredesmaaltijd, voorheen van Vluchtelingenwerk, werd dit jaar voor het eerst georganiseerd door Heiloo voor Elkaar. Heiloo voor Elkaar is opgericht als aanvulling op het werk van Vluchtelingenwerk Heiloo. Vluchtelingenwerk bege leidt vluchtelingen in het eerste jaar na hun aankomst in Heiloo. Na dat jaar neemt Heiloo voor Elkaar het stokje over. Het slotlied van de Vredesmaaltijd 2018 eindigt met een ode aan Jeannette de Groot, de spil van Heiloo voor Elkaar. De overige coupletten beschrijven alle activiteiten van Heiloo voor Elkaar: wekelijks de huiswerkbegeleiding, de leesgroep en Samenspraak, en jaarlijks het uitstapje met de trein voor de kinderen, de Vrouwendag en natuurlijk de Vredesmaaltijd. En het traditionele ijsje toe? Dat is gebleven! HEILOO - De redactie kwam op social media deze tekst tegen. De tekst raakte de redactie dusdanig, dat er is gevraagd of de tekst als column geplaatst mocht worden. Dat mocht "Ik zie twee bussen aankomen bij de parkeerplaats van het winkel centrum. Ah, denk ik, daar zijn de kleuters van school. Wat hebben zij een heerlijke dag gehad op school reisje. Gespannen ouders vliegen op de bussen af, blije gezichten, gespannen gezichten, lachende gezichtenIedereen is weer veilig op 't honk. In de bus zit de helft van de kinderen onder de banken en de meegereisde leerkrachten en ouders maken het 'ze zijn er niet hoor' gebaar. Gelukkig springen ze omhoog, behalve de in slaap geval len kleuters. Die worden door de juf liefdevol wakker gemaakt en weer letterlijk aan de ouders over gedragen. Ik schiet gewoon vol in de auto, al wachtend achter de bussen. De tranen staan in mijn ogen. Dit tafereel lijkt opeens zo indrukwek kend en prachtig. Ik denk ook aan 11 jaar geleden, toen stond ik daar ook te wachten op mijn 4-jarige oudste zoon. Een ukkie van 4, de hele dag weg, met de bus naar de speeltuin. Heftig vond ik dat. Ik was zo blij dat hij weer thuis was. Vandaag was ik ook weer blij, omdat we hem mochten ophalen van zijn weekje met school naar Krakau, Polen. Met de bus, lange reis heen en terug. Nu is hij veilig weer thuis, veilig weer thuis, veilig weer thuiskrijg het niet uit mijn hoofd." Een mama Mieke de Groot in de salon. Aangeleverde foto Vredesmaaltijd 2018. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5