Angst voor geluidsoverlast onder buurtbewoners blijft Arie Nes is weer kampioen palingroken van Heiloo Leger des Heils zoekt collectanten in Heiloo Het kan iedereen overkomen... Gerenoveerd gebouw Willibrordschool en Kits Oonlie feestelijk geopend 26 SEPTEMBER 2018 UITKIJKPOST V.l.n.r. Marcel Zonneveld, Jos Buijs en Arie Nes. Aangeleverde foto HEILOO - Het is Arie Nes weder om gelukt om, net als in 2017, de eerste plaats te behalen bij het kampioenschap palingroken in Sportcafé het Vennewater. Maar liefst 12 rokers hadden zich opgegeven voor dit jaarlijkse evenement, dat zich in een grote belangstelling mocht verheugen en zelfs toeschouwers uit Limburg wist te trekken. Onder ideale omstan digheden werd er om 13.00 uur gestart met de deelnemers, vooral HEILOO - Het Leger des Heils is op zoek naar collectanten in Heiloo voor de jaarlijkse col lecteweek van 26 november tot en met 1 december. Alleen met de hulp van vrijwilligers is het voor de organisatie mogelijk op buurtniveau activiteiten te blij ven organiseren. Steeds meer mensen zijn op zich zelf teruggeworpen en niet iedereen redt het alleen. Voor deze mensen wil het Leger des Heils een vangnet bieden. Dat gebeurt bijvoorbeeld door middel van maaltijdprojecten, schuldhulpverlening, spelletjesmid- HEILOO - De Hersenstichting houdt een lezing over hersen letsel en de gevolgen daarvan in het dagelijks leven. De lezing is georganiseerd door de com missie Kunst, cultuur en maat schappij van de Vrouwen van Nu. Na de pauze vertelt prof. dr. Eric Reits (AMC) over het verloop en de gevolgen van de ziekte van Huntington en het wereldwijde onderzoek naar de oorzaak en de genezing daarvan. Prof. dr. Eric Reits is een autoriteit op het gebied van Huntington. Hij is medisch bio loog en staflid van het AMC, promo veerde in 2001 cum laude als onder- uit Heiloo en Limmen. Sterke deel nemers uit Limmen als Gerrit Tuin, Jan Schepers en Bertus Kes moes ten toch het onderspit delven tegen de Heilooërs. Naast de drie win naars waren ook Hans van Willigen, Ruud Nanne, J.P. Bakker en Edwin Smit geduchte tegenstanders. Ook Pol van Diepen wist het drietal niet te verslaan. Arie Nes, Marcel Zonneveld en Jos Buijs gingen er dit jaar met de eer vandoor. dagen, kledingwinkels, en de soep bus. Voor deze buurtgerichte activi teiten ontvangt het Leger des Heils geen subsidie. Deze activiteiten worden dus volledig betaald vanuit donaties. Onder de noemer 'Je bent niet alleen' organiseert het Leger des Heils daarom een landelijke col lecteweek, dit jaar van 26 novem ber tot en met 1 december. De hulp van vrijwilligers is daarbij keihard nodig. Want samenleven doe je dus niet alleen. Meld je aan via www. legerdesheils.nl/collecte zoeker bij het Nederlands Kanker Instituut en heeft daarna zijn onderzoeksgroep opgebouwd. Als hoogleraar richt hij zich op het zoe ken naar aangrijpingspunten voor een therapie voor de ziekte van Huntington, een ongeneeslijke erfe lijke aandoening die delen van de hersenen aantast. Gemiddeld over lijdt een patiënt na achttien jaar. De lezing is donderdag 27 septem ber om 14.00 uur in De Trog, op het terrein van de Willibrordusstichting, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Kosten 10. Inlichtingen en opgave: kunstcultmaatsch.vrouwenvan- nu@gmail.com of telefonisch via 06-17252595. HEILOO - Woensdagavond 19 september vond in het Brunogebouw, het voormalige BukBuk, een informatieavond plaats voor buurtbewoners en belangstellenden. Tijdens de bijeenkomst werden zij geïn formeerd over de plannen die Stichting Trefpunt Heiloo als exploitant heeft met het gebouw. De meeste mensen kennen het gebouw nog als poppodium. In de tijd van het poppodium was de overlast in de buurt groot. Jongeren die zich rond het gebouw op straat ophielden of muziek die in de omge ving duidelijk te horen was. Sinds de sluiting, eind 2015, wordt de grote zaal (deze valt ook onder de exploitatie van Stichting Trefpunt Heiloo) alleen nog gebruikt door Caecilia, een djembéclub en sinds kort een Bijbelgenootschap. Verder staat het gebouw zeker niet leeg. Het wordt verhuurd aan onder meer het Falkland Toneel en Stichting Jeugdtheater Heiloo. Omdat de jongeren in Heiloo graag een plek voor zichzelf hebben heeft Jongerenwerk Heiloo het plan opgevat om in het Brunogebouw een soort 'huiskamer' te gaan cre- eren. Een ruimte waar de jonge ren in de leeftijd van 10 tot 24 jaar iedere woensdagmiddag en -avond en de vrijdagavond lekker kunnen chillen en met elkaar kunnen zijn. Jongerenwerkster Ester Schotten: "Wij willen een huiskamergevoel creëren waar de jongeren lekker op de bank kunnen chillen. De bank van je vader en moeder, maar dan zonder dat die aanwezig zijn." Samen met jongerenwerker Maarten van der Molen gaat Ester vaak de straat op om jongeren te bezoeken en met ze te praten. Maar om diepgang te krijgen in de gesprekken kun je niet op straat blij ven maar moet je de jongeren naar binnen halen. "Diepgang opbouwen, HEILOO - Maandagmiddag vond, na een intensieve renovatie, de feestelijke opening plaats van het gerenoveerde gebouw waarin de Willibrordschool en Kits Oonlie zijn geves tigd. Tegelijkertijd werd ook bekendgemaakt welke naam het gebouw zal dragen. De afgelopen maanden konden de leerlingen van de Willibrordschool namen insturen voor het gebouw waarin hun school en Kits Oonlie zijn gevestigd. Uit de vele inzen dingen is er een gekozen en deze is maandag onthuld. De jarige Olivier, hij werd maandag zes jaar, mocht het pakje met daarin de vlag met de naam uitpakken. Daarna hielden directeur van de Willibrordschool Anita Kraakman en Petra van Zelst van Kinderopvang Kits Oonlie de vlag met daarop de naam van het gebouw omhoog. Het gebouw gaat 'Kindcentrum Het Bos' heten. Anita Kraakman: "Wij hebben deze naam gekozen omdat hij zeer toe passelijk is. 'Het Bos' staat voor het groen in Heiloo. Een bos heeft veel bomen en een school veel kin deren. Niet alle bomen zijn gelijk maar ook alle kinderen zijn anders." Anita benadrukt wel dat de school gewoon de Willibrordschool blijft en daarom is een plek binnen heel belangrijk. Ook moet het een broed plaats voor ideeën worden," aldus Ester. De verbouwing gaat binnenkort van start. Men begint in eerste instantie met klussen. Het zwart moet van de muren, frisse kleuren gaan erop. De bar wordt gesloopt en er komt een soort keukenblok in de ruimte. Dat zal het begin zijn, want de grote verbouwing is duur en zal op langere termijn plaatsvinden. Dat de buurtbewoners angstig zijn dat ze wederom overlast gaan ervaren begrijpt de beheerder van het Brunogebouw, Bas Ditmars. Maar het is zeker niet de bedoeling om de overlast van vroeger weer te laten terugkeren. "Wat vroeger gebeurd is kan niet meer worden teruggedraaid, maar wij gaan er zeker alles aan doen om de overlast tegen te gaan. Alle deuren zullen gesloten moeten blijven, er wordt in de huiskamer geen alcohol geschon ken en er wordt alleen verhuurd aan maatschappelijke organisaties en verenigingen. Het kan voorko men dat bijvoorbeeld een eindfeest heten en dat de naam 'Kindcentrum Het Bos' alleen de naam van het gebouw is. "Een gebouw waar de Willibrordschool en Kits Oonlie samen, voor de kinderen, onder één dak zitten. En samen zijn we trots van groep 8 wordt gehouden in het gebouw, maar dat is beter dan in een achtertuin, wat ook overlast geeft," aldus Bas van Ditmars. Op de vraag of er ook begeleiding zal zijn door de jongerenwerkers en de beheerder bij het 'uitgaan' van het Brunogebouw antwoordde Bas Ditmars kort maar krachtig: "Ja." Ester vult aan: "Wij zullen de jon geren er zeker op wijzen niet rond het gebouw of in de buurt te blijven hangen. Ook zullen wij ze vertellen waar ze dan beter naartoe kunnen gaan om nog even bij elkaar te gaan zitten." Dit alles kon de buurtbewoners niet overtuigen dat er geen over last meer zal plaatsvinden. Er is bij menigeen echter wel begrip voor dat de jeugd ergens een plek moet hebben. Zowel Ester als Bas zijn ervan overtuigd dat de jongeren best begrijpen dat zij hun eigen gla zen ingooien als zij te veel overlast bezorgen, want dan zal wederom de plaats verdwijnen waar ze kunnen samenkomen en chillen. Tekst: Yvonne van Stiphout op alles wat we voor de kinderen kunnen betekenen," aldus Anita Kraakman. Tekst: Yvonne van Stiphout Anita Kraakman (directeur van de Willibrordschool) en Petra van Zelst (Kits Oonlie) houden de vlag met daarop de naam van het gebouw omhoog. Foto: STiP Fotografie Veel belangstelling voor de plannen rond het Brunogebouw. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9