Nieuwe aanwinsten Historisch Museum Heiloo, wie kent de onbekende boerderij? SamenDementieVriendelijk-sticker voor Bibliotheek Heiloo ir JSrÉ Kinderboekenweek 2018: Kom erbij! KINDER y BOEKEN v WEEK T 11 2' it Jf ji VI Extra voorlezen Koninklijke onderscheiding voor Gerda Gerritsen-Doorenspleet UITKIJKPOST 3 OKTOBER 201 T-*r -p Poort kasteel Ypestein met begin Oosterzijweg. Aangeleverde foto Het voormalige molenhuis. De (nog) onbekende boerderij. Aangeleverde foto Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf 17 november, een dag na de officiële opening van het Historisch Museum Heiloo, zijn er drie nieuwe aanwinsten te bewonderen in het museum. De Historische Vereniging kreeg onlangs van een van haar leden drie bijzon dere aquarellen van de Heilooër schilder Elbertus Harder (1891-1975) aangebo den. De schilder heeft de schilderijen hoogstwaarschijnlijk ter plaatse gemaakt. Zo is het voormalige molenhuis aan het Slimpad te zien, de poort van kasteel Ypestein met de ingang van de Oosterzijweg en een afbeelding van een tot nog toe onbekende boerderij. Wie helpt ons aan de naam van deze boerderij of kan er meer over vertellen? De Historische Vereniging Oud Heiloo heeft na tien jaar aan de Bergeonstraat een nieuw onderkomen gevonden aan de Olvendijk op Landgoed Willibrordus. De beschikbare ruimte is geheel gerenoveerd. De verhuizing is een mooie gelegenheid om de naam 'Oudheidkamer' te veranderen in 'Historisch Museum Heiloo'. De officiële opening vindt plaats op 16 november. De komende weken in Uitkijkpost meer nieuws over de Historische Vereniging Heiloo. HEILOO - Fijn, het is weer Kinderboekenweek! Het thema dit jaar is Vriendschap. Kom naar Bibliotheek Heiloo voor de bijzondere expositie voor én door kinderen, leuke activitei ten en jeugdtheater! Als kind moet je alle aspecten van vriendschap nog ontdekken. Zoals échte vriendschap, maar ook ruzie en pesten. Kinderboeken helpen de wereld van de vriendschap beter te begrijpen. In Bibliotheek Heiloo vind je de mooiste boeken over het thema vriendschap bij elkaar op de speciale Kinderboekenweektafel. En natuurlijk zijn er ook allerlei leuke activiteiten georganiseerd: Opening Woensdagmiddag 3 oktober is de feestelijke opening in de biblio theek. We beginnen om 14.30 uur met een speciaal voorleesfeestje. Deze keer staat het prentenboek 'Mag ik meedoen' geschreven door John Kelly centraal. Thema-expositie voor én door kinderen Van 15.00 tot 17.00 uur is er van alles te doen: zo is er om 15.00 uur de spetterende opening van de expositie, gemaakt door leerlingen van basisschool Elckerlyc, uiter aard met het thema Vriendschap. Je kunt ook zelf aan de slag en je eigen kunstwerk maken. Gezellig als je komt! Zaterdag 6 oktober Theatergroep Meneer Monster speelt de Kinderboekenweek familievoorstelling De waanzinnige boomhut in Theater de Beun. Een van de leukste en meest verkochte kinderboeken in Nederland wordt omgetoverd tot een nét zo waanzin nige theatervoorstelling vol krank zinnige humor en magische theater tovenarij. Kaartverkoop via www. debeun.nl. Zondag 14 oktober, 11.00 uur De kleine walvis: theatervoor stelling voor jonge kinderen (2 tot 6 jaar) in de bibliotheek, naar het gelijknamige prentenboek van Benji Davies. Boy woont met zijn vader en zes katten in een vis sershuisje aan zee. Na een storm achtige nacht vindt hij een jonge walvis op het strand. Dat is het begin van een bijzondere vriend schap... Kaarten a 5,- zijn te reser veren bij Stichting Potitco via info@ potitco.nl of telefonisch (06 86608248), incl. limonade en koffie/ thee. Er is een extra Voorleesfeestje op woensdag 10 oktober (14.30 uur) en voor de peuters 'lezen en spelen', elke vrijdagochtend van 10.30 tot 11.30 uur. Er wordt voorgelezen, en daarna mogen de kinderen nog even lekker spelen met materiaal van de speelotheek, rond het thema van het boek. Voor de ouders en groot ouders een mooi moment om even bij te praten en samen koffie te drin ken, terwijl de kinderen met elkaar spelen. En.ben je nog geen lid? Kinderen die tijdens de Kinderboekenweek lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen inschrijfgeld en geen contributie tot hun 18e verjaardag. HEILOO - Op dinsdag 25 september heeft mevr. Jeanette Braam, directeur van de Bibliotheek Heiloo de Samendementievriendelijk- sticker en het bijbehorende certificaat ontvangen uit han den van dhr. Adri Steenhoek en mevr. Herry Booij namens Alzheimer Nederland. De medewerkers van de biblio theek hebben niet alleen de cursus Samendementievriendelijk gevolgd, maar ook een Geheugenbibliotheek opgezet in de bibliotheek (bestaat sinds 8 juni 2018). Als u de bibli otheek binnenkomt ziet u deze geheugenbibliotheek recht voor u, het kan bijna niet missen! Anders is er altijd een medewerker aanwezig, die u de weg wijst. Voor wie is deze geheugenbiblio theek? Voor iedereen met geheugen problemen, voor hun mantelzorgers en voor vrijwilligers, hulpverleners en geïnteresseerden is een speci ale collectie herinneringsboeken en voorleesverhalen beschikbaar, die geleend mogen worden. Alzheimer Noord-Kennemerland is heel blij met dit initiatief van Bibliotheek Heiloo, en we hopen dat velen de weg naar de bibliotheek zullen vinden. Voor specifieke informatie over dementiezorg en ondersteuning in onze regio (Alkmaar en omge ving) kunt u terecht op: www. knooppuntdementie.nl. V.l.n.r.: Tine den Hoed, medewerkster bibliotheek, Jeanette Braam (directeur van de bibliotheek) en Herry Booij. Aangeleverde foto HEILOO - Gerda Gerritsen-Doorenspleet heeft donderdag 27 september een koninklijke onderscheiding ontvan gen, die werd uitgereikt door burgemeester Hans Romeyn. Gerda ontving de onderscheiding vanwege haar grote inzet voor Heiloo. In de periode 2000-2010 heeft Gerda deel uitgemaakt van de plaatselijke Welstandscommissie. Zij leverde een bijdrage aan (de bewaking) van de ruimtelijke kwaliteit van ons dorp. Vanaf 2000 is zij burgerlid van de Verkeerscommissie. De Verkeerscommissie adviseert het college (on)gevraagd over verkeerskwesties. Gerda maakt zich daarbij hard voor de belangen van onze inwoners. Haar betrokkenheid is groot voor het verkeersveilig maken en houden van ons dorp. Op dit moment is Gerda voorzitter binnen de Adviescommissie Wonen Heiloo voor de toekom stige bewoners van nieuwbouwwoningen. Al 25 jaar vervult zij haar rol zeer zorgvuldig. Het gaat dan vooral om het aandragen van suggesties bij ont wikkelaars, architecten en bouwbedrijven, om het wonen voor de nieuwe bewoners (nog) praktischer te maken dan van tevoren was bedacht. Dit jaar viert de adviescommissie haar 50-jarig lustrum. Wethouder Opdam: "Opvallend aan Gerda is haar plezierige manier van werken en grote inzet voor ons dorp. Gemeente Heiloo is haar daar erg dankbaar voor." Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 11