Happy Sap Better World Award voor Monique en haar vader Theatervoorstelling 'De Waanzinnige Boomhut' in De Beun COLUMN BEDRIJF BELICHT Sé c 5 nu ook begeleiding na de detox! www.happysap.nl BAS IMÉÜik k 2 Dick de Scally UITKIJKPOST 3 OKTOBER 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Esther Schoutsen. Aangeleverde foto contact@happysap.nl Een half jaar geleden vertelde Esther Schoutsen in de Uitkijkpost over het doorstarten van Happy Sap. Inmiddels is ze zes maanden en zo'n 1.000 flessen versgeperst sap verder en is het enthousiasme waarmee ze zich op het bedrijf heeft gestort alleen maar toegeno men. Na een inspirerende opstartfase is het nu tijd om door te pak ken en de ideeën die de afgelopen tijd zijn ontstaan in de praktijk te brengen! "Ik ben zo blij met alle feedback die ik heb gekregen van de mensen die de Happy Sapkuur al hebben gevolgd," vertelt Esther gepassioneerd. "Ik heb heel veel aan het persoonlijke contact met mijn klanten en aan de reacties die ze achterlaten op de website. Dankzij die input zit ik inmiddels vol met plannen om mensen die willen detoxen nóg beter te begeleiden en te onder steunen, ook na de ontgiftingsweek." Etherische oliën In de handleiding die Happy Sappers ontvangen voordat ze aan hun detox- kuur beginnen, staat een aantal tips die de kuur kunnen vergemakkelijken of die het effect ervan kunnen versterken. Esther: "Dankzij een goede vrien din ben ik me gaan verdiepen in de toegevoegde waarde van etherische oliën tijdens en na de kuur. Een van de tips die ik in de nieuwe handlei ding mee ga geven is het gebruik van citroenolie in plaats van citroensap. Door elke dag te beginnen met een citroendrankje kickstart je je stofwisse ling en begint je lichaam direct met het afdrijven van gifstoffen. Het grote voordeel van citroenolie is dat het - in tegenstelling tot citroensap - je gebit niet aantast. Etherische oliën kunnen op nog veel meer manieren helpen bij het volhouden van de kuur en het vergroten van de effecten. Grapefruitolie zorgt er bijvoorbeeld voor dat je eetlust afneemt en gember ondersteunt een gezonde spijsvertering." Gezonder voedingspatroon Voordat Esther Happy Sap overnam, volgde ze de opleiding Vernieuwend Coachen en haalde ze haar diploma voor natuurvoedingsadviseur. "Ik stel de sappen samen op basis van mijn kennis over natuurvoeding en wan neer Sappers vragen hebben over het detoxen, dan beantwoord ik die altijd persoonlijk, maar ik wil meer met mijn expertises doen en daar ga ik nu mee beginnen," stelt Esther enthousiast. "Veel van mijn klanten zien een detoxkuur als het startschot voor gezondere leef- en eetgewoontes. Wat ik regelmatig hoor is dat het programma prima vol te houden is, maar dat de daadwerkelijke overstap naar een verantwoorder voedingspatroon toch las tig blijft. Je lichaam is wel ontgift, maar daarmee zijn natuurlijk niet al je vertrouwde routines doorbroken. Het veranderen van deze gewoontes vergt kennis, inzicht en doorzettingsvermogen; drie pijlers die ik door het aanbie den van coachingstrajecten op maat zeker kan verstevigen." Extra voordelig kennismaken Iedereen die nieuwsgierig is naar wat detoxen voor je lijf en je leven bete kent, kan zich deze week met korting inschrijven voor een Happy Sapkuur. "De aanbieding geldt natuurlijk ook voor mensen die al ervaring hebben met ontgiften," lacht Esther. "Je mag je trouwens ook meteen opgeven voor meerdere datums als je bijvoorbeeld elke zes maanden of elk kwartaal een kuur wilt volgen!" Alleen deze week 8 euro korting! Schrijf je tot en met 10-10-2018 in voor een detoxkuur van zeven dagen en betaal 89,- per kuur in plaats van 97,-. www.happysap.nl HEILOO - Op woensdag 26 sep tember kregen Monique op de Weegh-Mosch en haar vader Theo Mosch een Better World Award uitgereikt door het World Institute of Action Learning (WIAL). Zij kregen deze award voor hun werk voor Stichting Kalapuwa in Sri Lanka. Sinds 6 jaar zet deze familiestichting zich in voor tsunamislachtoffers in een deelgebied van Sri Lanka. Stichting Kalapuwa financiert duurzame projecten op het gebied van onderwijs en ondernemerschap. Zo lopen er momenteel 100 micro kredieten voor kleine ondernemers, studeren 23 studenten aan hbo of universiteit door sponsoring van de stichting en is er een Engelse school opgericht waarmee op 4 locaties les wordt gegeven in de Engelse taal. Kalapuwa gebruikt Action Learning (een methodiek waarbij het lerend en probleemoplossend vermogen en de verantwoordelijkheid toenemen) om samen met de lokale mensen problemen waar ze tegenaan lopen op te lossen en duurzaam te verbe teren. WIAL roemde de Stichting ook om haar unieke kenmerken: Kalapuwa helpt bij problemen, maar geeft geen geld (alleen dien sten en producten). Kalapuwa gaat uit van gelijkwaardigheid en ver antwoordelijkheid van iedereen in het netwerk. Iedereen die namens de Stichting afreist naar Sri Lanka betaalt de eigen kosten van reis en verblijf. Iedere gedoneerde euro gaat dus 100% naar de mensen in Sri Lanka. Theo Mosch en Monique op de Weegh-Mosch zijn trots op hun award, die werd uitgereikt door prof. dr. Michael Marquardt, grondlegger van het World Institute of Action Learning. Aangeleverde foto De familie reist minimaal twee keer per jaar af naar Sri Lanka. Op 9 november staat de volgende reis gepland. Dan zal Monique alle bij Johan Jansen verzamelde tweede handsvoetbalschoenen en een groot aantal oude HSV-tenues meenemen voor zowel het jongens- als meisjes weeshuis. Dus als je nog een paar oude voetbalschoenen hebt liggen die nog een ronde meekunnen en je levert ze in bij Johan Janssen, dan worden deze met liefde meegenomen naar Sri Lanka! Als mensen Stichting Kalapuwa willen helpen, dan kunnen ze een kind naar school sturen voor 27,50. Basisonderwijs is gra tis, maar je moet een uniform, boeken en een tas hebben. En daar hebben veel gezinnen geen geld voor. Donaties kunnen naar NL04RABO0190466855. De stichting heeft een ANBI-status. www.kalapuwa.nl/ HEILOO - De Waanzinnige Boomhut van 13 Verdiepingen is in Nederland een van de meest verkochte kinderboeken sinds tijden. Theatergroep Meneer Monster heeft deze bestseller nu omgetoverd tot een nét zo waanzinnige theatervoorstel ling vol krankzinnige humor en magische tovenarij. Zaterdag 6 oktober, staat deze voorstelling op de planken in the ater De Beun. Kom dus kijken met uw (klein)kinderen naar hoofdper sonen Andy en Terry en zie hoe de snel vliegende katten, de limona defontein, een apeninvasie en een reuzengorilla uit het boek vertaald zijn naar het theater. Bestel nu nog kaarten op www.debeun.nl. Let op: De eerder gecommuni ceerde aanvangstijd van 11.00 uur is gewijzigd naar 16.00 uur! De voorstelling van 14.00 uur blijft onveranderd. Mocht u al kaarten hebben gekocht voor 11.00 uur dan hopen we dat het geen bezwaar is dat deze nu gelden voor de voorstelling van 16.00 uur. Neem anders contact op met de vrienden van de Beun via fin@vriendenvandebeun. nl o.v.v. rij en stoelnummers. Excuses voor het ongemak. Ergens op het immense terrein van Schiphol is een postbus opgetuigd, waar het personeel alle binnenko mende telefoontjes van melders over vliegtuigen zit te turven: wie, wat, waar, hoe en waarom en vooral hoeveel. Lees voor 'melders' eigen lijk 'klagers' over vliegtuiglawaai, want zonder klacht ga je niet bellen. Klagers dus, maar dat woord staat niet in de kwartaalrapportage van het L Bewoners Aanspreekpunt Schiphol (BAS, link www.bezoekbas.nl). Die tellers doen goed werk. Nu weten we dat BAS de meldingen verdeelt in clusters, dat wil zeggen per baan, en in soorten meldingen. Over die soorten helaas geen uitleg, maar reken maar dat de verhou ding 'klacht-vraag' in het voordeel van 'klacht' uitvalt. Wat blijkt? Het aantal meldingen, pardon klachten over lawaai is toegenomen, voor de Polderbaan met 61% vergeleken met dezelfde periode in 2017. De Polderbaan is voor de melders de grootste boosdoener, hoewel laatst bij een paar huizen onder de Aalsmeerbaan door laagvliegers zelfs de pannen van enkele daken zijn geblazen. De Kaagbaan heeft het maar makkelijk ondanks de vele vliegbewegingen: 0 melders als landingsbaan. Benieuwd naar Heiloo? In het derde kwartaal kwamen bij BAS 2199 mel dingen uit Heiloo binnen, van 146 melders. Ter vergelijking: Uitgeest 911 meldingen van 50 melders, uit Egmond-Binnen 5750 meldingen van 14 melders. Bedenk hier zelf een conclusie. Veel klachten dus en in toene mende mate. Schipholtopman Dick Benschop roept daarom op om de groei na 2020 te matigen. Mijn con clusie: matiging dus, maar groeien zal 'ie!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5