Televisie stijlvol uit beeld J Nieuw bij de Muziek- en Dansschool Heiloo 8 Ve w de Bibliotheek de Bibliotheek Het programma van de maand oktober: Flciloo UITKIJKPOST 3 OKTOBER 201 HEILOO - De televisie is voor veel mensen een onmisbaar apparaat en met de komst van flatscreens is het scherm alleen maar groter geworden. Samen op de bank een avond genieten van live topsport of een goede serie is gezellig. Tot het moment dat de televisie wordt uitgezet en een groot zwart scherm over blijft. "Voor veel mensen een doorn in het oog," weet Frank van Burgsteden. Steeds vaker ontvangt hij aanvragen voor meubels met een ingebouwde tv-lift. "Mensen zijn zich meer bewust van de waarde van schermloze momenten. Even niet die voortdurende afleiding van telefoon, tablet of tv, maar ruimte voor vrije gedachten en aandacht voor elkaar. Maar mensen storen zich vooral aan dat levenloze ding als hij uitstaat." De oplossing is even eenvoudig als karaktervol: een kast of ander meubel waarin de televi sie vakkundig is weggewerkt. Van warm hout tot hoogglans wit: Frank maakt ze in elke vorm, van strak modern tot klassiek of industrieel. "Mensen willen maatwerk. Wij wer ken met elk soort materiaal en cre- eren elke gewenste look. Dat komt doordat wij oorspronkelijk antieke meubels restaureren. Die worden alleen verkocht als ze mooi aanslui ten op de rest van een interieur, een nauw samenspel tussen houtsoort, kleur en afwerking." Een meubel van MDF kost uiteraard minder dan eentje van doorleefd Europees eiken. Zo is er voor iedereen een passende oplossing. Hierbij gaat Frank geen uitdaging uit de weg. Frank is al bijna dertig jaar eige naar van Van Burgsteden Antiek in Heiloo. "Antiek blijft een bron van huiselijk gevoel, óók in combinatie met modern. Dan kies je niet voor randen en krullen, maar voor strak antiek. Zo'n karaktervol meubelstuk versterkt het complete interieur." Naast maatoplossingen voor (televisie-)meubels, kun je bij Van Burgsteden Antiek ook terecht voor restauratie van antieke meubelen. Daarnaast volgt Frank ook de ont wikkelingen in de woningbouw. Zo hebben veel nieuwbouwwoningen tegenwoordig een warmtepomp onder de trap. Frank: "Met een maatwerk draaikast ervoor creëer je evengoed een zee aan opbergruim- te. Afwerken met stijlvolle deur tjes; schitterend!" Meer inspiratie voor tv-kasten en ander maatwerk? www.vanburgstedenantiek.nl. Een vernuftig staaltje maatwerk! Aangeleverde foto HEILOO - Even voorstellen: cel lodocente Irene van den Heuvel. Irene is als cellodocente het docententeam van Muziek- en Dansschool Heiloo komen ver sterken. Zij is een zeer ervaren en bekwame docente met daar bij een jarenlange ervaring als uitvoerend musicus. Harpdocente Klaartje Broers. Klaartje is bij de Muziek- en Dansschool Heiloo aangesloten als harpdocente. Ook voor Klaartje gel den de kwalificaties zeer ervaren en bekwaam, zowel uitvoerend als lesgevend. Klaartje heeft twee jaar geleden alle groepen 1 en 2 van de basisscholen in Heiloo kennis laten maken met de harp. Tevens geeft Klaartje op dinsdagmiddag de cur sus Muziekoriëntatie. Ook cello- of harples? Geef je nu op, er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Twijfel je nog? Geef je dan op voor een gratis proefles. Ook nieuw Naast de kinderdanslessen op de woensdagmiddag zijn er nu ook dansworkshops voor volwassenen op zaterdag van 13.30-15.00 uur. De workshops zijn leuk, swin gend, sportief en goed te volgen voor alle niveaus. De workshops worden gegeven door gespeciali seerde dansdocenten urban, klas siek, cabaret en werelddans. Op 27 oktober start een fla menco workshop. Flamenco komt uit Andalusië (Zuid-Spanje), maar wordt inmiddels in de hele wereld gedanst. In de workshop leer je de basistechniek van de vurige flamen co en een korte danscombinatie. In een sfeervolle, gezellige sfeer met de gespecialiseerde docente Tina Castillo. Op 10 november is de workshop Charleston Burlesque: swing and tease, Flappergirls! Je leert in ander half uur een uptempo choreo met charleston en burlesque bewegin gen, energiek, cheeky en sexy. We gaan dansen op de muziek Green Hill, The Charleston, in de stijl van de jaren '20. De leuke docente is Cerise Noir. Op 8 december kun je je opge ven voor de Dansmix 50+. Dansen een manier om fit te blijven? In deze workshop krijg je een mix van klassiek, modern en jazz, die wordt gegeven door de geschoolde en enthousiaste dansdocente Saskia van der Kreke. Welkom met en zon der danservaring. Geef je meteen op en verzeker jezelf van een plekje. Kom samen met een vriendin, buren en zussen één of meerdere workshops doen! Korting bij meerdere workshops! De workshops gaan door bij vol doende aanmeldingen. Je hoort een week van tevoren of de workshops doorgaan. Meer informatie, kos ten en aanmelden: info@muziek- endansschoolheiloo.nl, www. muziekendansschoolheiloo.nl. 1 - 31 oktober 'Het Onze Vader': expositie door KinK (Kunst in de Kerk) in de Willibrorduskerk aan de Westerweg in Heiloo. Donderdag 11 oktober 'Ontmoetingsmiddag' m.m.v. pastor André: 14.15 - 16.00 uur Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo (collecte). Donderdag 11 oktober 'Respect voor mens en natuur' lezing door prof. Henk Bikker: 20.00 uur Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo 3,-) Vrijdag 12 oktober 'Meezingavond met poëzie en orgelspel' o.l.v. Jan Visser: 20.15 Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo (collecte) Zondag 14 oktober 'Bach Cantate 'Ich glaube, lieber Herr' door Collegium Vocale Camerata, m.m.v. ds. Dick van Arkel: 16.00 uur in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo (collecte) Half oktober 'Uit het leven van Jezus': expositie-kerkramen in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo Woensdag 17 oktober 'Bijbels ABC' 1e cursusbijeenkomst van 4 o.l.v. ds. Dick Nicolai: 14.30-16.30 uur in 'Ons Huis', Zuidkerkenlaan 23, Limmen Dinsdag 23 oktober 'Jozua en Richteren' 1e bijeenkomst o.l.v. pastor Herman Helsloot: 20.00 uur Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo 3,-) Dinsdag 30 oktober 'Vragen rondom het levenseinde' 1e Waterputlezing (van 3) door dr. Annerieke van der Woude: 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo(€ 3,-) Nadere informatie op www.ronddewaterput.nl. Spiritualiteit en Geloofsverdieping En... ben je nog geen lid? Kinderen die tijdens de Kinderboekenweek lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen inschrijfgeld en geen contri butie tot hun 18e verjaardag. Kinderboekenweek: woensdag 3oktobert/mzondag 14 oktober.Komnaar debibliotheek voor de bijzondere expositie voor én door kinderen, leuke activiteiten en jeugdtheater! Zaterdag 6 oktober Theatergroep Meneer Monster speelt de Kinderboekenweek- tamiïievoorste0ing De waanzin- oige boomhut in Theater de Beun. Kaartverkoop via www.debeun.nl. Zondag 14 oktober, 11.00 uur De kleine walvis: theatervoorstel ling voor jonge kinderen (2 tot 6 jaar) in de bibliotheek, naar het gelEijrk nwamoirgdeepnrednittenjbaoaerk nvaong een Ben ji D avies Kaarten a 5,- zijn te reservereo bij Stichting Potitco via info@potitco.nl of ealafonisch (06- k6608248), incl. limonade en koffie/thee. Zhema-exposiOe Vriendschap voorén door kinderen Deze expositie is gemaakt door leerlingen van basisschool Elckerlyc, komt dat zien! Voorlezen Woensdag W oetober, 1-4.30 uur Sneciale voorleesgast Jan Klaver (directnur van de Rabobank) leest voor. Daarna kun je je eigen vriend schapsboekje of armbandje maken. Lezen en spelen voor peuters Elke vrijdagochtend, 10.30 - 11.30 uur. Er wordt; voorgelezen, en daarna mogen de kinderen nog even le kker spelen met materiral "vad de speelo- tbhiej eikn.schrijving geen 25. maar Lezing over hofjea in Alkmaar Donderdag 18 oktober, 20.00 uur. Het hofje van Paling en Van Foreest in Alkmaar is ook anno 2018 nog in gebruik en het bestuur is nog altijd in handen van de familie Van Foreest! Van 1586 dateert het regle- mentwaarin prac htig staat beschre- aen hoe de vrouwen in "vrede met euliktgaaerlekeonnd.enDsuasmevnoloevrensp.Wrinasters, de samenleving een succes? Door religiehistoricus Jurjen Vis. Opgave vuomodrafg. geen leengeld. Tabletcafé met korte presenta tie over 'Digitaal nabiten' Dinsdag 23 ektober, 1d.30i 20.00 uur. Heeft u een tablet en wilt u graag wat tips entrucsleren? Of wilt u uw ervaringen uitwisselen met anderen? Dan is het Tobletckfé iete voo r u! De toe gaug is vrij, koffie/ tvhaene €B1ib,-.liotheek Heiloo voor u Workshop Fotobeheer Donderdag 25 oktober, 19.30 uur. Tijdens deze workshop leertu de belkngrijTste handelingen op uw ioPphonfeacoefbiPoaodken(dwewrowl .efnacbeebteokoek- cniosmva/BniheebtHmeailkoeon)v! anHiaelbrumvisn;dhtoeu ow kostbare noto's ook in de toe- kdoembsibt lriiositchoeloeoks. te kunnen blijven bekijken. Opgave vooraf. CoderDojo:leren programmeren voor de jeugd Donderdag 25 ootober, 10.30 12.30 uue. Bij CoderDojo leren deelnemers tussm de7en17 jaar program meren, websites bomen, apps ont wikkelen, games maken en meer. Opgave vooraf. Meer informatie en opgave voor activiteiten: www. bibliotiloekIleiebo.Ill 1072 5330670 ohbij de servicTlbalie. Steun de bibliotheek, word Nedevrrliaenndd! VLoelegsot,ns mooekt opgratis Facebook en Twitter! Hpilao 1 Westerweg 250 tel. 072-5330670 1 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Tina Castillo is gespecialiseerd in de flamenco. Foto: Anemiek Rooymans

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 8