De eerste stapjes in het leren omgaan met geld Mooie ideeën bij tweede Appeltje Eitje-Café CBS de Duif op afvalexpeditie Hoogovenbus doet ook Heiloo en Egmond aan VERHALEN ROND DE QH00G0VENBUS ri 12 De kunst van het waarnemen IOCAAR -EVEN MÉT EEN GROTE INDUSTRIE l MB i UITKIJKPOST 17 OKTOBER 201 De prijswinnaars van het tweede Appeltje Eitje-Café Heiloo. V.l.n.r.: Lotte en Leonie (Health Fest), Dick en Karin (PCC) en rechtsboven Marcel (Dorssports). Foto: STiP Fotografie HEILOO - Vrijdagmiddag vond het tweede Appeltje Eitje-Café plaats. Net als bij het eerste Appeltje Eitje-Café, in april van dit jaar, draaide het om de verdeling van 4.000 uit het Appeltje Eitje-fonds. Een fonds waar de Appeltje Eitje partners die zich van tevoren heb ben aangemeld 'strijden' voor een bijdrage uit het fonds en daarvoor een pitch houden. Het fonds verde len de partners naar eigen inzicht. Om in aanmerking te komen voor een geldbedrag moeten de partners aan een aantal voorwaarden vol doen. De activiteiten moeten een bijdrage leveren aan of passen bij een gezonde leefstijl. Ze moeten gericht zijn op inwoners van Heiloo en 'het plan' moet rekening houden met het thema: 'Iedereen doet mee'. Deze keer waren er zeven partners die streden om drie geldbedragen. Winnaars waren PCC-Heiloo, zij kregen een bedrag van 750. Dit bedrag wordt besteed aan groente voor alle leerlingen op school. De bedoeling is dat er iedere dag onder meer komkommertjes en tomaatjes op school voor de leerlingen aanwe zig zijn. Deze groente kunnen ze gra tis pakken. Dit alles in het kader van 'Gezond op school'. Ook wil men een deel van het geld uitgeven aan een voedingsdeskundige die bij pro jecten op school komt voor uitleg. De dames van Health Fest ont vingen een bedrag van 1.250. Zij gaan als vervolg op het Health Fest Festival 2018 volgend jaar een nog groter festival neerzetten. Dit jaar was het alleen in de Cultuurkoepel maar volgend jaar gaan ze ook naar buiten. Zowel de Cultuurkoepel als het terrein daarbuiten gaat inge zet worden tijdens het festival. Het festival gaat samenvallen met de Landgoederendag op 10 juni 2019 (Tweede Pinksterdag). Het hoogste bedrag, 2.000, ging naar het idee van Dorssports. De lessen 'Sports at School' zijn te kost baar geworden. Daarom is het niet meer mogelijk om alle 180 lessen te geven. Door het geldbedrag dat Dorssports nu uit het Appeltje Eitje fonds beschikbaar krijgt kunnen ongeveer vijf jaar lang alle lessen 'Sport at School' gegeven worden. Tijdens het Appeltje Eitje-Café werd ook de opvolger van buurt- sportcoach Pascale de Hoogh voor gesteld. Bart Ploeger neemt vanaf 1 november de werkzaamheden van Pascale over. Tekst: Yvonne van Stiphout REGIO - Van 15 tot en met 26 oktober zijn de Spaarweken bij Rabobank Noord-Kennemerland. Rabo- spaarkanjers in de leeftijd van 0 tot en met 11 jaar mogen hun spaarpot legen en krijgen dan een leuk cadeautje. Zij zijn welkom in onze kantoren in Castricum, Heiloo en Bergen. Financiële zelfstandigheid De Rabobank vindt het belang rijk dat kinderen goed worden voorbereid op hun financiële zelf standigheid. Sanna Taoufik, advi seur Dagelijkse Bankzaken, vertelt: "Kinderen die al jong zelf leren kie zen waaraan zij hun geld uitgeven, komen later minder vaak in finan ciële problemen. Wij geven tips om kinderen spelenderwijs te leren omgaan met geld." Geld haal je toch gewoon uit de muur? "Mijn dochter wilde heel graag een Hatchimal, dat is een knuffel dier dat je koopt in een ei en nog 'uitgebroed' moet worden. Nou, zei ik.Daar moeten we wel even voor sparen dan. Hoezo? Jij haalt geld toch altijd uit de muur, vroeg mijn dochter. Wat is sparen?" Op haar leeftijd had ze totaal geen besef van de waarde van geld. Ik moest haar leren dat je keuzes moet maken als je iets wilt kopen. Je soms geld apart zet en even moet sparen, omdat het niet onbeperkt uit de muur komt. Door kinderen vroegtijdig te leren wat geld betekent én waar het van daan komt, zijn ze voorbereid op de toekomst," vervolgt Sanna. Leren omgaan met geld Voor kinderen van 6 tot en met 11 jaar is er de gratis zakgeld-app Rabo PinPin. PinPin is een virtu ele pinguïn die je kind - net als de Tamagotchi uit de jaren '90 - dient te verzorgen. Met behulp van de app leren kinderen omgaan met geld door het spel te spelen. Met de techniek van Augmented Reality is het mogelijk objecten zoals PinPin te projecteren in je omgeving. De animatie zet aan tot spelen en leren omgaan met virtueel geld. Meer informatie is te vinden op de website: www.rabobank.nl/nkl HEILOO - Geen plastic troep op onze stoep! Van een schone wijk en stad wordt iedereen vrolijk. Dat is wat de workshops van Let's Do It Kids willen meege ven aan de leerlingen van CBS de Duif. De workshop is een initiatief van de Plastic Soup Foundation, en werd mogelijk gemaakt met finan ciering door de gemeente Heiloo. De docenten van Let's Do It Kids waren op 11 oktober te gast op CBS de Duif. Met een leuke en leerzame dag maken zij kinderen bewust van (zwerf)afval. Zwerfafval op de stoep waait in het water en wordt een plastic soep. Met vreselijke gevol gen voor (huis)dieren in de wijk tot aan dolfijnen in de Noordzee. Kinderen zijn de toekomst. Maar hoe mooi is die toekomst, als wij hier niets aan doen? Door middel van theatervoorstel lingen voor de jongste kinderen en de spannende workshop VANG (Van Afval Naar Grondstof) voor oudere kinderen, worden zij bewust gemaakt van afval en de gevolgen hiervan voor het directe milieu. Aansluitend vertrokken de leerlin gen op zwerfafvalexpeditie in de wijken rondom de school waar zij zakken vol zwerfafval verzamelden. Zo werd duidelijk zichtbaar hoeveel afval er op straat terechtkomt. Voor de leerlingen was de expeditie een eyeopener die een positief effect zal hebben op hun eigen gedrag. HEILOO - In de Week van de Industriecultuur, van 20 t/m 28 oktober, zal een speciale Hoogovenbus op verschillende plekken in Noord-Holland staan. De bus komt verhalen ophalen over werken bij de Hoogovens. De inrichting van de bus, met veel tastbare herinneringen, zal het geheugen van de bezoekers zeker opfrissen. Op maandag 22 oktober staat de Hoogovenbus van 14.00 tot 16.00 uur op de Herenweg in Egmond aan den Hoef. Woensdag 24 oktober tussen 10.00 en 12.00 uur staat de Hoogovenbus bij het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Op zondag 28 oktober staat er een speciale VIP-Trip op het pro gramma; vertrek vanuit Castricum. De toegang tot de bus 'betaalt' u met een mooi verhaal of een mooie herinnering. Iedereen kan zich laten inspireren door de inrichting van de bus, het uitwisselen van verhalen en het vertellen van de eigen herinne ringen. Naast oud-medewerkers en hun partners en verdere familie is iedere geïnteresseerde welkom om de bus te komen bekijken. De kof fie staat klaar. Op de website van Stichting KIST - www.stichtingkist. nl - vindt u meer informatie over het project. ill l De leerlingen van de Duif zijn klaar voor de zwerfafvalexpeditie. Aangeleverde foto HEILOO - Jack de Vries, graficus en docent kunstgeschiedenis, vertelt bij Videoclub Heiloo over de kunst van het waarnemen. Zijn voordracht is interessant voor iedereen die het waargenomen beeld wil vastleggen op foto, video of op het doek. Spreekt het u aan? U bent van harte welkom bij Videoclub Heiloo in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Vrijdag 26 oktober 9.15-10.30 uur. Toegang gratis. Koffie voor en na de lezing verkrijgbaar. Personeelsvervoer met de Hoogovenbus. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 12