De herfst is een prachtig jaargetijde 2i oktober Y J- m van yV'\» Vastenhoven Mode HUIS HILDE tijdens ladies night REGIO - De bomen verkleuren en laten ge leidelijk hun bladeren vallen en ook het weer is in de herfstmaanden sterk wisselend. De temperatuurverschillen zijn in de herfst dan ook groot, want het kan al tot lichte vorst komen en ook de eerste sneeuwvlokken kunnen vallen. Ook kunnen er nazomerse dagen voorkomen met temperaturen boven de 20°. Vaak is dat alleen in september het geval met gemiddeld zo'n 9 warme dagen. In oktober hebben we, gekeken naar de periode 1981-2010, nog 'recht' op 1 warme dag van 20° of meer. Dit jaar is alles anders, want tot en met afge lopen zondag stond de teller al op 6 dagen met een temperatuurvan 20° of meer, aldus weerman Rico Schroder. Zaterdag 13 oktober werd het zelfs op Schiphol 25,6° en nooit eerder was het zo laat in het jaar zo warm met een zomerse dag van 25° en meer. Ook de afgelopen dagen steeg het kwik tot boven de warme grens van 20° en het is ook nog nooit voorgekomen dat er meer dan 6 warme dagen waren in onze regio in oktober. Het is een bijzonder jaar. Dat het de afgelopen tijd zo warm kon worden zo laat in het jaar heeft alles te maken met een zuidelijke stroming tussen hogedruk ten oosten en lagedruk ten westen van onze streken. Door continue hogedrukinvloeden overheerst bovendien het droge en zonnige weer, maar we zullen deze herfst ongetwijfeld nog te maken krijgen met regen en wind. Nog even een korte blik op wat ons de komende tijd te wachten staat wat betreft het weer. Aanvankelijk is het De herfst heeft ons veel moois te bieden. Foto uit Archief: Ger Bus nog warm met temperaturen boven de 20°. Geleidelijk gaat het kwik omlaag. Aan het eind van de week en komend weekend is de temperatuur normaal met zo'n 14-15°. Het weerbeeld is licht wisselvallig met een mix van zon en soms wat regen of een enkele bui. Pas tijdens de laatste week van oktober lijkt het wat meer herfstachtig te worden met een toenemende kans op regen. De temperatuur daalt overigens, normaal gesproken, in de herfstmaanden van een graad of 20 begin september naar ongeveer 7° eind november. Rico Schröder, weerman Lage Landen op Alpenweerman.nl Pziyn no* Winkelhof 't Loo 30 1851 HT Heiloo www.vastenhovenmode.nl 072-5331815 facebook.com/VastenhovenMode 20% KORTING OP ALLE accessoires

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15