Frank Groothof meets Caecilia Kinderkleding- en speelgoedbeurs Rock-'n-roll van Jerry Lee Lewis in Zaal Meereboer Galerie Leuring al ruim 4 jaar geen gewone galerie Frank Groothof. Foto: Dirk Buwalda HEILOO - Caecilia, het Heilooër Harmonieorkest, gaat komend jaar iets heel spannends doen. Samen met meesterverteller Frank Groothof staat het orkest in de Cultuurkoepel. Het duurt nog even, namelijk tot 7 april 2019, maar reserveer alvast een plek in je agenda! Frank Groothof neemt jong en oud mee in de spannende sprookjes wereld van Peer Gynt. Het Heilooër Harmonieorkest Caecilia brengt het verhaal tot leven met prachtige bij passende muziek van Edward Grieg. Het is een voorstelling voor ieder een van 6 tot 100 die van mooie ver halen en pakkende muziek houdt! Met ruim 50 enthousiaste muzikan ten in de leeftijd van 10 tot 82 jaar wordt de vertelling een waar spek takel. De leden van het jeugdorkest zullen ook hun artistieke steentjes bijdragen. Frank Groothof is een veelkun- ner. Zo speelde hij in films, trad hij samen met zijn broer René op als De Broertjes, was hij jarenlang een vaste bewoner van Sesamstraat en kwam hij vaak langs in Het Klokhuis. Vol passie en gevoel voor theater vertelt, zingt en danst Frank Groothof het verhaal van Peer Gynt. Peer Gynt is een bijzonder mens. Hij wil niet naar school, een vak leren of werken. Hij wil avonturen beleven, heel veel dansen en altijd vrolijk zijn! Op de bruiloft van zijn vriend Matz ontmoet Peer een prachtig meisje, Solvejg. Wat wil hij graag met haar dansen! Erg genoeg mag Solvejg van haar strenge vader niet met Peer dansen. Peer ver trekt naar de bergen maar kan zijn grote liefde niet vergeten. Hij zwerft rond en maakt allemaal avonturen mee. Na vele omzwervingen keert hij terug naar zijn dorp. Zal Solvejg hem zijn vergeten? Ooit beleefde de huidige dirigent van Caecilia, Zoran Rosendahl, als jochie van een jaar of 6 de voorstel ling van Peer Gynt. Hij werd gegre pen door het verhaal en de magie van de prachtige muzikale klanken. Het inspireerde hem om meer te gaan doen met muziek. Bovendien wenste hij stiekem om ooit zelf voor een magisch orkest te mogen staan om die prachtige muziek te laten horen. Hoe bijzonder is het, dat zijn wens is uitgekomen! Sprookjes bestaan! Durf te wensen en kom ook! EGMOND-BINNEN - Op zater dag 3 november 2018 van 9.00 tot 13.00 uur wordt voor de achtste keer de kinderkleding- en speelgoedbeurs in Egmond- Binnen georganiseerd. Iedereen mag zich aanmelden om spullen in te brengen. De basis school verkoopt deze voor u. 40% van de opbrengst van de spullen komt ten goede aan de kinderen van de basisschool, 60% van de opbrengst is voor u. Aanmelding is kosteloos! Spullen vooraf geheel doneren kan ook. Een bezoek aan de beurs is zeker de moeite waard. U vindt er mooie tweedehands kin derkleding, speelgoed, fietsjes, meu bels, wandelwagens, buitenspeel goed, boeken en nog veel meer! Natuurlijk kunt u naast al uw aan kopen ook even genieten van een kopje koffie met wat lekkers! Wilt u zich aanmelden of heeft u vragen? Mail dan naar: kinder- kledingbeursegmondbinnen@ gmail.com. De beurs vindt plaats in Basisschool de Windhoek, Herenweg 72A te Egmond-Binnen. OUDORP - Op zondagmiddag 28 oktober gaat Zaal Meereboer weer even terug naar de jaren '50. Dan komt namelijk Them Lewis Boys optreden, een band die een ode brengt aan de rock- 'n-roll legende Jerry Lee Lewis. De Amerikaan Jerry Lee Lewis (1935) kreeg als een van de aller eerste artiesten een plaatsje in de Rock and Roll Hall of Fame. Hij is bekend van de hits 'Whole lotta shakin' goin' on', 'Great balls of fire' en 'Breathless'. De Nederlandse band Them Lewis Boys brengt al sinds 2010 een swingende tribute aan Jerry Lee Lewis en zijn beste nummers. Het concert is met mede werking van Jan Schut en Nico de Groot. De middag begint om 15.00 uur. Kaarten kosten 12,50 en zijn te koop bij Techador Margits en via www. zaalmeereboer.nl (klik op de button Ticketkantoor). LIMMEN - Anders dan bij de meeste galeries is de collectie volledig eigendom van Jeroen en Irke-Marjen Leuring. De collectie bestaat uit ruim 2000 verschillende objecten van veel ver schillende kunstenaars. Zoals ze zelf zeggen kopen ze wat ze mooi vinden. Zowel glas als schilderijen, beelden, tuinbeelden en art deco antiek. Omdat ze niet aan kunste naars gebonden zijn is de diversi teit enorm. Er is voor iedereen wat, een leuk cadeau vanaf 10 euro tot serieuze kunst van enkele duizen den euro's. Omdat ze goed inkopen en de galerie hun hobby is, zijn de prijzen verrassend aantrekkelijk. Jeroen geeft ook advies aan men sen die hun huis saai vinden en met kunst sfeer willen brengen, alles mag thuis geprobeerd worden. Kom kijken in Limmen (Schoollaan 5), elk derde weekend van de maand geopend, dus op 20 en 21 oktober, van 12u tot 18u. Zie ook de website, www.galerieleuring.nl. De voetjes mogen van de vloer in Zaal Meereboer. Foto: Pixabay De diversiteit is enorm bij galerie Leuring. Aangeleverde foto HEILOO - Ook de koeien hebben heerlijk genoten van de zomerse herfstdagen. Fred Ooms maakte dit mooie Heilooër plaatje op de Kanaalweg met op de achtergrond de Melco schoorsteen. Foto: Fred Ooms

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 19