(K)Limmen naar de hemel Supercoole herfst vakantie bij Forte BSO's Matinee gemengd koor De Vredeburgers t; De fik erin 6000 euro voor KWF REGIO 21 Oproep: hond aan de lijn Bokbierfestival Akersloot UITKIJKPOST 17 OKTOBER 201 EGMOND AAN DEN HOEF - Mevrouw Groot woont aan het Zomerdijkje in Egmond aan den Hoef. Zij en haar man, beiden op leeftijd, wonen er heerlijk en houden er al jaren kippen. Twee weken geleden sloeg de schrik ze om het hart, toen 's avonds tussen 18.30 en 19.15 uur zes van de zeven kippen verscheurd bleken te zijn. "Het moet een hond geweest zijn. Honden verscheuren kippen, een vos bijt. Rond deze tijd fietste er ook een mevrouw langs, met een loslopende hond. Vermoedelijk is deze hond over de sloot gesprongen en heeft het dier de kippen verscheurd. Ik ben er nog steeds mee aan," aldus mevrouw Groot. Kinderen van het echtpaar hebben in de buurt nog foto's opgehangen met hun telefoon nummer, maar het baasje van deze hond heeft zich nog niet gemeld. "Wij willen iedereen vragen om alsjeblieft de hond aangelijnd te houden," zegt mevrouw Groot. "Maar juist deze hond vormt nu een gevaar. Schijnbaar onthoudt een hond de geur van bloed, wat betekent dat als deze hond weer langsloopt hij ongetwijfeld weer in de verleiding komt. Binnenkort krijgen we nieuwe kippen en voor je het weet staan er weer lammetjes in de wei. Je moet er toch niet aan denken dat het weer misgaat... Daarom nogmaals het vriendelijke verzoek: houd uw hond alstublieft aangelijnd." REGIO - Tijdens de komen de herfstvakantie zijn er weer volop leuke dingen te doen bij de BSO's van Forte Kinderopvang. De hele vakan tie lang zijn er voor de BSO- kinderen gezellige uitstapjes en coole workshops, zodat ze een echt vakantiegevoel hebben. Inmiddels al jaren traditie bij de Forte BSO's: een vakantiepro gramma vol activiteiten, workshops en coole uitjes. Op de vestigingen zelf worden gezellige activiteiten gecombineerd met leerzame en soms zelfs spannende workshops. Deze herfstvakantie staat in het teken van het thema Insecten. Tijdens een workshop Insecten leren kinderen over de wondere wereld achter deze soms enge, maar intrigerende beestjes. Enge beest jes zijn er ook volop te zien tijdens de workshop Reptielen, waarbij de kinderen kennismaken met echte slangen, gekko's, kameleons, vara- nen en vogelspinnen. Toch te eng? Dan kunnen de kinderen zich cre atief uitleven op bongo's en andere percussie-instrumenten, waarop ze leren spelen. Elke vakantie biedt Forte Kinderopvang standaard een vakan tieprogramma aan de BSO-kinderen dat zo rijk gevuld is dat er altijd wel iets aansluit bij de leeftijd of belang stelling van een kind. Weer of geen weer, de kinderen gaan een heer lijke vakantie tegemoet! Voor meer informatie kunt u kijken op www. fortekinderopvang.nl/vakantieop- vang of bellen met 0251-658058. LIMMEN - De gehavende Corneliuskerk vierde in de mid dag van 10 oktober een klein feestje. Begin mei verwoestte een grote brand het dak en inte rieur van de monumentale kerk. Met het inhijsen van de dak spanten werd het hoogste punt van de herbouw bereik. En dat wilde pastor Johan Olling niet zomaar voorbij laten gaan, want het dak is essentieel. Het was tijd voor vrolijkheid én pannen- bier. "Dat dak betekent dat we voor de winter en voor regen en storm, alles wat binnen is kunnen bescher men." De bouw gaat erg voor spoedig, mede omdat het weer de afgelopen maanden heeft meegeze ten. "Ik denk dat het in november helemaal dicht is," aldus de pas tor. Op het feestje waren tiental len Limmenezen afgekomen, want de kerk gaat het dorp aan het hart. "Iedereen, gelovig of niet, wilde bij dragen aan de herbouw of stond klaar om iets te doen," vertelt een van de inwoners. Olling: "Het is echt even het gevoel vieren van 'ja, dit hebben we met elkaar gedaan'." (K)Limmen naar de hemel Nu het herstel zo opschiet, staat het volgende feestje alweer op de agenda. Zaterdag 27 oktober kan de kerk, via de steigers, beklom men worden. Vergelijkbaar met de Alkmaarse 'Klim naar de hemel' van de Grote Kerk, die deze week sloot. De Limmer klim is gratis, maar bezoekers kunnen wel een leisteen kopen waarmee later het dak zal worden bedekt. Volgend jaar op 16 september hoopt de kerk weer open te gaan, op de gedenkdag van de heilige Cornelius. Bron: Mediapartner NH Nieuws LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers onder leiding van Gerard Leegwater geeft op zondag 28 oktober een kort, informeel concert in de PKN- kerk te Limmen. Als solisten treden twee jonge zangtalenten op: Suzanne Leegwater en David Leegwater. Suzanne speelt tevens een fluitsolo. Janneke Koetsier begeleidt koor en solis ten op de piano. Het concert staat in het teken van de natuur met al haar schoon heid en pracht en waarin dieren een belangrijke rol spelen. Het program ma is licht en vrolijk met liederen van W.A. Mozart, F. Schubert (Die Forelle variaties), Johannes Brahms etc. Het koor besluit met operafrag menten uit o.a. La Clemenza di Tito van W.A. Mozart, als voorproefje op het grote concert in 2019. Na afloop is er gelegenheid tot gezellig samenzijn. Aanvang 15.00 uur; entree 8; donateurs gratis. Graag vooraf aanmelden i.v.m. het aantal beschikbare plaatsen bij Clementine Bruschke (5052087) en Ria Hooijboer (5052235). www. devredeburgers.nl Gemengd koor De Vredeburgers. Aangeleverde foto REGIO - Zaterdag 13 oktober hebben werknemers van Reym en ATM 125 km gefietst voor het Goede Doel. Het Fletcher Hotel in Heiloo fun geerde zowel als startpunt als eind punt. Deze fietstocht is door een aantal collega's van Reym opgepakt, omdat zij ook binnen het bedrijf helaas worden geconfronteerd met deze vreselijke ziekte. Reden genoeg dat ze zich wilden inzetten voor het KWF. Uiteindelijk hebben ze voor het KWF 6000,- bij elkaar gefietst. De cheque met het geldbe drag is symbolisch overgedragen aan Marion de Bake van het KWF, afdeling Heiloo. De donatie zal worden gebruikt voor onderzoeken om kanker de wereld uit te krijgen. AKERSLOOT - Vrijdag 19 oktober wordt in Café De Vriendschap een bokbierfestival en -proeverij georganiseerd. Onder leiding van Peter Velzeboer gaan de deelne mers zes verschillende bokbieren proeven. Niet de geijkte merken, maar bokbieren die je niet dage lijks in de supermarkt ziet. De aanvang van deze proeverij is 20.30 uur en de kosten zijn 7,50 per persoon. Na afloop is er gelegenheid om de bokbieren te bestellen voor slechts 2,50 per flesje en ook zijn er andere biersoorten van Affligem tegen hetzelfde bedrag verkrijgbaar. Opgeven voor dit bokbierfestijn kan via info@ vriendschapakersloot.nl of telefonisch via 0251-312866. EGMOND-BINNEN - Jos Apeldoorn uit Egmond-Binnen staat voor de 20e achtereenvol gende keer op de Kunst10daagse in Bergen. Hij maakt al jaren houten beelden die hij glad maakt om de structuur van het hout te laten zien. Nu expe rimenteert hij met het verbranden van de beelden om ze een diep zwarte uitstraling te geven en ze beter te beschermen tegen weers invloeden. Het verbrande hout is een traditionele Japanse techniek. De oorspronkelijke reden voor het branden was, ironisch genoeg, brandpreventie. Japanse huizen waren veelal van hout en men was beducht voor brand. Door de geveldelen vooraf te schroeien ont stond een brandvertragende fraaie zwarte laag en deze bood een goede bescherming tegen ongedierte en schimmels. In Wageningen zijn tes ten met weersomstandigheden goed doorstaan. Jos heeft de informatie verkregen bij het bedrijf Zwarthout in Leersum, dat deze techniek naar Nederland heeft gebracht. Jos heeft beelden staan in de Spiegelzaal en buiten in het parkje van 't Oude Raethuys aan de Raadhuisstraat 2/4. Ook staat er een groot beeld op het veld van de Ruïnekerk bij de tent van de Kunst10daagse. In het parkje heeft Jos ook het kleinste galerie- tje van Bergen waar schilderijtjes, beeldjes en een filmpje getoond worden. Een houten beeld wordt ver brand, zodat het een diep zwarte uitstraling krijgt. Aangeleverde foto Tijdens de workshop Reptielen kunnen de kinderen echte reptielen zien en aanraken. Aangeleverde foto Klim jij ook naar de Limmer hemel? Foto: NH Nieuws Anne Klijnstra

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 21