Noodklok en stamtafel verhuizen naar Historisch Museum Heiloo i /1-f. Gewichtsconsulente Anne Bruin haalt virtuele maagband naar Heiloo Tiny de Graaf exposeert in Trefpunt COLUMN C M BEDRIJF BELICHT r? 5 M (Ji - - - ■ËPV* TTi Mijn telefoon en ik Michiel Ullers UITKIJKPOST 17 OKTOBER 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. fL-11 iWTt Anne Bruin. Aangeleverde foto Anne Bruin Voedings- en gewichtsconsulente Ewislaan 51, 1851 GM Heiloo, tel: 072 - 53 32 636 info@lekker-slank.com - www.lekker-slank.com Anne Bruin, al dertien jaar dé gewichtsconsulente in Heiloo, ontvangt in haar praktijk aan de Ewislaan veel cliënten die ze individueel begeleidt tijdens het afslanken door ze stapsgewijs een gezond voedingspatroon aan te leren. "Ik geloof zeker niet in lijnen en diëten, daar word je juist alleen maar zwaarder van. In haar praktijk is al jarenlang iedereen wel kom, ofje nou 5 of 30 kilo wil afvallen. Anne is voornamelijk gespecialiseerd in emotie-eten en suikerverslaving. Dit komt ongelofelijk veel voor, vertelt ze. Geen maat kunnen houden met zoet of juist hartig eten en ongecontroleerde (vr)eetbuien zijn voorbeelden van aange leerd ongewenst eetgedrag. Daar is zeker vanaf te komen met de nodige inzet. Anne werkte voorheen in het ziekenhuis. Met haar medische achtergrond had zij van jongs af aan al interesse in gezondheid en afslanken. Ook is zij auteur van het werkboek 'Gezond afvallen'. Slagingspercentage van 95% Anne heeft sinds kort een geweldig nieuw programma om haar cliënten nog beter te ondersteunen bij het afslankproces: de virtuele maagband. "Omdat het mij opviel dat het voor veel cliënten een behoorlijke strijd is om de eetgewoon ten te veranderen ben ik op zoek gegaan naar een programma waarmee voor dit probleem een goede oplossing wordt geboden. Ik verdiepte me in de virtuele maagband en ben tot de conclusie gekomen dat dit echt een geweldig program ma is om kilo's te verliezen en ongewenst eetgedrag af te leren," meldt Anne enthousiast. De virtuele maagband geeft gegarandeerd resultaat, het slagingsper centage is maar liefst 95%. In Engeland is de behandeling zelfs al opgenomen in de zorgverzekering. De virtuele maagband wordt geïnstalleerd onder hypnose, dit is een diepe staat van ontspanning. Anne gebruikt hiervoor verschillende technieken. "Veel men sen weten niet dat een gedragsverandering in het onderbewuste plaatsvindt. 95% van je brein bestaat uit het onderbewustzijn, dit is dus veel groter dan de meeste mensen denken." De denkbeeldige maagband suggereert een verkleining van de maag: je kan minder eten, bent sneller voldaan en je hebt veel minder behoefte om door te eten. Net als een echte maagband, maar die wordt operatief aange bracht en is een riskante operatie die o.a. hoge kosten met zich meebrengt. Bespreken van de valkuilen Na een intakegesprek, waarbij de virtuele maagband direct geïnstalleerd wordt, volgt een programma bestaande uit vijf of zes sessies. In elke sessie stelt Anne een ander probleem aan de kaak. "Welk probleem ik tijdens de sessies behandel hangt af van de valkuilen van mijn cliënt: de ene eet uit emotie, de ander heeft eetbuien. In elke sessie bespreken we een thema." De resultaten zijn fantastisch. Anne vertelt over een stel dat besloot samen hun overgewicht aan te pakken. Zowel de man als de vrouw kreeg een virtuele maag band en hoewel de sessies apart plaatsvonden, de man had andere valkuilen dan de vrouw, vielen zij samen bijna 40 kilo af. De enorme bos bloemen op het bureau in de praktijk is hier een stille getuige van. Anne heeft een mooie aanbie ding, speciaal voor de lezers van de Uitkijkpost. Als u interesse heeft of meer informatie wilt dan kunt u contact met haar opnemen. De meeste verzekeraars vergoeden de consulten van Anne. HEILOO - In 1943 vorderde de bezetter ten behoeve van de wapenindustrie de kerkklok ken van de Willbrorduskerk. Voor 100 gulden werd door smid Velzeboer deze ijzeren klok gesmeed. De Historische Vereniging Heiloo prijst zich gelukkig dat de klok na de verhuizing weer een heel mooie plaats boven de eveneens verhuisde stamtafel heeft gekregen. Wilt u ook het verhaal van de kerkklok van de Witte Kerk weten of heeft u daar verhalen over? U bent meer dan welkom aan de stamtafel. De stam tafel waar altijd mooie, sterke en bijzondere verhalen verteld worden. Maar weet, dat als de klok geluid wordt, het tijd is om te gaan. De openingstijden van het muse- zaterdag um zijn: dinsdag 19.00 - 21.00 uur, 14.00 - 17. 14.00 - 17.00 uur, zondag 00 uur. Wees welkom aan de stamtafel. Foto's: Josta de Graaf-Gieltjes HEILOO - Tiny de Graaf expo seert van 19 oktober tot 19 december in het Trefpunt met vrije vormgeving in borduur werk. Tiny heeft haar talent op latere leeftijd ontdekt. Zij heeft nu de res pectabele leeftijd van 85 jaar en maakt sinds een paar jaar naar eigen ontwerp borduurwerk. Zij houdt van de vrije vormgeving en combi neert verschillende materialen zoals stukjes kantklossen, metallic, acryl verf en pailletjes in haar borduur sels. Het werk wordt hierdoor heel spannend om naar te kijken. Je kan het verhaal van haar borduurwerk op verschillende manieren interpre teren. Van huis uit is Tiny fysiothe rapeute. Zij heeft 40 jaar gewerkt in acht landen. Het laatste land was IJsland, waar zij geleerd heeft hoe je IJslandse truien moet breien van het speciale IJslandse schapenwol. Ongeveer vijf jaar geleden kon zij via de ANBO een borduurpakket kopen, 'Het boerenlandse leven'. En zo is de lust om te borduren begon nen. Van het een kwam het ander en nu kan zij deze droom, een eigen expositie van haar gevarieerde bor duurwerk, waarmaken. U bent van harte welkom op haar expositie in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. 4-1 -uy j k» t r*> rt *++■- Een close-up van een van de werken van Tiny de Graaf. Foto: Gertjan Zeeman "Leg die telefoon nu eens weg!" Mijn jongste zoontje is 12 jaar geworden en binnen het gezin van Hockeyvader is de afspraak dat je dan een mobiele telefoon mag heb ben. Ondanks alle smeekbeden "dat iedereen er al een heeft", houden we ons daaraan. Maar nu was het dus zover. Een mooie glimmende smart- phone, met 1500 MB per maand aan internetverbruik (en 100 belminuten, maar bellen doen ze toch niet). Tekst: Margreeth Anema Het gaat vooral om whatsappen, YouTube en gamen. Snel uit de verpakking, even opladen en instal leren. Google-account aanmaken en klaar. Dat had je gedacht. Het gaat al mis bij het invullen van de geboor tedatum bij Google. Als je dat netjes doet dan kan er niet geappt of naar YouTube gekeken worden, want daar moet je 16 voor zijn. Kortom, een 'fake' geboortedatum dan maar en ja, hij doet het. Snel een ouderwetse sms naar een klasgenootje zodat je aangemeld kan worden in de groepsapp van de klas, om vervolgens tientallen andere groepsapps aan te maken. Een vrienden-groepsapp, PS4-groepsapp, IJzerclub-groepsapp en natuurlijk een Fortnite-groepsapp. Gevolg is elke dag meer dan 100 berichten en dus ook 100 geluidsmeldingen. "Hi", "Lol", en veel duimpjes komen voorbij. Dit gaat de hele dag door en binnen een paar dagen draait het hele leven om die telefoon en is het een dusdanige aandacht trekker dat hij vastgeplakt zit aan mijn zoontje. Het communiceren is naar een next level gegaan. Tot vorige week stond er elke dag wel iemand voor de deur met de vraag of mijn zoontje buiten kwam spelen, nu gaan er 10 appjes rond over hoe laat er op het schoolplein afgesproken wordt. Om vervolgens op het schoolplein naast elkaar naar elkaar te appen, foto's te sturen of filmpjes te kijken. En als er dan een keer echt gevoetbald wordt is het resultaat dat de nieuwe telefoon van mijn zoontje gevallen is en met een kapot scherm thuiskomt. Welkom in 'twenty-eighteen'. Ik ga mijn zoontje maar even een berichtje sturen dat hij naar huis moet komen omdat we gaan eten. Volg mij ook op instagram: www.instagram.com/hockeyvader

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5