Falkland Toneel speelt 'Hartblok' Pand Drogtrop einde maand leeggeruimd Tabletcafé in Bibliotheek Heiloo 9 Halloween in 't Loo Anema pakt dagelijkse werkzaamheden weer op Tijmen wint Gouden Wikkel UITKIJKPOST 17 OKTOBER 201 HEILOO - Winkelcentrum 't Loo viert op zaterdag 27 oktober Halloween met allerlei activiteiten tussen 12.00 en 16.00 uur. Zo rijdt er een Halloweentrein door en rond het winkelcen trum. Durf jij in te stappen voor een spannende rit, waarin de griezeligste muziek ten gehore wordt gebracht? Niet zo heel eng natuurlijk, het moet wel een beetje leuk blijven, maarhet is en blijft Halloween. Zittend in de trein kun je zomaar op grote hoogte Steampunk tegenkomen. Een steltloper, maar dan wel een Halloween-steltloper. Het allerleukste voor de kinderen is misschien wel dat iedereen weer zijn eigen pompoen mag komen uithollen. Aangeleverde foto HEILOO - Hartblok van Jos Ahlers is een moderne kome die, die laveert tussen humor, slappe gesprekken en diepzin nige observaties. Het stuk laat zien hoe zwaar het soms is om volwassen te moeten zijn en hoe heerlijk het kan zijn om daar even helemaal aan te ontsnap pen. Tijdens het uitruimen van het ouderlijk huis na het overlijden van hun vader praten twee broers en een zus over zichzelf, hun relaties en hun kindertijd. Vooral Felix heeft het zwaar. Hij vindt dat hij op een dood punt in zijn leven is aangeko men en neemt een rigoureuze stap. Net zo ontroerend, humoris tisch en herkenbaar als het leven zelf Op vertoon van uw toegangs kaart krijgt u in het weekend van de voorstelling bij Restaurant Herberg Jan het tweede kopje koffie of thee gratis. Bovendien biedt Herberg Jan in het weekend van de voorstelling op vertoon van uw toegangskaart een speciaal 2-gangen Falkland the atermenu aan voor de gereduceer de prijs van 19,50 p.p. (normaal 27,50 p.p.). HEILOO - De laatste maand is ingegaan, garage Bleeker wordt eind oktober leeggeruimd en de familie Anema pakt haar dage lijkse werkzaamheden weer op. "De overgebleven antieke pronkstukken kunnen nu naar een kleinere opslag op het ter rein van Anema Trucks, en de verkoop gaat gewoon verder via Marktplaats, eBay en Catawiki," zo meldt Hetty Dekker. Door een verdrietige aanlei ding heeft de familie even mogen proeven van de handel in een hele andere branche dan wat zij normaal doen, namelijk het im- en exporte ren van vrachtauto's. Anema kocht namelijk de inboedel op van een zieke zakenrelatie die aan de grond zat en betaalde op deze manier zijn crematie. De inboedel werd opge slagen in het oude pand van garage Bleeker en van daaruit verkocht via internet. "Het was een leuk uitstapje naar een andere branche, maar het was ook meer werk dan wij hadden verwacht," aldus Kees Anema. "Garage Bleeker zit op een prach tig punt en er kwamen vaak kennis sen en belangstellenden binnenlo pen, dat was heel gezellig en leidde vaak tot bijzondere gesprekken," vertelt Hetty. Zo was er een oude bekende die toevallig even kwam kijken en de Friese staartklokken weer aan de praat kreeg. Moeder Anema nam een keer de buurvrouw mee, wat een feest van herkenning Hartblok (voor broers en zussen met of zonder ouders) is her kenbaar, leuk en verrassend als het leven zelf! Foto: Peter Bijkerk/Edo Postma werd: "Die kuifkast en die post- oel hadden wij vroeger ook." Ook de buurman, oud-wethouder van Heiloo en altijd in voor een praatje en een kop koffie, kwam langs. "We zullen dit allemaal gaan missen," vertelt ze met een glimlach. "Het was een bijzondere tijd in het pand van Bleeker, we hebben ervan genoten en we hebben er zelfs iemand mee kunnen helpen. Nu is het tijd om ons weer op ons eigen werk te storten. Wij zijn blij met de nieuwe eigenaren die veel meubels een fijn plekje hebben gegeven. Ik bedank iedereen hartelijk voor de belangstelling, we gaan verder via internet," sluit Anema af. 31 oktober zullen de deuren definitief worden gesloten. De voorstellingen zijn op zaterdag 3 november (20.15 uur) en zondag 4 november (14.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree 10. Kaartverkoop vanaf veertien dagen voor de uitvoeringen bij Primera Het Hoekstuk en Boekhandel Bruna Stoelen, tafels, schilderijen: laatste ronde, laatste kansen. Aangeleverde foto ('t Loo). Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voor stelling verkrijgbaar aan de kassa van Theater De Beun. Voor reser veringen en informatie, zie www. falklandtoneel.nl of bel Irene Schols via 072-5332163. HEILOO - Op dinsdag 23 okto ber organiseert Bibliotheek Heiloo van 18.30 - 20.00 uur een Tabletcafé. Tijdens dit Tabletcafé kunt u tips en trucs leren over uw tablet of ervaringen uitwisselen met ande ren. Neemt u gerust uw eigen tablet mee! Verder wordt er een korte pre- sentatie gegeven over 'digitale nala tenschap'. Tegenwoordig hebben we allemaal tal van accounts, diver se socialmediaprofielen, bankieren we via internet en verloopt contact met instanties en overheden online. Iedereen zorgt natuurlijk dat al zijn online gegevens goed zijn beveiligd. Met wachtwoorden die lastig te kra ken zijn, en die niemand kent. Maar wat gebeurt er als iemand overlijdt? Die goed beveiligde accounts zijn dan voor niemand toegankelijk en worden spookprofielen. Dat kan heel vervelend en verdrietig zijn voor nabestaanden. De toegang is vrij, koffie of thee 1,-. U bent van harte welkom! HEILOO - BoekStart is er voor de allerkleinsten en bestaat 10 jaar! Om dit succes te vieren organiseerde Bibliotheek Heiloo de Gouden Wikkelactie. De Gouden Wikkel is gegaan naar... Tijmen! Tijmen is op 22 maart dit jaar geboren en kwam met zijn vader naar de bibliotheek om lid te worden. Zij hadden van de gemeente een BoekStart waardebon ontvangen voor een gratis leeskoffertje. Tijmen was wat verkouden maar kon gelukkig even lachen toen 'ie de mooie prijs won. Bovendien kreeg Tijmen de Boekstart Spaarkaart om te sparen voor leuke cadeautjes. Is jouw baby al lid van de bibliotheek? Haal dan gauw jouw spaarkaart bij de servicebalie in de bibliotheek en spaar mee! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9