Heiloo contact 11 HEILOO Via het Jeugdfonds Sport en Cultuur doet ieder kind mee GEMEENTE Bouwen en wonen Doel van het uitwerkingsplan Volg ons op mr Openingstijden nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo UITKIJKPOST 24 OKTOBER 201 Vastgesteld uitwerkingsplan Westerweg 340-342 Burgemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van donderdag 25 oktober 2018 voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage ligt: het vastgestelde uitwerkingsplan Westerweg 340-342. Het doel van het uitwerkingsplan is het planologisch - juridisch mogelijk maken van de bouw van totaal 16 woningen op het perceel Westerweg 340-342 te Heiloo. Op het perceel dat is opgenomen in het uitwerkings plan Westerweg 340-342 zijn vier vrijstaande woningen gepland aan de Westerweg. Aan de spoorzijde zijn 12 rijwoningen gepland. De rijwoningen zijn verdeelt in een blok van 7 rijwo- ningen en een blok van 5 rijwoningen. Qua verkaveling en opzet past de uitwerking van het perceel Westerweg 340-342 binnen de regels van het geldende (globale) bestemmingsplan Zuiderloo. Ter inzage Het vastgestelde uitwerkingsplan ligt van donderdag 25 oktober tot en met www.heiloo.nl woensdag 5 december 2018 op de vol gende wijze ter inzage: - bij de informatiebalie in het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo; - i n de Openbare Bibliotheek, Westerweg 250 te Heiloo. Inzien via internet Op de landelijke website www.ruim- telijkeplannen.nl/ NL.IMRO.0399. UwpWesterweg340-0401. Beroep Gedurende de periode dat het uitwer kingsplan ter inzage ligt, kunnen de volgende belanghebbenden beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de raad van State: - Belanghebbenden die eerder tijdig een zienswijze hebben ingediend tegen het ontwerpuitwerkingsplan; - Belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest om een zienswijze tegen het ontwerpuitwerkingsplan in te dienen. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Inwerkingtreding Het besluit tot vaststelling van het uit werkingsplan treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Het instellen van beroep schort de inwer kingtreding van het uitwerkingsplan niet op. Degenen die beroep hebben ingesteld kunnen een verzoek om een voorlopige voorziening indienen. Als binnen de termijn naast het beroep schrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de voor zitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Crisis- en herstelwet Op dit besluit is de Crisis- en herstel- wet van toepassing., artikel 11, afde ling 2 van hoofdstuk 1. Dit betekent, dat de belanghebbende in het beroep schrift moet aangeven welke beroeps- gronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de termijn van zes weken kunnen geen nieuwe beroeps- gronden meer worden aangevoerd. Vermeld in het beroepschrift dat de Crisis- en herstelwet van toepassing is Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Sandra Jager van het team Plannen en Projecten, Domein Ruimtelijke Ontwikkeling, tele foonnummer 088 909 7508. Verzoek hogere waarde Wet geluidhinder voor de realisatie van 12 rijwoningen Bij de gemeente Heiloo is een verzoek ingediend ter vaststelling van een hogere waarde voor de realisatie van 12 rijwoningen nabij het spoor, Locatie Westerweg 340-342 te Heiloo. Geluidzone Alle wegen, met uitzondering van de 30 km/uur wegen, en alle spoorlijnen zijn, op basis van de Wet geluidhinder, voorzien van een geluidzone. Nieuwe geluidgevoelige bestemmingen, zoals woningen, welke binnen een derge lijke zone langs een weg of spoorlijn zijn gelegen, dienen op een zodanige afstand hiervan te zijn gelegen dat de geluidbelasting niet te hoog wordt (de zogenaamde 'voorkeurs-grenswaarde' die de Wet geluidhinder stelt). Uit het akoestisch onderzoek blijkt dat, als gevolg van het railverkeer op het spoorbaantraject Alkmaar-Castricum, een hogere geluidbelasting optreedt, dan de voorkeursgrenswaarde van 55 dB zoals aangegeven in de Wet geluid hinder. De geluidbelasting op de gevel van de 12 geprojecteerde rijwoning(en) is, met een geluidbelasting van ten hoogste 68 dB, echter lager dan de in de Wet geluidhinder aangegeven maximale ontheffingswaarde. Het col lege van burgemeester en wethouders is van plan om voor het bouwplan, op grond van artikel 83 jo 110a van de Wet geluidhinder, een hogere waarde vast te stellen van ten hoogste 68 dB. Ter inzage De stukken van dit ontwerpbesluit lig gen vanaf 25 oktober 2018 gedurende zes weken, gedurende de openingstij den, ter inzage bij: - de publieksbalie van het gemeente huis Heiloo; - de openbare bibliotheek te Heiloo Zienswijzen Gedurende deze termijn kunnen door belanghebbenden zienswijzen worden ingediend. De zienswijzen dienen bij voorkeur schriftelijk te worden ingediend en moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo, postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wij verzoeken u boven aan de brief te vermelden 'zienswijzen ont werpbesluit hogere waarde Wet geluid hinder 12 rijwoningen, uitwerkingsplan Westerweg 340-342 te Heiloo. Ook het indienen van mondelinge zienswijzen is mogelijk. Hiervoor dient u tijdig, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de ter inzage leg ging, een telefonische afspraak te wor den gemaakt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Sandra Jager, beleids medewerker Plannen en projecten, Domein Ruimtelijke ontwikkeling, tele foonnummer 088 - 909 7508. Verkeersbesluit Westerweg en Het Zevenhuizen 30 km/u Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat het verkeersbesluit om de snelheid op de Westerweg (Vennewatersweg - Het Zevenhuizen) en Het Zevenhuizen (Westerweg - Ewisweg) terug te bren gen naar 30 km/u van 25 oktober tot en met 6 december 2018 ter inzage ligt in de hal van het gemeentehuis van Heiloo. In het concept verkeersbesluit staat dat de gemeente het beperken van de snelheid wil bereiken door het plaatsen van nieuwe bebording, verwijderen van bestaande bebording en fysieke maat regelen op de diverse kruispunten. In het "Verkeersbeleid Heiloo 2018 - 2030" (vastgesteld door de gemeenteraad op 5 maart 2018) is de Westerweg aangeduid als erftoegangs- weg met een maximum snelheid van 30 km/u. In de huidige situatie is de weg ingericht als 50 km/u. Om de snel heid terug te kunnen dringen moet de weg heringericht worden. Op termijn wordt hier naar toegewerkt, waarbij de daadwerkelijke uitvoering gekoppeld wordt aan natuurlijke momenten (zoals bijvoorbeeld onderhoud aan weg of rio lering). De realisatie van woningbouw op de locatie Westerweg 340 - 342 vormt een natuurlijk moment om een deel van de herinrichting naar voren te halen. Om die reden heeft het college een verkeersbesluit genomen om de snelheid op de Westerweg en Het Zevenhuizen terug te brengen naar 30 km/u en besloten om in ieder geval ter hoogte van nummer 340 - 342 (bouw locatie Henselmans) de Westerweg te herinrichten. Daarnaast wordt gezocht naar finan cieel draagvlak om ook de overige kruispunten aan te pakken. Zodra deze financiën beschikbaar zijn neemt het college hier een besluit over. De insteek is om de Westerweg (tussen Vennewatersweg - Het Zevenhuizen) en Het Zevenhuizen (tussen Westerweg - Ewisweg) te herinrichten voordat de benoemde nieuwbouwwo ningen worden opgeleverd. Indienen bezwaarschrift Het "verkeersbesluit Westerweg en Het Zevenhuizen 30 km/u" ligt van 25 oktober tot en met 6 december 2018 ter inzage in de hal van het gemeente huis. Tijdens deze termijn kan iedereen schriftelijk een bezwaarschrift indienen gericht aan burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vermeld in de bezwaarschrift in ieder geval: naam en adres van de indiener, datum, inhoud van het bezwaar en het plan waarop deze betrekking heeft. Het indienen van een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. U kunt om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank in Alkmaar, indien onverwijl de spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. Voor het verzoek van een voorlopige voorziening moet u wel griffierecht betalen. U wordt door de griffie van de rechtbank geïnformeerd over de hoogte van het griffierecht en hoe u dit moet betalen. Meer informatie Heeft u nog vragen? Neemt u dan contact op met Pim Broersen, beleids medewerker binnen het team beleid en beheer (CWV) via telefoonnummer 072 - 535 66 66. (vervolg op pagina 12) Het Jeugdfonds geeft kinderen uit gezinnen, waar thuis geen geld is om mee te doen aan sporten en culturele activiteiten, wél de mogelijkheid om hieraan mee te mee te doen. Meer informatie staat op onze website onder nieuws. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whattapp 06 821 735 46 www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 11