Opkikkers kringloop winkel Keer op Keer Huldiging topatleten bij AV Trias Alkmaarse Kamermuziek brengt pianoduo Scholtes-Janssens met slagwerk Succesvolle Noord-Holland Cup bij de Boscrossers REGIO/SPORT 13 UITKIJKPOST 24 OKTOBER 201 Opkikker voor Bibliotheek Heiloo. Aangeleverde foto LIMMEN - Kringloopwinkel Keer op Keer geeft elke week een Opkikker van 250 euro aan een vereniging of stichting. De Opkikkers van de maand september zijn gegeven aan: Hanukkah Kindertehuis Ghana (mevrouw A. Groot-Godvliet uit Egmond aan Zee), Stichting Running Blind Alkmaar en Stichting WOL in Limmen. Ook Bibliotheek Heiloo ontving een Opkikker. In de bibliotheek is iedere eerste woensdagmiddag van de maand een voorleesfeestje. Na het voorlezen wordt er geknutseld of gekleurd. Ook tijdens de opening van de Kinderboekenweek was er een knutselactiviteit. Van de dona tie gaat de bibliotheek materialen aanschaffen die bij deze activitei ten gebruikt kunnen worden. De Opkikker van XopX komt heel goed van pas! Dank jullie wel! Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het for mulier downloaden via www.stich- tingxopx.wordpress.com of opha len in onze kringloopwinkel Keer op Keer, Rijksweg 127, Limmen. Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur, tel. 072-5325962. Lisanne de Witte (links) en zus Laura. Aangeleverde foto HEILOO - Je bent van harte wel kom op woensdag 31 oktober bij atletiekvereniging Trias aan het Maalwater 1. Om 17.00 uur vindt de huldiging plaats van topatleten Lisanne de Witte, Laura de Witte, Dave Wesselink, Stan Nijhuis, Nienke Madderom, Jay Beelen en Job Beintema. Allen hebben ze topprestaties geleverd tijdens de verschillende buitenlandse wedstrijden, waaron der EK en WK's. Wil je meer weten over hun topprestaties en hoe zij dit hebben bereikt? En hun mooie pres taties meevieren? Kom dan 31 okto ber langs! Programma: 17.00 - 17.15 uur: bekijken van de prestatie van Lisanne en het filmpje van de NOS waarbij Laura haar zus aanmoedigt. 17.15 - 17.50 uur: huldiging met speeches van wethouder Obdam, wethouder De Haan en Jocelyne Tophoff (voorzitter Trias). 17.50 - 18.30 uur: receptie en mogelijkheid om vragen te stellen aan de toppers door pupillen en belangstellenden. ALKMAAR - Het tweede concert in de jubileumse rie van Stichting Alkmaarse Kamermuziek vindt plaats op dinsdagavond 30 oktober in de grote zaal van TAQA Theater De Vest. Aanvang 20.15 uur. Pianoduo Scholtes-Janssens biedt een modern, uitdagend pro gramma waarbij de geliefde sonate voor twee piano's en slagwerk van Béla Bartók wordt uitgevoerd. Eruptieve frases in kloek tempo, met donkere ondertoon en verras sende wendingen. Percussionisten Ramon Lormans en Dominique Vleeshouwers laten hierbij hun fenomenale instrumentbeheersing zien. Het instrumentarium van de twee slagwerkers bestaat uit 3 pauken, grote trom, bekkens, triangel, 2 klei ne trommen, gong en xylofoon. Een lust voor oog en oor. Beiden spelen tevens het stuk Nagoya Marimbas (1994) van Steve Reich, gekend pionier op het gebied van minimal music, waarbij zich ontwikkelende herhalingspatronen in canon wor den gespeeld, met behoud van de melodische klank. Scholtes en Janssens laten ons verder genieten van werken van Mozart en Ravel. Mozart's sonate voor twee piano's belooft feestelijke tederheid in betoverende uitwei dingen. Ravel's Rapsodie espagnole brengt de passie van volksmuziek met landschappelijke mijmeringen van klassieke signatuur. Lestari Scholtes (1984) en Gwylim Janssens (1985) vormen sinds 2003 een pianoduo. Vandaag de dag wor den zij erkend als een van de meest vooraanstaande pianoduo's van hun generatie. In 2003 en 2004 wonnen zij de eerste prijs op het Prinses Christina Concours. Hun debuut in Carnegie Hall in mei 2009 werd HEILOO - Op zondag 21 okto ber mocht BMX-vereniging de Boscrossers uit Heiloo gastheer zijn van de derde Noord-Holland Cup wedstrijd van dit seizoen. De Noord-Holland Cup is een laagdrempelige serie BMX- wedstrijden waarbij clubs mee doen uit Velsen-Noord, Zuid- Scharwoude, Schagen, Uithoorn en Bussum. Hierbij wordt, in verschillende manches (en halve en hele finales), om de punten gestreden in leeftijds klassen van 6 jaar t/m 17+ (jongen en meisjes gemengd). Door het lek kere najaarsweer en de goede orga nisatie was het erg gezellig rond de baan, en op de baan werd, onder het opzwepende commentaar van de speaker, enthousiast gestreden om de punten. Er werden door de Boscrossers weer goede resultaten geboekt waarbij vooral Amy van der Meer met haar overwinningen veel pun ten wist te behalen en bovenaan staat bij bij Boys 10/Girls 11. Ook Erik Seggelink (Boys 15/Girls 16) wist met het maximale aantal pun ten zijn eerste positie te verstevi gen en Ricky de Jong (17+) klom door zijn overwinningen op naar de eerste plaats bij Boys 17+/Girls geprezen om de expressieve samen klank waarbij de beide pianisten een perfecte eenheid toonden. Het duo staat bekend om hoogstaande technische behendigheid en intense, energieke optredens. De Stichting Alkmaarse Kamermuziek, opgericht in 1918, verzorgt jaarlijks zes kamermu ziekconcerten op de dinsdagavond (aanvang: 20.15 uur) in de grote zaal van TAQA Theater De Vest in Alkmaar. Het bieden van afwis selende programma's met een hoge kwaliteit tegen een betaal bare abonnementsprijs is daarbij het streven. Abonnementhouders betalen 90 euro per seizoen en zijn daarbij eveneens donateur; losse kaarten aan de zaal kosten 20 euro. Leerlingen van muziekscholen tot 18 jaar kunnen de concerten gratis bijwonen. Vooral jongeren zijn van harte welkom bij de dinsdagavond concerten. Voor inlichtingen en aanmelding van donateurs/abonne menthouders kunt u terecht bij mw. A. de Langen-Gramberg, tel: 0251 655 211 (tussen 19.00-21.00 uur). Zie ook: www.alkmaarsekamermuziek. nl. Tekst: Felix Hogeboom 17+. Voor de overige uitslagen en standen wordt verwezen naar www. bmxwest.nl/uitslagen/nhc. Doordat de manches soepel verliepen, zon- der (al te) zware valpartijen, zat de wedstrijddag er snel op en kan wor den teruggekeken op een geslaagd evenement. Er werd enthousiast gestreden om de punten bij de Boscrossers. Aangeleverde foto Pianoduo Lestari Scholtes (links) en Gwylim Janssens. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13