Hanako Japanese Kitchen VIBRATO! Muziek en Cabaret van Maartje en Kine 'Wat we over vergeten moeten weten' COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 "Where every bite is a new experience" Avond met Douwe Draaisma over het geheugen in Bibliotheek Heiloo Paaltjes 1 1 Dick de Scally UITKIJKPOST 24 OKTOBER 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Aangeleverde foto Hanako Japanese Kitchen Het Loo 20, 1851 HT Heiloo www.hanako-heiloo.nl info@hanako-heiloo.nl 072-5315087 HEILOO - In mei 2018 opende Japans restaurant Hanako zijn deu ren op het Looplein in het pand van het voormalige restaurant Loocatie. Het was altijd de droom van eigenaren André en Jen om een restaurant te beginnen. "Dit is een A-locatie, er is ruime par keergelegenheid en we zitten midden in het centrum," vertellen de trotse nieuwe eigenaars. Behalve de eigenaar is hij ook een van de drie chefs in de keuken. André is gespecialiseerd in teppanyaki, de twee andere chefs zijn echte sushichefs. Chef-kok Kenneth bijvoor beeld heeft al meer dan 30 jaar ervaring in de Japanse keuken en komt uit Hongkong, waar de standaards in de Japanse kookkunst zeer hoog zijn. De ondernemers hebben Aziatische roots. Zij hebben in Canada gewoond en in Portugal, daarna kwamen zij naar Nederland. André at op zijn 17e jaar voor het eerst Japans en toen was hij verkocht. Hij heeft sindsdien in alle landen die je kunt bedenken, van Brazilië tot Canada, Japans gegeten, in sterrenrestaurants tot aan restaurantjes drie hoog achter. Hij wist dus pre cies wat hij wel en niet wilde in zijn eigen restaurant. Verse producten Wat hij wilde in zijn restaurant op het Looplein waren verse producten: de verse vis ligt smakelijk uitgestald in de vitrine bij de bar. Wat hij ook wilde is topkwaliteit producten serveren aan zijn gasten, maar dan wel voor een prijs die hetzelfde is als in de omliggende restaurants. De gerechten zijn als ware kunstwerken op het bord geschikt, een ware lust voor het oog en voor de smaakpapillen. Hij wilde geen tablets om te bestellen, zoals al vaak te zien is in andere all you can eat-restaurants. "Ik werk liever met de ouder wetse briefjes, dat geeft veel meer interactie met het personeel en de tafel genoten onderling," vertelt André. Er kan a la carte gegeten worden, gecombineerd met een van de heerlijke wijnen die de medewerkers u bij het eten kan adviseren. Hanako heeft ook takeaway: heel populair zijn de Hanako Big Mix Box en de box met alleen Nigiri sushi. Dit zijn boxen met daarin een kleurrijke mix van sushi's; het is altijd een feestje om hiermee thuis te komen. Het is wel handig om even van tevoren te bellen om wachttijd te voorkomen want alle sushi, sashimi, teppanyaki en tempura worden vers gesneden en bereid. Hanako Japanese Kitchen is open vanaf 12.30 uur en heeft goede WiFi, dus ook voor een zakenlunch in een rustige ambiance kunt u goed terecht bij André en zijn team. Voor de takeaway-gerechten kunt u de website van Hanako raadple gen. Er zijn ook cadeaubonnen verkrijgbaar bij Hanako, waarmee u iemand een heerlijk avondje laat genieten van de Japanse keuken. All you can eat: luxe voor een vast bedrag Om er een compleet avondje uit van te maken biedt Hanako ook het all you can eat-concept. De luxe in dit geval, de A-locatie, de diverse high standard sushi's en de heerlijke wijnen maken het concept net iets beter dan de stan daard all you can eat-restaurants. Dit behoeft misschien enige uitleg: In vijf rondes kunnen er vijf gerechten per ronde besteld worden. Er ligt een formulier op tafel waarop je per ronde kunt noteren wat je wilt bestellen. Je kunt dus in totaal vijfentwintig gerechten eten, maar dat is wel voorbe houden aan de grote eters. In de praktijk hebben sommige mensen aan drie rondes genoeg en sommige mensen bestellen gewoon iets minder gerechten per ronde om niet te snel klaar te zijn. Het voordeel van het all you can eat- concept is dat je qua prijs weet waar je aan toe bent. Van dinsdag tot en met donderdag betaal je 26,50 euro per persoon, in het weekend betaal je twee euro extra. Er zijn inmiddels veel vaste gasten die hun weg gevonden hebben naar het Looplein, maar voor de mensen die nog twijfelen zegt André: "Je moet Japans en ons all you can eat-concept gewoon een keer proberen, de mede werkers van Hanako nemen je graag bij de hand om je de Japanse keuken te laten proeven." Hij vervolgt: "Iedereen is welkom, ook als je gewoon een Japans biertje of een lekker glas wijn wilt drinken op ons terras." Tekst: Margreeth Anema HEILOO - 'Een verfrissende muzikale komedie.' Zo typeert de Leeuwarder Courant de voor stelling 'Vibrato!' van Maartje de Boer en Kine Handlykken. Daarin behandelen zij hoe klan ken en tonen reacties oproepen. Hoe deze vibraties de gemoeds toestand van de mens beïnvloe den. Hoe en waarom in deze 'vibrerende wereld' liefde kan omslaan in haat. De samenhang tussen muziek en emotie klinkt door in wat gerust een popcomedy genoemd mag wor den. Maartje en Kine zijn virtuoze bespeelsters van talloze instrumen ten, waaronder de ongebruikelijke zingende zaag, kazoo, autoharp en basbalalaika. Zij spelen net zo mak kelijk Ierse folkmuziek en Franse chansons als Argentijnse tango's. Zij combineren klassieke en moder ne muziek met pakkende teksten over het hoofdthema en over de actualiteit, waarbij hun humor niet van het rauwe, maar van het fijne soort is. En ook dat is wel eens een verademing! Maartje en Kine verwennen de toehoorder met mooie, heel aparte muziek, harmonieuze zang, rake teksten en hilarische vrolijkheid. Vrijdagavond 26 oktober in Theater de Beun in Heiloo; aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs €17,50. Maartje en Kine verwennen u met mooie muziek, harmonieuze zang, rake teksten en hilarische vrolijkheid. Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdagavond 7 november vertelt Douwe Draaisma in Bibliotheek Heiloo over leeftijdsafhankelijke ver anderingen in het geheugen: wat gaat er eigenlijk achteruit bij het ouder worden, hoe ver anderen herinneringen door wat je later pas begrijpt of te weten bent gekomen, wat is het verschil tussen ouderdomsver- geetachtigheid en beginnende dementie? Douwe Draaisma is bijzon der hoogleraar in de geschiede nis van de psychologie aan de Rijksuniversiteit Groningen. Zijn grootste succes is het boek 'Waarom het leven sneller gaat als je ouder wordt'. Het boek werd in twintig talen vertaald. Andere populaire titels over het geheugen zijn De heimweefabriek (2008), Vergeetboek (2010) en De dromen- wever (2013). Draaisma's meest recente werk 'Als mijn geheugen me niet bedriegt' gaat in op de betrouw baarheid van herinneringen. Draaisma laat zien dat wat we in ons verleden hebben geregistreerd en opgeslagen niet alleen verandert doordat we dingen vergeten, maar ook door ervaringen later in het leven die herinneringen een nieuwe betekenis geven. Woensdag 7 november, 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Opgave via www.bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie. Tijdens de pauze is er een boekverkoop door boekhandel Bruna en zal Douwe Draaisma zijn boeken signeren. Douwe Draaisma. Foto: Reyer Boxem Van 'plannen' is bekend dat ze soms de vervelende eigenschap hebben te verdampen, onuitvoerbaar te zijn, veranderen, gewoon niet doorgaan of slechts een beetje. Met dat in mijn achterhoofd keek ik uit naar de uitvoering van het met hoofdletters gepresenteerde VERKEERSPLAN dat op 5 maart jl. door de raad is vastgesteld. Zeker, Heiloo is een ramp qua verkeersvriendelijk navigeren. Sommige straten zijn meer geschikt voor paard en wagen (Stationsweg) en andere voor Formule 1 (Ewisweg). Aan de ene kant van Heiloo wringen de bolides zich met slakkengang door de Kerkelaan en straks scheuren ze aan de andere kant onder het spoorviaduct van de Vennewatersweg door. Ingebed in het hele verkeersplan is het hoogtepunt: de afslag A9. Want goed voor de industrie en nog iets, weet u nog. Er zijn optimistische bewonersgroepen die denken het aantal verkeersbewegingen te kun nen terugdringen. Nou, dat kunnen ze na de afslag wel vergeten. Hallo vrachtverkeer! De kruiperigheid door de paar doorgaande wegen in het centrum zal alleen maar toene men. Beschermende oordoppen en mondkapjes als filters worden straks geen overbodige luxe maar nood zaak. "Afblazen van de plannen is politiek onhaalbaar," zegt wethouder Opdam. "Alleen rigoureuze maatre gelen kunnen iets oplossen." Het VERKEERSPLAN heeft tot nu toe alleen hier en daar een paar lul lige paaltjes opgeleverd als verkeers remmers. Soms gaan plannen 'een beetje' door, maar waar blijven de rigoureuze oplossingen?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5