Nederland Leest - Vijfgangendiner in Bibliotheek Heiloo De enige echte Heilooër derby: HSV - De Foresters! Vernieuwde foyer voor De Beun Herman Kuin: "De mellotron gaat nooit meer weg" 15 Uniek evenement: UITKIJKPOST 31 OKTOBER 201 Miss Bean verzorgt de gerechten deze avond. Aangeleverde foto HEILOO - In het kader van 'Nederland Leest' organiseert Miss Bean in samenwerking met Leonie Grossenbagt en Martijn Smit op vrijdag 9 november een vijfgangendiner in Bibliotheek Heiloo. Dit jaar is het thema van Nederland Leest 'Voeding'. In het speciaal hiervoor geschreven geschenk staan 5 subthema's cen traal: koken, cultuur en lifestyle, gezondheid, voedingstechnologie en milieu. Al deze thema's zullen tijdens het diner worden toege licht door specialisten uit Heiloo, met uiteraard ruimte voor discus sie, want eten draait ook om het samenzijn en verbinden. De gerech ten komen uit de keuken van Miss Bean, met de nodige informatie over haar manier van koken. Leonie Grossenbagt zal informatie geven over haar kijk op gezonde voeding vanuit de orthomoleculaire voe dingsleer. Tot slot zal Martijn Smit het thema milieu bespreken, met alle informatie die hij heeft vergaard tijdens zijn bezoek aan Al Gore. Dit diner is biologisch, veganis tisch, suikervrij en glutenarm. De kosten zijn exclusief drank maar inclusief onbeperkt water en thee. Vrijdag 9 november, 18.30 - 21.30 uur in Bibliotheek Heiloo. Kosten: 24,50 p.p. (maximaal 30 perso nen).Opgave vooraf via www. bibliotheekheiloo.nl. Leden van de bibliotheek ont vangen het gratis geschenkboek 'Je bent wat je leest', dat in novem ber exclusief in de bibliotheek te verkrijgen is op vertoon van uw bibliotheekpas en zolang de voor raad strekt. Het boek is geschreven door vijf specialisten die het thema voeding elk vanuit hun eigen exper tise en stijl benaderen. Zo vormt het boek een verfijnd menu met fictie en non-fictie, spanning en weten schap en natuurlijk heerlijke recep ten. Met verhalen van o.a. Marion Pauw, Pierre Wind en een voor woord door Ronald Giphart. Ook verkrijgbaar in grotelettereditie. Het is tijdens de campagne Nederland Leest extra aantrekkelijk om lid te worden van Bibliotheek Heiloo. Nieuwe leden vanaf 18 jaar ontvangen bij inschrijven het geschenkboek (zolang de voorraad strekt) en betalen geen inschrijf kosten. HEILOO - Een mellotron is een elektronisch toetseninstrument, waarbij allerlei geluidsfragmen ten via magneetbanden kunnen worden afgespeeld. Velen zul len de naam van het instrument nog nooit hebben gehoord, maar het geluid kennen we allemaal. Beroemde nummers waarop een mellotron te horen is zijn 'Strawberry Fields Forever' (het intro) van The Beatles, 'Nights In White Satin' van The Moody Blues en 'Memories' van Earth Fire. De grote, ouderwetse mellotron is met de komst van geavanceerde synthesizers een beetje in onbruik geraakt. Heel bijzonder dus dat Heilooër Herman Kuin er eentje in huis heeft staan. Herman is een zogeheten 'sym- fomaan', een gepassioneerd lief hebber van symfonische rock, een muzieksoort waarin rock en meer klassieke elementen versmelten. Het genre ontstond eind jaren '60 en de mellotron werd met name in de rustige passages regelmatig gebruikt omdat je er hele symfonie orkesten mee kon nabootsen. "Toen ik nog jong was, hoorde ik op de radio het nummer Firth Of Fifth van Genesis voorbijkomen. Zó virtuoos! Sindsdien ben ik groot fan van sym fonische rock. Je raakt nooit uitge- luisterd, want er gebeurt zoveel in die muziek en je valt pardoes van de ene sfeer in de andere. Ook houd ik erg van elektronische en klassieke muziek, Bach is mijn grote favoriet." De mellotron die Herman in huis heeft staan is letterlijk van de ondergang gered. "Een vriend van mij wilde het instrument kwijt en dacht erover om het bij het grofvuil te zetten. Toen heb ik gezegd: geef hem dan maar aan mij." De mello- tron werkt nog uitstekend, al mist er één magneetband. Desgevraagd laat hij de specifieke begintonen van Strawberry Fields Forever horen, en we zijn meteen terug in de sixties. Vervolgens haalt Kuin het apparaat uit elkaar zodat ik van binnen kan zien hoe alles precies werkt. Hij drukt een toets in, de magneetband speelt het geluidsfragment af en bij het loslaten van de toets spoelt de band razendsnel terug. Met een schuif kan Kuin strijkers, fluiten, blazers en koortjes ten gehore bren gen. Fascinerend, maar ook gevoe lig voor storingen. "Dat klopt," zegt Herman, "tijdens concerten ging er wel eens wat mis met het apparaat en hij is ook erg gevoelig voor tem peratuurverschillen. Wat dat betreft is de synthesizer een uitkomst." Herman heeft niet alleen een mellotron in huis staan, hij is gek op alle toetseninstrumenten. "Ik ben begonnen met een klein orgel tje, maar successievelijk volgden Moog-synthesizers en apparatuur van beroemde merken als Korg en Roland. Hoe ouder het instrument, hoe mooier. Maar wat zeldzaam is, is vaak ook duur, en dat kan ik me niet veroorloven." Er is dus geen toetseninstrument dat Herman niet mooi vindt, maar de mellotron en het hammondorgel zijn wel favoriet. Liefhebbers zullen gaan watertan den van de namen van grootmees ters als Jimmy Smith, Dr. Lonnie Smith, Rhoda Scott, Keith Emerson, Rick Wakeman en Tony Banks. Die laatste is toetsenist van Genesis, de groep die Herman levenslang aan de symfonische rock verslaafd deed raken. Maar eigenlijk begon het al eerder. "Mijn allereerste fas cinatie voor orgels is ontstaan door 'Mijn Gebed', een nummer 1-hit van D.C. Lewis uit 1970. In dat nummer speelt het kerkorgel een prominente rol. Prachtig vond ik dat! Die liefde voor toetsen is sindsdien nooit meer verdwenen maar heeft zich via legendarische bands als Genesis en Yes alleen maar verdiept." Over de mellotron kan hij kort zijn: "Die gaat nooit meer weg. Het instru ment heeft een cruciale rol gespeeld in de ontwikkeling van de pop muziek. Geef toe: hoe anders zou 'Strawberry Fields Forever' hebben geklonken zonder mellotron? Dat is toch ondenkbaar?" Tekst: Renate Oranje HEILOO - Zondag 4 november is het zover, dan staan de twee Heilooër voetbalverenigingen, HSV en De Foresters, tegenover elkaar in een competitiewed strijd in de 2 e klasse A van de KNVB. De selecties van beide vereni gingen leven al weken naar deze wedstrijd toe, maar ook in Heiloo gonst het nu al van de verhalen over deze spannende derby. Iedereen is van harte welkom bij HSV om deze wedstrijd bij te wonen. De entree is gratis! Wel worden er lootjes ver kocht door de jeugd van HSV. HSV ziet je zondag graag op Sportpark Het Maalwater, de wedstrijd begint om 14.00 uur. Na de wedstrijd is het gezellig napraten in clubhuis De Basis. Wie wil er nu niet in De Basis staan? HEILOO - Theater De Beun in Heiloo opende het nieuwe sei zoen met een vernieuwde foyer. De restyling staat op het conto van de jonge communicatiestu dente en parttime theaterme dewerkster Rachèl de Boer uit Heiloo. Binnen twee weken rea liseerde zij samen met Support On Spot de 1e fase van deze vernieuwing. Rachèl verwierf de opdracht door haar enthousias me en verfrissende ideeën. Omdat Rachèl de foyer wel erg gedateerd vond, daagde directeur Teun van Etten (van Sport Service Langedijk) haar uit om een presen tatie te maken van hoe zij de foyer zou veranderen. De vernieuwde foyer moest volgens Rachèl niet alleen eigentijds worden en meer 'theater' uitstralen, maar ook zorgen voor een langere verblijfsduur van de gasten. Toen deze zomer naast directeur Teun van Etten ook thea termanager Vera Groot door Rachèl werd overtuigd van het gepresen teerde concept, was er direct werk aan de winkel! Het plafond is zwart geschilderd, de achterwand van de foyer is voor zien van prachtige theaterbeelden en de verlichting is vervangen door moderne theaterwaardige spotver lichting. Bij de entreedeuren van de zaal hangen nu rode velours theatergordijnen. Door het gebruik van uitsluitend ledverlichting is er ook een verdere stap gezet in de verduurzaming van het theater. Tijdens de werkzaamheden heeft de vaste crew van Theater De Beun ook de technische installatie in de zaal gemoderniseerd en voorzien van zogenaamde DMX-aansturing van de verlichting. De reacties op de vernieuwde foyer zijn bijna una niem lovend. De bezoekers zijn aan genaam verrast door de metamor fose, hoewel een enkeling het wel wat 'donker' vindt. Dat was ook de bedoeling volgens Rachèl: "Theater De Beun is een intiem theater. Dat mag best benadrukt worden met een meer hedendaagse styling en theaterambiance." Dat het gezel lig is in de foyer blijkt wel uit de drukte na de eerste voorstellingen. De bar draaide volop en de laatste gasten verlieten de Beun pas in de nachtelijke uren. De 1e fase van de vernieuwing werd op tijd en tot in de puntjes verzorgd opgeleverd in samenwerking met Support On Spot, het jonge Heilooër bedrijf van haar vader René de Boer. René is supertrots op zijn dochter en vindt het geweldig leuk om samen met het team van zijn nieuwe bedrijf en geselecteerde partners te wer ken voor zowel particuliere en zakelijke opdrachtgevers. Hij ont- zorgt opdrachtgevers bij het reali seren van iedere klus van klein tot 'groots'. In fase 2 zullen de entree/ kassa, de bar en de garderobe van De Beun aangepakt worden. Rachel kan niet wachten om te beginnen! Voor meer informatie over het realiseren van iedere klus, zie www.supportonspot.nl, telefoon 06-22403901. Rachel en haar vader René de Boer zijn maar wat trots op het resultaat. Aangeleverde foto Herman Kuin bij zijn mellotron, Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15