30 km op Westerweg en Het Zevenhuizen Stichting Babyspullen Willy blij met 'spekspugen' Heiloo Eline schenkt haar aan Stichting Haarwensen Broodje bij de brandweer van deze krant? 17 www.uitkiikpost.nl 0226 33331 1 UITKIJKPOST 31 OKTOBER 201 Eline de Vries met haar afgeknipte vlecht. Aangeleverde foto HEILOO - De gemeen te Heiloo heeft beslo ten om de snelheid op de Westerweg (Vennewatersweg- Het Zevenhuizen) en Het Zevenhuizen (Westerweg- Ewisweg) terug te brengen naar 30 kilometer per uur. In het concept verkeersbesluit staat dat de gemeente het beperken van de snelheid wil bereiken door het plaatsen van nieuwe bebording, verwijderen van bestaande bebor- ding en fysieke maatregelen op de diverse kruispunten. Om de snel heid terug te kunnen dringen moet de weg heringericht worden. Op termijn wordt hier naar toegewerkt, waarbij de daadwerkelijke uitvoe ring gekoppeld wordt aan natuur- lijke momenten (zoals bijvoorbeeld onderhoud aan weg of riolering). De realisatie van woningbouw op de locatie Westerweg 340 - 342 vormt een natuurlijk moment om een deel van de herinrichting naar voren te halen. Daarnaast wordt gezocht naar financieel draagvlak om ook de overige kruispunten aan te pakken. Zodra deze financiën beschikbaar zijn neemt het college hier een besluit over. De insteek is om de Westerweg (tussen Vennewatersweg-Het Zevenhuizen) en Het Zevenhuizen (tussen Westerweg-Ewisweg) te herinrichten voordat de benoemde nieuwbouwwoningen worden opge leverd. Bron: BEAT fm HEILOO - Stichting Babyspullen verzamelt landelijk gebruikte en nieuwe babyspullen en maakt daar babystartpakketten van. Deze pakketten verstrekken zij via diverse instanties gra tis aan (aanstaande) ouders in Nederland die het financieel moeilijk hebben. Waarom zij dat doen? Omdat in Nederland 1 op de 9 kinderen opgroeit in armoede. In grote ste den is dat zelfs 1 op de 4 kinde ren... Zij vinden dat elk kind recht heeft op een goede start! Sinds eind september bevindt het inza melpunt in Heiloo zich aan de Commandeurslaan 8. HEILOO - Willy was een beetje beduusd toen er vrijdagmid dag om 15.30 twee meisjes bij haar voor de deur stonden met een cheque en een koffertje met daarin 111,20 euro. Ze was de gelukkige winnares gewor den van de opbrengst van het 'Spekspugen voor Groningen' op de vrijmarkt van Koningsdag 2018 bij winkelcentrum 't Loo. Het begon allemaal een halfjaar eerder toen Rosa en Merel plus hun enthousiaste vaders op de konings- markt uitdaagden om een spekje over een zo groot mogelijke afstand te spugen. De minimale inleg voor deelname was 0,20. De winnaar kon aan het einde van de dag de fel- begeerde 'spekspuugbokaal' in ont vangst nemen. Voor de opbrengst hadden de meiden ook al een leuke bestem ming bedacht. Het geld zou niet naar hun spaarpot, maar naar het door aardbevingen geteisterde Groningen gaan. Burgemeester Hans Romeyn, zelf ook geen onver dienstelijk spekspuger, trok uit de duizenden adressen het adres van Willy Hammenga uit Siddeburen. De woning van Willy Hammenga heeft zelf niet veel te lijden gehad onder de aardbevingen. Maar de boerderij aan De Oude Weg waar Willy tot 2016 met haar gezin had gewoond had veel te verdu- ren gehad. De oude muren waren gescheurd en de schoorstenen waren uit voorzorg verwijderd. De boerderij die nu bewoond werd door Willy's zoon was inmid dels grotendeels hersteld maar de schade was niet voor 100% gedekt geweest door de NAM. Toch mop perde Willy niet en stelde ze dat het uiteindelijk allemaal goed was opge lost. Met de bijdrage uit Heiloo zal niet alle schade aan de kippen- schuur kunnen worden hersteld. Maar Merel en Rosa hopen wel dat ze met hun actie de Groningers het gevoel geven dat er ook in de rest van Nederland met ze mee wordt geleefd. HEILOO - Eline de Vries (11 jaar) heeft vrijdag 26 okto ber haar haar gedoneerd aan Stichting Haarwensen. Dit heeft zij door Sonja van Hairstudio Digna laten doen. Ze zegt al zeker 4 jaar dat ze graag haar haar wil doneren, maar het moest dan wel minimaal 30 cm lang zijn. Eline heeft heel dik haar en ze wilde het niet zomaar laten afknippen en weggooien. Het was voor haar een mooi idee dat ze er dan andere kinderen blij mee kan maken. Wij zijn daarom ook heel trots op haar! Stichting Haarwensen schenkt al meer dan 10 jaar haarwerken aan kinderen tot en met 18 jaar die, door medische behandelingen of een andere vorm van alopecia (kaal hoofdigheid), hun eigen haar verlie zen. Voor meer informatie: www. haarwensen.nl. HEILOO - De brandweer nodigt 65-plussers uit om op vrijdag 23 november gezellig samen te komen lunchen in de brand weerkazerne van Heiloo. Naast een lekkere lunch, krijgen de bezoekers een rondleiding door de kazerne en tips over veilig wonen. Wanneer: 23 november 2018. Waar: brandweerkazerne aan de Rosendaal 2a, Heiloo. Tijd: 11.00 uur tot 13.30 uur. Het programma Tijdens 'Broodje Brandweer' kun nen alle 65-plussers praktische ken nis opdoen over veilig wonen. Zo zal de bijeenkomst openen met een korte presentatie over brandveilig- heid met praktische tips over veilig wonen. Kleine aanpassingen in huis kunnen een groot verschil maken. Hierna trakteert de brandweer de bezoekers op een lunch, waarbij zij vragen kunnen stellen aan de brand weer over de brandweer en veilig wonen. Tot slot volgt een rondlei ding door de kazerne waarbij de bezoekers een interessant kijkje achter de schermen krijgen. Aanmelden Deelname is gratis, maar wegens een beperkt aantal plek ken moeten belangstellenden zich van tevoren aanmelden. Dit kan via: www. brandweer. nl/broodjebrandweer, of bellen naar 072 - 567 5010. Een beduusde Willy tussen Merel (links) en Rosa (rechts) die helemaal naar Groningen gingen om haar de cheque te overhandigen. Aangeleverde foto Lunchen in de kazerne. Aangeleverde foto Sky doet babyspullen in de rode rolemmer. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 17