Reactivated helpt bij lichamelijke (pijn)klachten Khareba Gogia Betoverende klanken uit Georgië Lijstenatelier André Weda, geen gewone lijstenmaker Lezing schrijver Jan Brokken tV aU VJ jw NIEUWS UIT DE REGIO Betaalbare huurwoningen Zandzoom Limmen gasloos en energieneutraal regio 19 Gratis scan of meting CASTRICUM - Voor wie het ate lier van André Weda bezoekt is het meteen duidelijk. Dit is geen lijstenmakerij zoals de meeste. Daar waar een klant bij een gemiddelde lijstenmaker wordt overrompeld door de enorme wanden vol met monsterhoe- ken, heeft André er bewust voor gekozen dit niet te doen. Zijn aanpak is anders. 31 OKTOBER 2018 ■M*- Door het behandelen van de oorzaak en niet de symptomen is herstel vaak sneller merkbaar. Aangeleverde foto CASTRICUM - Reactivated helpt mensen die elders niet gehol pen zijn of kunnen worden met hun lichamelijke (pijn)klach- ten. De praktijk maakt gebruik van lichaamstaal, werkt met de nieuwste anamnesetechnieken en observeert het loopgedrag. Met deze informatie kan gericht gezocht worden naar de zwakke schakel in het lichaam. Bij regu liere behandelmethoden wordt vaak gekeken naar symptomen als pijn, terwijl de onderliggende oor zaak niet wordt gezocht. Tijdens de scan die Reactivated kan uitvoeren, wordt gebruikgemaakt van onder andere spierprovocatie en lengte- testen. Door het behandelen van de oorzaak en niet de symptomen is herstel vaak sneller merkbaar. AKERSLOOT - Het ensemble Khareba Gogia uit Georgië komt 16 november naar Akersloot met een bijzonder programma. Georgië heeft een eeuwenlange traditie van meer stemmige zang met grote verfij ning en regionale variaties. Niet voor niets behoort de meerstem mige zang uit Georgië tot het culturele werelderfgoed van Unesco! Het repertoire van Khareba Gogia varieert van vrolijke volks muziek, religieuze- en romantische liedjes en traditionele dansmuziek uit verschillende delen van Georgië. De zang wordt naast de accordeon en gitaar virtuoos begeleid door een aantal, voor ons onbekende, specifiek Georgische instrumenten. In de pauze van het concert kunt u kennismaken met bijzonder lekkere Georgische wijnen. Kijkers van 'Wie is de mol' heb ben inmiddels het prachtige Georgië omarmd. Khareba Gogia nodigt iedereen uit om volop te genieten van de unieke, warme klanken uit dit deel van de wereld. Hervormde kerk, Dielofslaantje 4 Akersloot. Aanvang 20.15 uur, kerk open 19.30 uur. Kaarten 15, inclu sief een glas Georgische wijn in de pauze. Kaarten verkrijgbaar vooraf- g-jai n f LW. ft. - 'fPr j" M- - ,.j. Luisterend naar de wensen van de klant maakt André Weda een selectie uit de vele profielen en worden deze om het werk geplaatst terwijl het verticaal staat. Niet zel den wordt daarbij ook een van de frames uit de kast gehaald die alle maal ofwel handgestoken, verguld, gekleurd of een combinatie daarvan zijn. Want naast de vele standaard profielen maakt André Weda ook zelf de profielen op kleur of met ver gulding waardoor de lijst met kunst werk een perfect geheel wordt. Ook de mogelijkheden van de diverse passe-partouts, de vele soorten glas, die een werk net even wat meer geven, worden samen met de klant doorgenomen. "Lijsten maken en restaureren is een ambacht waar veel meer bij komt kijken dan een leuk profieltje uitzoeken," aldus Weda. De ruimte bij André Weda wordt een aantal keer per jaar gebruikt voor exposities. Sinds vorige week hangt er werk van de kunstena res Janneke Hogerheijde. Weda: "Zij maakt met de naaimachine ogenschijnlijk imperfecte lijnen op diverse dragers (stof, leer etc.), wat een heel verrassende sfeer oproept. Je kijkt ernaar vanuit diverse hoe ken en er lijkt telkens iets anders te ontstaan. Echt heel bijzonder. Nadeel van dit werk is dat het zich lastig laat fotograferen, dus je moet het echt komen bekijken." Deze expositie loopt tot 8 decem ber bij Lijstenatelier Weda aan de Torenstraat 38 in Castricum. Gemiddeld wordt een klacht binnen twee tot vijf behandelingen verhol pen. Interesse? Maak een afspraak voor een gratis scan of meting. Binnenlopen zonder afspraak? Dat kan op maandagen om 09.30 uur bij sportschool Get Fit Gym op de Raadhuisstraat in Castricum. Bel voor meer informatie 06-49104827 of kijk op www.reactivated.nl. I gaand aan concert. Graag contant en gepast betalen. Reserveren via judithhollenberg@quicknet.nl o.v.v. naam en aantal kaarten. Voor meer informatie: www.khareba.nl. Jan Brokken houdt een lezing over zijn nieuwe boek. Aangeleverde foto Het Georgische ensemble Khareba Gogia nodigt u uit te komen genieten van de warme klanken uit Georgië. Aangeleverde foto LIMMEN - Limmen Cultuur heeft schrijver Jan Brokken uitgenodigd om op vrijdag 9 november een lezing te houden over zijn in oktober verschenen nieuwste boek 'De rechtvaardi gen'. Jan Brokken schrijft romans, reisverhalen en literaire non-fictie. Veel van zijn boeken zijn in diver se talen vertaald en verfilmd. Als schrijver heeft hij internationale faam verworven en ook vele lite raire prijzen mogen ontvangen. In recensies wordt hij omschreven als 'een goddelijk verteller'. Het boek 'De rechtvaardigen' gaat over een Nederlandse consul in Litouwen, Jan Zwartendijk. Hij ontdekte een manier om duizenden Joodse vluchtelingen tijdens de Tweede Wereldoorlog het leven te redden. Hij schreef voor hen een visum uit voor Curasao, via de Trans Siberië Express naar Japan, van waaruit zij zich over de hele wereld ver spreidden. Het verhaal van Jan Zwartendijk is even verheffend als heldhaftig. Jan Brokken beschrijft het leven van Jan Zwartendijk en de lotgevallen van enkele ontkomen Joden in een meeslepend epos. Er wordt een treffend beeld geschetst van een wanhopige tijd. 'De recht vaardigen' is een les in moed, in het maken van de juiste keuzes op het juiste moment. Een onthutsend non fictieboek. Vrijdag 9 november om 20.00 uur in Cultureel Centrum Vredeburg te Limmen horen we van de schrijver zelf alles over deze roman. Voor informatie, kaartreserveringen, prij zen en voor onze overige voorstel lingen, kunt u kijken op onze web site www.limmencultuur.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 19