Herfst in de Wimmenummer duinen Betaalbare huurwoningen Zandzoom Limmen gasloos en energieneutraal Eenmaal, andermaal. Adelbertveiling Egmond-Binnen Bruist! uVE music Najaarseditie Hoever Veiling REGIO 20 Walk-in concerten Akersloot Walk-in Maria Tesselschade, een inspiratie UITKIJKPOST 31 OKTOBER 201 De duindoorn, EGMOND AAN DEN HOEF - Het IVN Noord-Kennemerland ver zorgt elke eerste zondag van de maand een wandeling in de Wimmenummer duinen. De start is om 11.00 uur bij de par keerplaats aan het Nachtegalenpad, een zijweg van de Herenweg, even buiten Egmond aan den Hoef. We gaan door een afwisselend, klein schalig landschap waar de 'derpers' hun stukjes bouwland hebben, door open duinen en door valleien en de oostelijke bosrand, met af en toe zicht op de bollenakkers. In deze tijd van het jaar zullen de padden- stoelen, mossen en doortrekkende vogels onze aandacht vragen. Kleedt u warm aan, met stevige schoenen. De wandeling wordt geleid door een natuurgids van het IVN, de vereniging voor natuureducatie en duurzaamheid, en duurt ongeveer 2 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig. Wel zelf zorgen voor een toegangs kaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd (richtlijn 2,50). Voor nadere inlich tingen kunt u mailen: hanneke@ jpdg.nl of bellen: 072-5337601. Of kijk op de website van IVNNKL.net. LIMMEN - Tegen de kern van Limmen op de Zandzoom, wor den achttien duurzame, betaal bare appartementen gerea liseerd. Camiel Honselaar, directeur HSB Bouw, en Dick Tromp, directeur-bestuurder van Kennemer Wonen, onderte kenden afgelopen week de bij behorende overeenkomst. "Het verheugt mij dat ik deze turn- key-overeenkomst kan onderteke nen voor het project Duc van Tol", aldus Dick Tromp. De woningen worden gasloos en krijgen in totaal 144 zonnepanelen. Hiermee wor den ze energieneutraal opgeleverd." Voor Kennemer Wonen is dit een turnkey-project. Dit betekent dat het project volledig door HSB Bouw wordt uitgevoerd, van ontwikke ling tot bouw. Na de bouw neemt Kennemer Wonen deze woningen af van HSB Bouw. Camiel Honselaar: "In onze samenwerking met Kennemer Wonen en de gemeente vinden ook wij het belangrijk dat er voldoende betaalbare huurwonin gen zijn. We zijn blij dat we op deze manier ons steentje hieraan bijdra gen. De achttien sociale huurwonin gen maken deel uit van de gebieds- ontwikkeling 'Limmer Linten'. Het project is ontworpen door architec tenbureau Boparai uit Oostzaan." Kennemer Wonen is erg blij dat nieuwe betaalbare huurwoningen worden gebouwd in Limmen. Met de gemeente Castricum zijn name lijk prestatieafspraken gemaakt over nieuwbouw. Dick Tromp: "Met de gemeente hebben we afgespro ken in de periode 2017-2020, 118 nieuw betaalbare huurwoningen toe te voegen aan onze voorraad. Dat gaan we helaas niet halen wegens onder andere een gebrek aan bouwlocaties. De mogelijkheid voor het toevoegen van deze acht tien woningen op de Zandzoom is een initiatief dat wij graag vaker zien." De ontwikkeling van de Limmer Linten blijkt ook goed voor de door stroming van huurders. Inmiddels is bekend dat een aantal huurders van Kennemer Wonen een woning heeft gekocht in de Limmer Linten. Doorstroming is doorgaans lastig te realiseren, vanwege een beperkt aanbod van (koop)woningen voor middeninkomens. Er wordt nog deze maand gestart met de bouw. De huurappartementen, variërend tussen de 65 en 70 m2 met een bal kon of terras, worden naar verwach ting over een jaar opgeleverd. Links Dick Tromp (directeur-bestuurder Kennemer Wonen) en rechts Camiel Honselaar (directeur HSB Bouw) ondertekenen de turnkey-overeenkomst voor Duc van Tol. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Voet balvereniging St. Adelbert orga niseert zaterdag 10 november het jaarlijks terugkerende spek takel: de Adelbertveiling. De opbrengst komt ten goede aan de leden en het onderhoud van de voetbalvereniging. Tijdens deze gezellige avond in Café Tervoort zullen weer honderden artikelen, goederen en andere leuke zaken onder de hamer komen. Ook dit keer resulteerde de vrij gevigheid van de inwoners van Egmond-Binnen en alle aanhan gers van de voetbalvereniging in een lange lijst van veilingstukken, samengevat in een veilinggids. Dit boekje wordt in week 45 rondge- bracht door de jeugd van de voet balvereniging. Supportersvereniging Rood-zwart, die deze veiling orga niseert, is alle gulle schenkers zeer dankbaar voor hun bijdrage. Tevens dankt de supportersvereniging iedereen die heeft meegeholpen met het verzamelen van de vele veiling stukken. De Adelbertveiling is een gezel lig avondje uit die garant staat voor spektakel en hilariteit wanneer wordt 'gestreden om de mooiste aanbiedingen'. De avond begint om 20.00 uur in Café Tervoort aan de Abdijlaan 5 te Egmond-Binnen. De entree is natuurlijk gratis en ook is een aankoop op deze veiling niet verplicht. Gezelligheid staat voorop bij Adelbert. EGMOND-BINNEN - Op zaterdag 3 november orga niseert muziekvereniging Eensgezindheid Egmond-Binnen Bruist! in Dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen. Het zal een spectaculaire avond worden met heel veel muziek, dus een brui send feest! Om de avond nog meer kleur te geven heeft Eensgezindheid er samen met het koor New Voice en Bob en de Blueband een heel mooi programma van weten te maken. Er kan de gehele avond gedanst wor den in de grote zaal, waar diverse bars zijn zodat u niets van de avond hoeft te missen. Ook zullen er diverse zitplaatsen worden gecre- eerd zodat iedereen uit Egmond en omstreken van onze avond kan genieten. Het geheel zal door pro- fessionele geluids- en lichttechniek worden gecompleteerd. Een kleine indruk van de avond: Cheerleader van Omi, Guus Meeuwis, Tina Turner, Blof, Abba en Racoon. Na afloop van het programma zal er een afterparty van start gaan zodat er tot in de late uurtjes kan worden gefeest. Kaarten kosten 12,50 in de voor verkoop en worden verkocht bij Dorpshuis De Schulp, Apeldoorn Elektrotechniek en Bakker de Haan in Egmond-Binnen. Ook kunt u de kaarten bestellen bij leden van Eensgezindheid. Wilt u uw (bedrijfs)naam verbinden aan dit muziekspek takel?! Wij zoeken nog spon soren! Aanmelden via info@ eensgezindheidegmond.nl. AKERSLOOT - Met een aantal enthousiaste muzikanten lekker optreden in de eigen huiskamer, keuken, schuur of garage op een zondagmiddag in november. Dit jaar alweer voor de zevende keer en wel aanstaande zondag 4 november. Er hebben zich 14 bandjes aan gemeld en zij zullen hun muziek ten gehore brengen in vier sets van elk 30 minuten. De aanvangs tijden zijn 13.30, 14.30, 15.30 en 16.30 uur. Dus tussen iedere twee sets in heeft u gelegenheid genoeg om naar de volgende locatie te gaan. Traditiegetrouw wordt de middag afgesloten in de Storey Club, waar u kunt napra ten en nagenieten met nog meer muziek. Het programma van de Walk-in 2018 is definitief en het ziet er ook dit jaar weer fantastisch uit. Naast oude bekenden zullen ook een aantal nieuwkomers acte de présence geven. Op de website www.uitkijkpost.nl vindt u het complete programma. Mocht u trek hebben gekregen van deze muzikale middag, dan kunt u een Walk-in menu nuttigen bij de Vriendschap of 't Hoorntje. Vanaf 17.30 tot 21.00 uur zal rockband Left Behind de muzikale afsluiting verzorgen in de Storey Club aan het Wilhelminaplein. U bent van harte uitgenodigd om een drankje te komen drinken. EGMOND AAN DEN HOEF - Nu de Hoever Veiling voor het eerst niet op de dag vóór Moederdag plaatsvindt maar in het najaar op 3 november, ontbreekt een substantieel aantal taarten. Daar staat tegenover dat er weer specifieke herfst-/win- terkavels op de lijst staan om van eigenaar te wisselen, zoals een opgetuigde kerstboom, een bordje oliebollen, een bon voor een speelgoedzaak (altijd han dig in december) en een lekkere fles champagne om het jaar uit te luiden. De organisatie heeft de datum verzet na een 'volksraadpleging' van de achterban. Daaruit zou blij ken dat de kopers er wel voor open staan, dus alle hoop is nu gevestigd op de realisatie van die kooplust. En er is alle reden voor om deze derde november vrij te houden voor een bezoekje aan Dorpshuis Hanswijk. Uiteraard zijn er nog steeds taarten te koop (van heerlijke appeltaart en perentaart tot een glutenvrije bananentaart) en een aantal tradi tionele kavels, zoals varen en vis sen op het wad, kaarten voor de Hoever Huis- Hof-toer, diverse etentjes en BBQ's, en de welrie kende bijdrage van Joost van Dam (zijn koeien), maar er is wel dege lijk ook weer nieuwe aanvoer van interessante kavels. Wat te denken van een optreden van het trio de 3 Ladies, een vip-arrangement voor de Kaasmarkt 2019, een keeztoernooi- tje voor 16 mensen of een tochtje Solexen met leuke afsluiting? Voor wie het nodig heeft zijn er weer de nodige ondersteunende lessen op het gebied van tennis, school, muziek, paardrijden etc. te koop. De Magical History Tour is in een nieuw jasje gestoken en opgedeeld naar mobiliteit van de deelnemers. Er is nu keus tussen een heuse 'moordtocht' in Alkmaar, waarbij je via WhatsApp door een moordzaak wordt geleid, een ontspannen duin- tocht (met goed vervoer) en meer actieve sport- en spelactiviteiten. Er is kortom alles aan gedaan om de avond (én de aankopen) nog aan trekkelijker te maken en de orga nisatie hoopt dat dit zijn vruchten gaat afwerpen. Kom naar Dorpshuis Hanswijk op 3 november. Aanvang 20.00 uur. EGMOND-BINNEN - In het maandagochtendcafé van 5 november komt de stadsarcheologe van Alkmaar, Nancy de Jong, vertellen over de vondsten in de Langestraat, afkomstig van Maria Tesselschade. Wie was zij? Welke invloed had zij in de (mannen)wereld van toen? Zij inspireer de velen doordat zij haar eigen keuzes maakte. Welke vrouwen inspire ren ons vandaag de dag? Benieuwd? Van harte welkom! Maandag 5 november, van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee: 1 euro; de lezing is gratis!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 20