Tien vragen aan... Een derde van inwoners Heiloo ervaart ernstige hinder vliegverkeer Van Videotheek Heiloo naar Kado Zo Nielen 3 Vervolg van voorpagina: W CDA-fietsronde op 3 november Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 31 OKTOBER 201 Heiloo ligt op veertig kilometer afstand van Schiphol, maar wel onder de aanvliegroute naar de Polderbaan. Er zijn dagen dat de vliegtuigen zo laag overkomen dat bij een aantal inwoners de glazen in de kast staan te trillen. Daarbij komt ook dat er boven Heiloo vaak gedraaid wordt en daardoor de vliegtuigen nog meer lawaai produ ceren. Ook 's nachts rond 0.30 uur en rond 4.00 uur vliegen vrachtvlieg tuigen laag over het dorp. Juist die slaapverstoring kan schadelijk zijn, blijkt uit onderzoek van de GGD. Als een mens geregeld uit zijn slaap wordt gehaald, krijgt men last in het dagelijks functioneren. Men raakt geprikkeld, kan concentratieproble men krijgen en dit leidt uiteindelijk tot stress. Naast het lawaai, is ook de uitstoot boven het dorp slecht. De komende weken zal Uitkijkpost zich meer verdiepen in dit onderwerp en wordt onder ande re contact gezocht met de gemeen te. Mocht u als inwoner van Heiloo vragen hebben aan de gemeente over deze kwestie, dan kunt u deze mailen naar redactie@uitkijkpost. nl, zodat Uitkijkpost dit kan meene men. Tot en met 20 november kan iedereen overigens zijn of haar mening geven over de toe komst van Schiphol. Dat kan via een internetconsultatie die de leden van de Omgevingsraad Schiphol (ORS) hebben opge zet. Luchthaven Schiphol is een van de stappen in een breed consultatietraject dat de ORS in september 2018 startte. Dit in antwoord op het verzoek van de minister van Infrastructuur en Waterstaat Cora van Nieuwenhuizen om de bevolking breed te raadplegen over hoe zij denkt over de ontwikkeling van Schiphol. De resultaten van het consultatietraject worden ver werkt in het advies van de ORS aan minister Van Nieuwenhuizen. Dit advies is bedoeld voor het kabinet om beleid en regelgeving in te vullen voor de ontwikkeling van Schiphol tot en met 2030. Tekst: Yvonne van Stiphout Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - De fractie van CDA Heiloo zal op 3 november van 10.00 tot 12.00 uur een fietsronde door Heiloo maken. Wij gaan in ieder geval poolshoogte nemen bij de Vennewatersweg in verband met de werk zaamheden aldaar. Heeft u een ander onderwerp of wilt u op een ander moment met ons in gesprek? Geef een seintje aan Hessel Hiemstra: jhhiem@quicknet.nl of bel 072-8500490. HEILOO - Op donderdag 1 november 2018 is het pre cies 20 jaar geleden dat Lisette Reijersen van Buuren de scep ter ging zwaaien bij Videotheek Heiloo. In 1998 nam zij de florerende zaak over van Jaap en Ria de Kroon. Lisette werkte op dat moment al drie jaar bij Jaap en Ria. "Eerst als bijbaantje naast mijn school en daarna ben ik gebleven omdat ik het er erg naar mijn zin had", aldus Lisette. Tot circa 2003 bleef het verhuren van video's prima lopen, maar daarna werd het huren daar van steeds minder populair bij het publiek. In 2011 hakte Lisette de knoop door om er voor 50% een kado- winkel van te maken. Dat bleek een gouden greep. In 2016 werd er zelfs uitgebreid met Zo, wat met name de introductie van de stoere Scandinavische kleding inhield. Met naast Lisette wel vier collega's is het een leuke sfeervolle plek geworden om te winkelen. Met veel variatie in het assortiment van kleding en kadoartikelen kun je er prima slagen voor eigentijdse mode, woonaccessoires of een leuk kadootje. De video's zijn inmiddels vervan gen door dvd's, maar door de ver huur daarvan zijn de openingstijden voor de hele winkel tot in de avond gebleven. Ook op deze feestelijke donderdag 1 november ben je tot in de avonduurtjes welkom. Om alle klanten te bedanken op deze 20e verjaardag van Videotheek Heiloo en Kado Zo, ontvangen klanten deze dag 20% korting op de gehele collectie. Jaap de Kroon en Lisette Reijersen van Buuren ten tijde van videotheek Het Centrum. Aangeleverde foto 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Heemskerk en op mijn 9e verhuisd naar Assum in Uitgeest. Een bijzonder boerenstraatje tussen Heemskerk en Uitgeest in. Daarna volgden Leeuwarden, Den Haag en Heiloo. Nadat ik Richard op kerstavond leerde kennen in 'De Notaris' in Alkmaar zijn we binnen een jaar getrouwd en naar Zwitserland vertrokken. Richard werd daar gedetacheerd voor Tata Steel en ik heb daar ook werk gevonden. Na 2,5 jaar is onze zoon Mats in 2003 in het ziekenhuis van Muri in Kanton Aargau geboren. We hebben 5 jaar genoten van het leven daar. Wel miste ik familie en vrienden. Het was daarom heel fijn weer terug te keren naar Heiloo, waar in 2009 onze zoon Jitze werd geboren. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik ben gek op eten! Parate kennis is niet mijn sterkste kant maar over eten weet ik echt heel veel. Dus voor mij is het schrijven van recensies over restaurants wel de droombaan. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Mijn opa zou ik heel graag nog eens willen spreken. Hij was vanaf 6 de cember 1945 tot 29 januari 1977 burgemeester van Heemskerk. Een echte burgervader met tomeloze inzet voor de mensen en de groei van duindorp Heemskerk naar een grote gemeente. Hij is overleden in Powell River, Ca nada toen hij op bezoek was bij familie. Die reis was zijn afscheidscadeau voor zijn pensionering. Ik was toen 9 jaar. Nu ik zelf veel ouder ben heb ik veel vragen. Wie was hij en wat motiveerde hem? 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Op vakantie in Zweden. We logeerden in een Pippi Langkous-huis op een groot landgoed. De dag bestond uit het maken van vlierbessenlimonade, kalfjes voeren, hooien en vissen. Op een avond hebben we aan een enorme lange tafel met wel 40 gasten een eland gegeten die was doodgereden op het terrein. Dat was een heel erg chic diner maar daarna gingen de kleren uit en sprong iedereen in het grote overdekte zwembad in het huis. Een wonderlijke ervaring! 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Al jaren loop ik met de jongens mee met de avondvierdaagse en verzamel ik de routes om ze af en toe nog eens te lopen. Zo leer ik Heiloo steeds beter kennen en kom ik op hele mooie plekjes. Het stukje dat achterlangs de huizen bij de Kennemerstraatweg loopt en dan na het oversteken verder gaat door het gras bij Landgoed Nijenburg vind ik echt een sprookje. 6. Waar kunnen we je 's nachts voor wakker maken? Een voetbalwedstrijd bij HSV en HZV van de jongens. De wedstrijddagen zijn voor mij het hoogtepunt van de week! Ik geniet enorm van het voetbal en de gezelligheid op de tribune samen met de andere ouders. Het voetbal van de mannen is een feestje! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? 'Hou je eigen broek op!' Mijn vader heeft het me vroeger vaak voorgehou den. Hij wilde heel graag dat ik er alles aan zou doen om zelfstandig te worden en te blijven. Dat advies gebruik ik nu ook weer voor mijn eigen jongens. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Samen met Annette Hink ben ik coach van HZV-JO17-5. Het leukste team van HZV! We hebben enorm veel plezier met onze jongens die vol vuur (en testosteron) elke wedstrijd strijd leveren. Het is af en toe best pittig met ze maar ik krijg er ook veel energie van. We proberen de jongens allerlei vaardigheden bij te brengen. Respect voor de scheidsrechter, verantwoor delijkheid nemen, observeren en analyseren, praten voor de groep, elkaar aanspreken en coachen. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Bomen planten langs de Zeeweg naar Egmond. Dat was een weg met aan weerszijden bomen maar de afgelopen jaren zijn er al zoveel weggehaald. Het is de groene entree naar Heiloo. Dat moet je in ere houden, vind ik. En verder ben ik vooral heel erg gelukkig in Heiloo. Ik voel me enorm bevoor recht hier te wonen. 10. De persoonlijke vraag van Ton Mosheuvel: "Ik zie dat je op allerlei gebieden bezig bent met vernieuwing en verande ring. Hoe komt dat zo en waar leidt dat toe?" Genieten van het leven en van mijn gezin is na een heftig afgelopen jaar nog belangrijker geworden. Ik wil vooral heel veel lachen en plezier maken. Voor mij betekent dat energie halen uit mijn werk en de mensen om me heen. Ik heb onlangs mijn baan opgezegd om mij meer te gaan richten op het vakgebied dat ik erg leuk vind, namelijk communicatie. Ik verzorg bij mijn oude werkgever nog steeds de communicatie, maar overweeg ook als zelfstandige de communicatie op te gaan pakken voor andere mkb'ers. Ik geef de vragen door aan Esther Oostrom. Mijn vraag is: "Jij staat altijd met veel plezier en bezieling op de tennisbaan. Maar je bent daar pas op relatief latere leeftijd mee begonnen. Hoe is dat zo gekomen?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3