Fysiopartner Heiloo Barry Smit wint Victoriefonds Cultuurprijs Troostreizen voor nabestaanden COLUMN BEDRIJF BELICHT Geluksvogel... Jean Thomassen UITKIJKPOST 31 OKTOBER 2018 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Fysiotherapie, manueel en geriatrietherapie, sport- en medisch fitnesscentrum. Adres: Westerweg 389A, Heiloo. Telefoon: 072 - 533 42 56, e-mail: westerweg@fysiopartner.nl, website: www.fysiopartnerheiloo.nl. HEILOO - Vroeg of laat krijgt iedereen een keer met fysiotherapie te maken. Of het nou gaat om een overbelaste spier, revalidatie na een operatie of herstel bij sportblessures: Fysiopartner Heiloo helpt. Een vakkundige drie-eenheid biedt er dagelijks een zeer uit gebreid pakket specialisaties, gericht op een brede doelgroep. In vijftien jaar tijd groeide Fysiopartner Heiloo uit van aanbieder van (medi-)fitness tot vertrouwd adres voor vrijwel alle leeftijden en vele denk bare fysieke aangelegenheden. Een professioneel team van specialisten staat er met de nodige toewijding, persoonlijke aandacht, efficiënte samen werking en een multidisciplinair netwerk klaar, om een ieder op fysiek gebied van dienst te zijn. Persoonlijke aandacht Naast de vertrouwde gezichten van Douglas Roos van Raadshoven en Lisette Mooy is sinds begin dit jaar Sophie Verhorst de nieuwste tak aan de boom van Fysiopartner Heiloo. Met het CIOS-diploma op zak en stude rend voor fysiotherapeut, verzorgt zij aan de Westerweg zowel personal als small group-training. "Met het doel conditie op te bouwen en/of af te vallen, nemen mensen vaak een sportschoolabonnement. Meestal mist de bekende stok achter de deur, waardoor de routine om actief te zijn én te blijven dik wijls al snel verslapt. Bij personal training heb je een echte 1 op 1 afspraak, met volle aandacht", vertelt Sophie. "Die is er uiteraard ook bij de kleine groepen van zes tot acht deelnemers." Voor meer informatie en/of aanmel den is Sophie bereikbaar via 06-42363118. Geriatrie-fysiotherapie Lisette Mooy is gespecialiseerd in mensen met een hoge leeftijd en/of ouderdom gerelateerde klachten. Denk aan problemen als gevolg van artro se, dementie, Parkinson etcetera. Met een afgeronde master geriatrie kijkt zij met haar behandelmethode niet alleen naar een bepaalde klacht, maar tevens naar de gehele persoon en diens leefomstandigheden. "Dat is van meerwaarde voor mensen met complexe klachten, denkend aan geregeld vallen, algemene achteruitgang, kwetsbaarheid enzovoort. Door multidisci plinair te werken en daarmee nauw overleg te voeren met diverse (para) medici, kun je iemand echt een stap verder helpen", aldus Lisette. Orthopedie en echografie Manueel therapeut Douglas Roos van Raadshooven werkt bij Fysiopartner Heiloo vooral orthopedisch gericht. Daarmee helpt hij mensen met sport- gerichte klachten, nabehandelingen van operaties aan bijvoorbeeld heupen, knieën of schouders. Daarnaast is hij echografist, waardoor hij gerichter in het lichaam kan kij ken. "Iemand komt eerst bij mij met zijn of haar verhaal, waarop ik een bewegingsonderzoek uitvoer. Indien nodig kan vervolgens een echo-onder zoek plaatsvinden. Echografie is geen standaardprocedure, maar kan in menig geval een waardevolle aanvulling zijn op wat we hier fysiek bekij ken", aldus Douglas. Welk fysiek ongemak het ook betreft, de daadkrachtige drie-eenheid van Fysiopartner Heiloo heeft alle specialisaties in huis om iemand daadwerke lijk een stap verder te doen (helpen) maken. HEILOO - Oud-Heilooër Barry Smit mocht op zondag 14 oktober de Victoriefonds Cultuurprijs in de categorie Letteren in ontvangst nemen. Tijdens een feestelijke bijeen komst in de Ruïnekerk in Bergen sprak juryvoorzitter Hetty Hafkamp: "Barry Smit maakt de belofte - zoals zijn debuutroman 'Om het nu' zich laat lezen - meer dan waar. Hij beheerst het misdaadgenre inmid dels tot in de puntjes en weet dat naar een hoog literair niveau te til len. Niets wordt mooier - of lelijker - gemaakt dan het is en juist daar schuilt de schoonheid in." Naast de eer ontving de inmid dels in Alkmaar woonachtige Barry een cheque ter waarde van 2.500. De bekende auteur Ronald Giphart interviewde de genomineerden, die tijdens de avond in de Ruïnekerk voorlazen uit hun eigen werk. Barry nomineerde zich met het boek Ondijk/Punt. Ooit was het dorpje Ondijk een spirituele plek met een levendige kerkgemeenschap. Een eeuw later wordt het bevolkt door mensen die het begrip 'deugd' al lang achter zich hebben gelaten. Een poldergothic van grote klasse. In Punt zoekt een ex-crimineel een nieuw leven in een leeg bos in Frankrijk. Zijn verleden laat zich echter niet zomaar afschudden. Ondijk/Punt is een adembenemen de dubbelroman waarin één vraag centraal staat: kun je degene die je was ooit écht achter je laten? Twee bloedstollende romans noir in één band. De Victoriefonds Cultuurprijs wordt iedere twee jaar uitge- reikt in de categorieën Letteren, Podiumkunsten, Visuele Kunsten, Jong Talent, De Alkmaarsche Courant Publieksprijs en de Victoriefonds Oeuvreprijs. Voor de publieksprijs komen alle genomi neerden in aanmerking. Het kan dus zomaar zijn dat Smit nog een prijs in de wacht sleept. Barry Smit (links) neemt de cheque in ontvangst. Rechts Ronald Giphart. Aangeleverde foto HEILOO - Na een lange voor bereidingstijd zullen wij vanaf november onze eerste gasten in Casa Charon aan de Costa Blanca ontvangen. Casa Charon is bestemd voor troostreizen voor nabestaanden. Tijdens deze vakantieweek moet niets en mag alles. Wil je gewoon tot rust komen dan kan dat. Het huis is groot genoeg en het terrein rondom het huis uitgebreid en voorzien van zithoekjes, ligbedden, hangstoelen en schommelbanken, zodat je altijd wel een rustig plekje vindt. Wil je liever met andere mensen die het zelfde als jij hebben meegemaakt in gesprek komen en hun verhaal horen en jouw verhaal vertellen, dan kan dit ook. Wij nodigen kleine groepjes van circa vier mensen uit om samen een week op vakantie in Spanje te zijn. Genieten van mooie wandelin gen, een heerlijke massage, rustig een boek lezen, of schrijven, doen wat in je opkomt. Misschien wil je een dag naar Valencia of Denia om te shoppen en te genieten van tapas en wijn op een van de pittoreske ter rasjes. Of lekker uit je dak gaan op livemuziek, zoals jullie altijd samen hebben gedaan. Wij willen je hel pen om de weg naar het leven terug te vinden. Vooral het contact met lotgenoten zien wij als bijzonder helend. Een woord, een blik, een gebaar is soms al voldoende om te begrijpen wat de ander heeft mee gemaakt. Je herkent het verdriet, de boosheid, de onmacht, de een zaamheid, het gemis. En natuurlijk zal de overleden dierbare ook aan wezig zijn. Wij vragen iedereen om een of meerdere mooie foto's mee te nemen, zodat iedereen weet wie deze bijzondere vrouw, man, meisje of jongen was. Voor meer informatie mail: info@ charonuitvaartbegeleiding.nl. "Nou, daar moet toch echt de spe cialist naar kijken," verzuchtte de dokter van de huisartsenpost, die gelijk een afspraak in het ziekenhuis regelde, waar je dan over zes weken aan de beurt bent. Daar zit je dan als nummer 34 in een bomvolle wachtruimte. Om tien uur was de afspraak. Ik had maar een boek meegenomen en kon nog ruim een uur lezen over vliegende kabouters in het wild. "Nummer 34" galmde een smakelijke blondine in witte jas. Ik veerde op en sloeg mijn boek dicht. Ik werd begeleid naar een kamertje waar ik mijn bovenkleding kon uitdoen, daarna mocht ik doorlopen naar de spreekkamer, waar ik op een bed moest gaan liggen. "De dokter komt zo," zei ze opgewekt. "Het is nogal druk vandaag". Even later lag ik met blote torso te loeren hoe die ijverige jongedame fanatiek bezig was met het inpluggen van stekkers en aan knopjes zat te prutsen en van alles in de computer opzocht. Ze riep nog even mijn naam en geboortedatum om vast te stellen of ze de juiste te pakken had. Onverwacht zoefde pijlsnel een kleurloos jongmens van een jaar of vijfentwintig naar binnen, in witte jas en met stethoscoop in de zijzak, die nogal gewichtig deed en een blik wierp op het grote computerscherm. "We gaan even een echografie maken," zei hij, maar dat wilde niet echt vlotten. De geroutineerde assi stente attendeerde hem nog even op het gebruik van gel. Het gewrijf in de koude smurrie op de plek des onheils leverde niets op, het scherm van de echografie bleef zwart. "Misschien helpt het als u het appa raat aanzet?" merkte ik fijntjes op. De jonge dokter in opleiding keek mij zeer verstoord aan en drukte geïrriteerd op het knopje dat het beeldscherm tevoorschijn toverde. Ik bedacht mij opeens dat ik een geluksvogel was dat dit geen inwen dig onderzoek was. Mijn Ine moest ooit voor een maagonderzoek naar een ziekenhuis. Twee dagen later werd ze per ambulance pijlsnel van huis gehaald. Een gemene zieken huisbacterie! Men had klaarblijkelijk de apparatuur niet goed ontsmet. Het was op het kantje en haar krijg je dus met geen stok meer een zie kenhuis in. Fy^LerihtrapH' Mdüuïlt Thprppia QttJalrif Ffsiülhtiflpit en taedinh Filn«rM Sophie, Lisette en Douglas vormen een sterke drie-eenheid. Foto: Arjan Hoogvorst Tekst: Arjan Hoogvorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5