Sweelinck Barokorkest in Cultuurkoepel De veilingklok van de Historische Vereniging Heiloo w .iHvCGH 9 - *tv. I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Peek's Trollbeads Dag 2018 Halloween in Café Blondes Het programma van de maand november: Informatieavond freinetonderwijs op Elckerlyc ft ft 1- ft UITKIJKPOST 31 OKTOBER 201 HEILOO - Ook nieuwsgierig naar de nieuwe Trollbeads kralen, kom dan naar de Trollbeads Dag 2018, op zaterdag 3 november. De dames van Peek Juwelier kunnen u de mooiste combinaties showen en u helpen met het restylen van uw bestaande armband of collier. Laat hem even opfrissen en geef hem weer een nieuwe look! Op deze dag maakt u kans op mooie prijzen. Bij besteding v.a. 35 mag u een pakje uit de boom kiezen, waarin misschien een prijs zit zoals een glas set, diverse bedels, een armband met 2 bedels en slot, of de chalcedoon bangle. Maak gebruik van de actie van de dag! Koop een slot en krijg de armband ter waarde van 45,00 cadeau Raadt u het juiste aantal kralen in de vaas? Dan maakt u kans op een Trollbeads startersarmband. Waar: Stationsplein 96, 1851 NB Heiloo. Wanneer: zaterdag 3 november van: 11.00 tot 16.00 uur "Voorwaarden Bij aankoop van een Trollbeads slot naar keuze (t.w.v. 48,- of meer) ontvangt u een zilveren Trollbeads armband t.w.v. 42,- cadeau. Deze actie is alleen geldig tijdens het Trollbeads evenement op 3 november bij uw Trollbeads dealer Peek Juwelier. HEILOO - Het Sweelinck Barokorkest speelt onder lei ding van Peter Van Heyghen Habsburgs Klassiek, spranke lende symfonieën uit Oostenrijk en Bohemen, geschreven in een periode dat de symfonie nog in de kinderschoenen stond. Een klankenfeest van opgewon den violen, zangerige fagotten, prie mende hobo's, strelende fluiten, uitbundige hoorns, majestueuze trompetten en enthousiast roffe lende pauken. Met 32 musici wordt het een volle bak op het podium! In Habsburgs Klassiek worden sym fonieën van Mozart, Haydn, Vanhal en Dittersdorf ten gehore gebracht. In Bohemen, Silezië en Hongarije waren deze vier grootmeesters van de "Weense" klassieke symfonie actief. Samen waren zij verant woordelijk voor het vervolmaken van een genre dat hen na ruim een eeuw nog steeds op het basismenu van elke rechtgeaarde componist zet. Zaterdag 10 november aan staande in de Cultuurkoepel Heiloo. Aanvang 20:15 uur. Kaarten: 15,-. HEILOO - Het freinetonderwijs is ontwikkeld door de Franse pedagoog Célestin Freinet en moet niet worden verward met het vrijeschoolonder- wijs. Het idee achter freinetonderwijs is dat kinderen gemakkelijker en met meer plezier leren door zelf de wereld te ontdekken en er met elkaar over te communiceren. Elckerlyc, basisschool voor freinetonderwijs, is hierdoor een school vol leven en betrokkenheid. Hoe ouders, kinderen en leerkrachten hier leren en samenwerken, kunt u zelf ervaren op de informatieavond van dinsdag 6 november. Een school moet passen bij uw visie op het opvoeden en begeleiden van uw kind. Tijdens de open avond laat men u daarom kennismaken met de uitgangspunten van freinetscholen. U hoort ook hoe zij die grondbeginse len uitwerken tot prachtig onderwijs. Natuurlijk kunt u ook een kijkje in de lokalen nemen en hebt u de gelegenheid om vragen te stellen. U wordt uitgenodigd om Elckerlyc zelf te ontdekken. Neemt u alvast een kijkje op de website www.elckerlyc-heiloo.nl. Hier kunt u zich ook opge ven voor de informatieavond. De koffie en thee staan klaar op dinsdag 6 november om 19.15 uur op basisschool Elckerlyc, Boekenstein 45, Heiloo. Tel. 072-5321585. De avond duurt tot 21.30 uur. HEILOO - In 2016 heeft een prachtige, heuse veilingklok bij de Historische Vereniging Heiloo een plaats gekregen. De klok, of zoals vroeger genoemd een afmijntoestel, is van omstreeks 1900 en is ontwik keld door het bedrijf Van der Hoorn en Wouda. Waarschijnlijk is van 1916 tot 1962 de klok professioneel gebruikt in Heiloo. Eerst voor de aardbeien- markt en later ook voor asperges, spruiten, winterpeen, boerenkool en andere groenten. Nu heeft de klok, na de verhuizing en een grondige renovatie, een ereplaats gekregen in de bibliotheek van het Historisch Museum. In de nabije toekomst gaat de Historische Vereniging echte veilingmiddagen voor scholen orga niseren. De kinderen kunnen dan zelf door een druk op de knop hun producten afslaan en zo de prijs vaststellen en werkelijk iets kopen. Worteltjes, aardbeien? Ook is het mogelijk een kinderverjaardags feestje te komen vieren met gebruik van de veilingklok. Mocht u interesse hebben, kom kijken, vraag informatie of maak een afspraak. De openingstijden van het museum zijn: dinsdag zondag 14.00 19.00 - 21.00 uur, zaterdag en 06-51718363. - 17.00 uur, info: HEILOO - Zaterdag 3 november is het zover: dan wordt Café Blondes omgetoverd tot een waar spookhuis! Naast de nodige speciale drankjes en een dj om ook muzikaal de juiste sfeer te creëren, hebben we bovendien een mooie fles Moët Chandon voor degene die met de mooiste outfit verschijnt! Dus ben je niet vies van een verkleedfeestje, dan kom je met je vrienden en vriendinnen vanaf 21.00 uur naar Café Blondes in Heiloo! Zondag 4 november: 'Want wat blijft zijn de herinneringen': muziek die kan raken en/of troosten, door het Wogmeers Vocaal Ensemble; 15.00 uur, Willibrorduskerk, Westerweg 265, Heiloo Dinsdag 15 november: Vragen rondom het levenseinde: 2e Waterputlezing (van 3) door mw. Nel Kleverlaan; 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo 3,-) Maandag 19 november: Wat vieren we zondag? (eeuwigheidszondag): samen puzzelen over teksten in de Bijbel, 13.30 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo Donderdag 22 november: Stilte en meditatie in de adventstijd (1e van 3) m.m.v. ds. Hanneke Ruitenbeek; 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo Zondag 25 november: Bach Cantate 'Herz und Mund und Tat und Leben' door Collegium Vocale Camerata, m.m.v. ds. Bert Kramer; 16.00 uur in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo (collecte) Dinsdag 29 november: Vragen rondom het levenseinde: 3e Waterputlezing door mw. Yvonne van Ingen; 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo 3,-) Maandag 10 december: en licht is uw pseudoniem' over licht en duisternis in de muziek o.l.v. dr. Jan Bruin; 20.00 uur Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo 3,-) Sjrirituafiteit en Qefoofsvercfieymg Nadere informatie op www.ronddewaterput.nl. Het Sweelinck Barokorkest speelt sprankelende symfonieën uit Oostenrijk en Bohemen. Foto: Ronald Knapp De oude veilingklok is een pronkstuk in het museum Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9