Alleman draait door bij De Kamer Odyssee Ensemble in Witte Kerk 12 MUZIEK-EN DANSSCHOOL HEILOOI In de schijnwerpers: Fabrizio la Piana Komende activiteiten: Kerstvakantie: Lezing over hooggevoeligheid Anna Stegmann blokfluit - Duitsland Eva Saladin viool - Zwitserland 'Overtuigt met een zuiver en bijzon der expressief spel op een uitste kend beheerst en historisch geïn formeerde manier.' - Klaus Trapp, Echo Online, 2015 Andrea Friggi klavecimbel - Italië 'De instrumentale training o.l.v. Andrea Friggi, die dwingt tot scherp lezen en inventief interpreteren, zorgt voor een bewonderenswaar dige uitvoering.' Diapason, augustus 2013 UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 201 Gitaardocent bij de Muziek- en Dansschool Heiloo. Fabrizio heeft zijn opleiding klas siek gitaar in Italië gedaan aan het conservatorium van Catania. Daarna is hij naar Nederland gekomen om aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam de opleidingen jazz en rock te gaan volgen. Fabrizio treedt op met zijn eigen jazztrio, waarmee hij ook diverse cd's heeft opgenomen. Het jazztrio is net terug van een suc cesvolle tournee door Servië, waar ze voor komende zomer alweer geboekt staan! Voor meer info over Fabrizio en zijn jazztrio: www.fabri- ziolapiana.com. Dans: 10 november is de workshop Charleston Burlesque: swing and tease, Flappergirls! Je leert in anderhalf uur een uptempo cho- reo met charleston en burlesque bewegingen, energiek, cheeky en sexy. We gaan dansen op de muziek Green Hill, The Charleston, in de stijl van de jaren '20. De leuke docente is Cerise Noir. 8 december kan je je opgeven voor de Dansmix 50+. Dansen een manier om fit te blijven? In deze workshop krijg je een mix van klas siek, modern en jazz, gegeven door enthousiaste dansdocente Saskia van der Kreke. Welkom met en zon der danservaring. Muziek: Voorspeelweek: In de week van 12 t/m 16 november laten de leerlingen weer van zich horen. De leerlingen brengen een afwisselend programma van zowel klassieke stukken als pop en jazz. Van nog maar net begonnen tot aan zeer gevorderd, als solist en in samenspel. De optredens zijn in de zaal van de muziekschool, u bent van harte welkom om te komen luisteren! Het schema: 12 november voorspeelavond o.a. dwarsfluit, toetsen, trompet, aan vang 19.00 uur. 13 november voorspeelavond o.a. dwarsfluit, piano, viool, aanvang 19.00 uur. 14 november voorspeelavond o.a. gitaar, slagwerk, aanvang 19.00 uur. 15 november voorspeelavond o.a. blokfluit, gitaar, klarinet, slagwerk, zang, aanvang 19.00 uur. 16 november voorspeelavond o.a. piano, saxofoon, aanvang 19.00 uur. Kerst: 15 december optreden van het Ostro ensemble in verzorgingshuis Pennemes te Zaandam, aanvang 10.15 uur. 17 december Concert Witte Kerk, 'Muziek in kerstsfeer', aanvang 19.15 uur, toegang gratis. Ook dit jaar mogen we weer een kerstoptreden verzorgen in de Witte Kerk. Het programma zal voor de pauze verzorgd worden door de jonge leerlingen. Zij brengen een mooi programma van kerst- en bij de kerst passende liedjes. Diverse instrumenten zijn te horen, o.a. dwarsfluit, klarinet, gitaar, viool en zang. Na de pauze is het de beurt aan de iets oudere en volwassen leerlingen, o.a. een fluitkwartet en een jazzensemble. Dit optreden kan plaatsvinden door steun van de Stichting Witte Kerk en het Taqa Cultuurfonds, waarvoor onze harte lijke dank! Musical: Zing je thuis de sterren van de hemel? Verzin je graag je eigen toneelstukjes of geef je misschien al hele voorstellingen voor je ouders en familie? Dan zijn onze musical- lessen echt iets voor jou! Schrijf je snel in, er is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. I.v.m. de kerstvakantie is de Muziek- en Dansschool Heiloo van 24 december t/m 6 januari gesloten. Kom langs en ontdek je passie! Lijkt het je leuk om een instrument te leren bespelen, bijv. cello, dwars fluit of harp of wil je misschien dan sen of in een musical meespelen? Naast de instrumentale lessen kun je ook zingen in een koor of spelen in een van de ensembles. Ook voor volwassenen! Vraag een gratis proefles aan. (voorjong en oud) Meer info en inschrijving? www.muziekendansschool- heiloo.nl E-mail: info@muziekendans- schoolheiloo.nl Telefoon: 072 - 5332460, ma. t/m do. 14:.00 - 17.00 uur. www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo EGMOND-BINNEN - In het maandagochtendcafé van 12 november komt Carla Bruins vertellen over hooggevoeligheid. Wat is het en hoe herken je het? En kan je deze kwetsbaarheid omzetten in kracht? U bent van harte welkom! Het maandagochtendcafé is van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee: 1 euro; de lezing is gratis! HEILOO - Vorig jaar stond Johan Alleman, samen met Paulien, op het podium om de Publieksprijs in ontvangst te nemen. Vrijdag 9 november pakt hij het muzikale podium, als DJ Joe Track, bij De Kamer in Heiloo. Johan volgt zijn liefde voor muziek, doorliep de dj- school en timmert vol energie aan zijn passie: clubdraaier. Voor gemixt publiek is het nieu we restaurant en bar De Kamer the place to be in Heiloo. Iedere vrijdag en zaterdag gaat het diner sfeervol over in een relaxte uitgaansavond, met een dj. DJ Joe Track met Johan Alleman is vrijdag 9 november vanaf 22.00 uur 'in the house' en laat de gasten genieten van afro- en deep- house. De entertainer in Johan zorgt zeker voor een topfeestje. Maar hoe wordt de Heilooër, die al 33 jaar Alleman Mode runt, opeens dj? "Als tiener was ik al dol op muziek, maar het is er nooit van gekomen om daar écht iets mee te doen. Tien jaar gele den heb ik de dj-school Amsterdam gedaan en ik wist meteen: dit is het! Ik heb een passie voor house- en technomuziek, entertainen vind ik waanzinnig leuk en ik krijg rust van muziek. Regelmatig draai ik bij het radiostation Amsterdam Most Wanted en ben ik met een livestream in beeld en geluid te vol gen. Te gek. Draaien als dj is waan zinnig, ik voel aan wat het publiek wil horen en samen maken we een mooie avond," legt DJ Joe uit. Kippenvel Johan blijft ook meedraaien bij Alleman Mode, maar hij kan zich verliezen achter zijn dj-sets op zijn zolder. "Muziek selecteren en een juiste opbouw vinden, het geeft mij kippenvel. Carl Cox, Christos Fourkis en Joris Voorn, ik noem maar wat toppers in de muziek wereld. Ik mix een mooie relax- of danssessie in elkaar. Met vrienden repeteer ik ook in het nieuwe pand van uP-studio in Heiloo. Hier draai en we dus in een heuse studio. Ik heb het als dj allemaal onder con trole en ik zou nog maar wat graag zelf gaan produceren. Wie weet breek ik nog op mijn leeftijd door in de clubscene," vertelt hij met een grote lach op het gezicht. DJ Joe Track beseft dat het een fantastische kans is om een top- sfeertje neer te gaan zetten bij De Kamer. "Ik ben trots op alle mooie ondernemingen in Heiloo. We heb ben hier alles! Geniet daarvan en kom dus vrijdag de 9de naar DJ Joe Track met Johan Alleman." Tekst: Marije Smit DJ Joe Track pakt het muzikale podium in De Kamer. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondagmiddag 11 november om 15.00 uur geeft het Odyssee Ensemble een concert in de Witte Kerk van Heiloo. Uitgevoerd worden werken van Bach, Telemann, Graupner en Fasch. Het briljante Odyssee Ensemble draagt zijn heldhaftige naam niet vergeefs: de kernleden van dit ba- rokensemble zijn afkomstig uit allerlei landen van Europa en heb ben hun thuishaven 'Ithaka' in Amsterdam. De komende maand is het gezelschap op tournee in Nederland en doet dus ook de Witte Kerk in Heiloo aan. Het programma waarin het Odyssee Ensemble orkestrale grandeur en solistische virtuo siteit afwisselt, draagt de titel Freundschaft. Het programma omvat feestelijke en virtuoze muziek van de vier onderling con currerende Duitse barokcompo- nisten Johann Friedrich Fasch, Christoph Graupner, Georg Philipp Telemann en Johann Sebastian Bach. Dit viertal concurreerde in het Leipzig van 1722 voor de functie van Thomascantor, iemand die ver antwoordelijk was voor de muziek in beide hoofdkerken van de Duitse stad, te weten de Thomaskirche en Nikolaikirche. Bach werd uiteinde lijk de gelukkige, omdat de beoogde cantor Telemann voor Hamburg had gekozen. In Freundschaft zien we enerzijds een battle tussen deze vier compo nisten, weerspiegeld in de bezetting van de muziekstukken die worden gespeeld door vier kernspelers van Ensemble Odyssee: Eva Saladin (viool), George Fritz (hobo), Anna Stegmann (blokfluit) en Andrea Friggi (klavecimbel). Hun strijd omvat verschillende genres, van een soloconcert tot en met een orkest suite. Anderzijds volgt, nadat de muzikale vrede is gesloten, een har monieus samenspel tussen de leden van het ensemble, want "om goed samen te kunnen musiceren, is het nodig dat men de concurrentie ver geet en een vriendschap aangaat." Het publiek kan vervolgens genie ten van minder bekende en beken de stukken, zoals Bachs Vierde Brandenburgse Concert (voor viool en klavecimbel). Ensemble Odyssee bestaat uit negen musici, die allen hebben gestudeerd bij pioniers van oude muziek. Het ensemble legt zich toe op minder gespeelde werken tus sen 1650 en 1750, treedt regelmatig op tijdens nationale en internatio nale concertseries en nam cd's op voor het Pan Classics- en Glossa- label. Een concert op een eerlijke en natuurlijke manier voor elk publiek zo toegankelijk mogelijk maken, is het hogere doel. "We denken dat we ons qua filosofie en uitstraling van jonge en traditionele barokensem- bles in Nederland onderscheiden," aldus Ensemble Odyssee. "We wil len het publiek raken door een uit voering van oude muziek, waarin de muziek door haar eigen zeg gingskracht, zonder buitenmuzikale effecten en in een historisch gefun deerde vertolking tot uiting komt." Over de kernspelers: Georg Fritz hobo - Oostenrijk 'Hier war die makellose Spielweise zu bewundern, mit der Georg Fritz seine fast klappenlose Barockoboe meisterte.' - Klaus Trapp, oktober 2015 'Stegmann proved one of the stars of the afternoon, especially with her superb performance of Vivaldi's Concerto in C for soprano recorder which brought an added enthusi astic ovation after its virtuosic first movement.' - Daily Telegraph, janu ari 2016 Kaarten voor dit unieke concert kunt u bestellen via de website www.concertenwittekerk.nl. Het Odyssee Ensemble brengt werken van Bach, Telemann, Graupner en Fasch. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 12