Duurzaam kantoor voor Kennemer Wonen en Landschap Noord-Holland KENNEMER WONEN VERDUURZAAMT AL IN 2018 HET WONINGBEZIT NAAR GEMIDDELD ENERGIELABEL B Energiedoel Aedes in 2020, dit jaar al ruimschoots behaald' DUURZAAM HEILOO 20 In het voorjaar van 2019 verhuist Kennemer Wonen naar een duurzaam, volledig ener gieneutraal kantoorgebouw, samen met Landschap Noord-Holland. Het pand aan de Schuine Hondsbosschelaan 45 in Heiloo is eigendom van Kennemer Wonen en werd de afgelopen periode verhuurd aan Land schap Noord-Holland, die graag op deze lo catie wil blijven. Het kantoorpand staat binnen Heiloo en omge ving beter bekend als 'het oude Horizon College'. Het pand is een oud schoolgebouw, niet energie zuinig en was nodig aan vernieuwing toe. Een re novatie, in combinatie met efficiënt gebruik van het pand, biedt voldoende ruimte om deze loca tie met zowel Kennemer Wonen als Landschap Noord-Holland te betrekken. Duurzaamheidsmaatregelen Door de duurzaamheidsmaatregelen die tijdens de renovatie worden getroffen, wordt het pand volledig 'energieneutraal' opgeleverd. "Dit doen wij door bijvoorbeeld de plaatsing van zonnepa nelen (ruim 270 in totaal), plaatsing van lucht-wa- ter warmtepompen, extra zware isolatie en triple glas. Het pand wordt afgesloten van aardgas. We kiezen voor natuurlijke energiebronnen, minimaliseren het waterverbruik door waterbe sparende kranen en gebruiken LED verlichting met sensoren. Ook biedt de verduurzaming van het pand de mo gelijkheid om ervaring op te doen met nieuwe technieken die we later mogelijk elders in ons wo- ningbezit kunnen doorvoeren," aldus Dick Tromp, directeur-bestuurder van Kennemer Wonen. Duurzaamheidsambities Kennemer Wonen heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan. Als woningcorporatie streeft Kennemer Wonen naar een CO2-neu- traal woningbezit in 2050. Een van de ambities van Landschap Noord-Holland is een klimaatbe- stendig landschap. Vanuit de duurzaamheids ambities van beide organisaties is het plezierig dat we een bestaand pand kunnen hergebrui ken voor onze gezamenlijke huisvesting, waar door er minder vierkante meters kantoor nodig zijn. De afgelopen periode is het pand voorzien van extra zware isolatie, triple-glas en groene JS- sedum daken en is de eerste beplanting aan gebracht voor een groene gevel (zie inzet). De verwachting is dat het pand in april van 2019 in gebruik kan worden genomen. Kijk voor meer informatie ook op www.kennemerwonen.nl/ duurzaamkantoor. Een unieke prestatie Alle woningcorporaties van Nederland hebben met Aedes (de branchevereniging voor woning corporaties) afspraken gemaakt over het ener giezuiniger maken van betaalbare huurwonin gen. De landelijke doelstelling is: Gemiddeld energielabel B voor het woningbezit in 2020. Op dit moment heeft het woningbezit van Kenne mer Wonen gemiddeld energielabel B, ruim twee jaar eerder! Dick Tromp, directeur-bestuurder van Kennemer Wonen: "Daarmee lopen we flink voorop in de sector als je bedenkt dat de doelstel ling van de corporaties is om in 2020 gemiddeld energielabel B te bereiken. Kennemer Wonen wil bijdragen aan de klimaatdoelstellingen met de verduurzaming van onze woningen en het helpt ons om wonen betaalbaar te houden voor onze huurders." Duurzaamheid bij renovatie en nieuwbouw Kennemer Wonen is al jaren geleden begonnen met investeren in duurzaamheid gelijktijdig met het uitvoeren van onderhoud. Bij schilderwerk van complexen wordt het nog aanwezige enkel glas direct vervangen door HR++ beglazing. Als dakbedekking wordt vervangen, worden de da ken direct geïsoleerd, etc. Ook kunnen huurders van Kennemer Wonen op eigen verzoek hun wo ning laten isoleren. Kennemer Wonen investeert niet alleen in onderhoud. Zo worden bij renova tieprojecten direct energiebesparende maatre gelen meegenomen waarbij het de ambitie is om gelijk label A te behalen. In 2016 is Kennemer Wonen gestart met een programma om elk jaar 1.000 huurwoningen te voorzien van maximaal acht zonnepanelen. Dit tempo wordt waarschijn lijk opgevoerd. Kennemer Wonen doet ook mee aan innovatieve projecten zoals de BIK-challenge in Alkmaar en laat woongebouwen aansluiten op het warmtenet. "Als we zo doorgaan is de kans groot dat Kennemer Wonen voor haar woningbezit in 2020 gemiddeld zelfs over een A label beschikt!" aldus Tromp. UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 201 k€nn€m€rwon€n Schuine Hondsbosschelaan 45 in Heiloo Beplanting groene gevel ïl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 20