Nieuwe tentoonstel ling van Historische Vereniging Heiloo Close harmony van Barbershop Singing Heerhugowaard in Cultuurkoepel v.jrt Burgemeester opent een heel bijzonder keukentje ff tg .91 k;- T r» Inspirerend studiekeuze event Shiftcoaching ,0% ;Tiv 9 de Bibliotheek de Bibliotheek Heiloo NederlandLeest Biebsinvers Dyslexie inspiratiemiddag beugdtheater Recycle Sint Autisme bij volwassenen Wmrlcen milt de digitale ove rhe id- beginnerscursun Steun de bibliotheek Wordstriend! Volg ons ook op Facebook en Twritter! UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 201 Barbershop Singing Heerhugowaard presenteert 'close harmony singing' zonder instrumentale begeleiding. Foto: Hans Martens Fotografie HEILOO - Barbershop Singing Heerhugowaard presenteert onder leiding van de twee pro fessionele dirigenten Jeannine Caland en Marie Anne Pak 'close harmony singing' zonder instrumentale begeleiding. In de tweede helft van de negen tiende eeuw ontstond barbershop singing in Amerika. Immigranten die zich wilden laten knippen en sche ren moesten bij de kapper meestal HEILOO - Maandagmiddag 5 november opende burgemeester Hans Romeyn een heel bijzon der keukentje bij basisschool Meander, het 'modderkeuken- tje'. Na de opening nam de bur gemeester het eerste gebakje vanuit het modderkeukentje (geen moddergebak) in ont vangst. Het bijzondere aan dit keukentje is dat de materialen zijn geschonken door diverse ondernemers en inwo ners van Heiloo. Via een oproep op Facebook werden potten en pannen en diverse pollepels verzameld. Het lang op hun beurt wachten. Om het wachten aangenamer te maken, begon iemand een Iers of Engels volksliedje te zingen, waarna andere aanwezigen dan een tweede, derde en vierde stem zongen. Barbershop Singing Heerhugo- waard brengt barbershop singing tot leven in de Cultuurkoepel op zon dag 11 november. Aanvang: 14:30 uur, zaal open 14:00 uur. Kaarten: 12,50. aanrechtblad en de mooie kraan, waar echt water uit komt, werden geschonken door Eiland de Wild Keukens. De afvoer van de goot steen samen met de wielen door Karwei Heiloo, de koekenbakkers door Albert Heijn Ypestein en het hout komt van Wever Bouwgroep. Een moeder van school maakte mooie schortjes en opa's en oma's leverden theedoeken. Twee vaders van Meander gingen aan de slag met deze materialen en zorgden voor een echte keuken met alles erop en eraan. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Vanaf zaterdag 17 november is de nieuwe ten toonstelling 'Het Melcoterrein Heiloo' voor alle Heilooërs te bewonderen. Onder de naam Melcoterrein is dit stukje Heiloo al heel lang bekend, ech ter de tentoonstelling laat zien dat het terrein in de loop der jaren meer bestemmingen heeft gehad. Wist u dat er ooit atletiek en gym nastiek beoefend is, dat er gevoet bald en gehandbald is en dat de kermis daar gevierd is? Van al deze gebeurtenissen zijn gebruiksvoor werpen en foto's in de tentoonstel ling te zien. Foto's die de vereni- HEILOO - Voor veel scholieren is het lastig: welke studie ga ik volgen na mijn middelbare school? En de keuze is reuze, je kunt kiezen uit maar liefst 1800 studies. Daarom orga niseerde Cassandra Bertels van Shiftcoaching voor de tweede keer een studiekeuze event in de Refterzaal van het Willibrordus Business Center. Samen met een groep getalen teerde en enthousiaste studenten geeft zij de bezoekers, scholieren en hun ouders, inzicht in het stu diekeuzetraject. Veel aankomende studenten laten de keuze voor hun studie afhangen van het reeds geko zen profiel op de middelbare school of van hun omgeving. Een korte quiz geïnspireerd op de Birkman Methode maakt de deelnemers dui delijk dat op basis van je interesses, sterktes, behoeftes en stressgedrag wellicht tot een heel andere keuze zou komen. De Birkman Methode bestaat uit een online vragenlijst en een uitgebreide rapportage en levert zelfkennis en inzicht op over de opleidingsrichting die het meest of juist het minst bij je past. Cassandra ging al in haar bezit had maar ook unieke foto's die ons aangeboden zijn door mensen die het allemaal meegemaakt hebben. Tegelijkertijd met het openen van deze tentoon stelling verschijnt het nieuwe boek van Dick Slagter met als titel 'Het Melcoterrein - Van weiland naar woonwijk'. Bent u nieuwsgierig gewor den? Wees welkom in Historisch Museum Heiloo op het Landgoed Willibrordus. De openingstijden zijn: dinsdag 19.00 - 21.00 uur, zater dag en zondag 14.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis en de koffie of thee staat klaar. legt uit dat zij deze methode han teert omdat zelfkennis, naast goed oriënteren, de sleutel is bij de vraag: welke studie past bij mij? Dit blijkt ook uit de paneldiscus sie waarin studenten Frank, Mathijs, Earth en Wietske openhartig vertel len over de omwegen die zij heb ben genomen in hun studiekeuze en hoe zij, al dan niet met behulp van Cassandra, uiteindelijk een studie hebben gevonden die helemaal bij hun past. Hun belangrijkste bood schap: oriënteer je goed en volg je hart! De vrolijke, inspirerende avond heeft de bezoekers stof tot naden ken gegeven en hopelijk ook een aantal handvatten om tot de juiste keuze te komen. Tijdens de afslui ting met livemuziek laten Earth en Harold horen dat zij met hun studie in de richting van entertainment de juiste keuze in ieder geval al gemaakt hebben. Voor geïnteresseerden wordt er in januari een derde studiekeuze event georganiseerd. Wil je hier meer over weten, heb je nu al vragen over stu diekeuze, of heb je hulp nodig bij deze keuze, kijk dan op www.shift- coaching.nl voor meer informatie. Cassandra (derde van rechts) geeft op inspirerende wijze inzicht in het studiekeuzetraject. Aangeleverde foto jf—- Gymnastiekuitvoering jeugd van Doves op het Melcoterrein. Foto: Collectie Historische Vereniging Heiloo Dehelemaand november De landelijke campagne Nederland Leest zet dit jaar het thema Voeding centraal.Kominnovember naar Bibliotheek Heiloo en u ontvangt het geschenkboek 'Je bent wat je leest'cadeau (op vertoon van uw bibliotheekpas, zolang de voorraad strekt). Lid worden? Tijdens de campagne Nederland Le est ontvan gen nieewe leden vanaf 18 jaar bij inschrijving het gedchenkboek en betalen ze geen inschrijfkosten. Ma. 12 en 26 november en 10 december, 11.00 - 12.00 uur Bij de BiebSingers wordt gezon gen voor de gezelligheid. De enige vdoeozrewfaeaersdtewoemekdetoeletgeanegmskeanairsten daarom plezier hebben in zingen! We zingen herkenbare liedjes vanaf de jaren '50. Natuurlijk zorgen wij voor een kopje koffie of thee. Aanmelden is niet nodig. Woensdag 14 november, 14.00 - 16.30 uub Kom naar de inspiratizmiddaz dys lexie, een inspirerende en gezellige bZzznkomst over dyslexie voor ouders én kinderen. Wissel ervarin gen uit en doe nieuwe inzichten op. Voor kinderen maken we de mid dag extra speciaal met leuke activi teiten, zoals theaterlezen, knutselen en snuffel^zen met biebhond Mylo. Toegang gratis, graag aanmelden vooraf. Waar is Pietje nu? Zondag 18 novembea, 11.00 uur. Het kanariepietje van Zwarte Piet is zoek. Duswotdt het hele Pietenhuis op z'n kop gezet en blijken er heel wat vreemde vogels rond te vliegen. Kaarten a 5,- zijn te reserveren bij Stichting Potitco via mfota'potitco. nl of telefo6igcn (06-86608248). Dinsdag 20 november DeRacycle Snt pakt liet dit jaar duurzaam aan, samen met de bibli otheek. Inleveren speelgoe d tussen 18.00 en 19 (0 uur; opzoeken speel goed tudsen 19.00 en 21.00 uur. Dinsdag 27 november, 19.00 uur Autisme komt meer voordan menigeen denkt. Eo is de iaatstv jaren meet kennis gekomen ovet autisme bij volwassenen. Een autis tische stoornis heeft niet alleen invloed op je eigen leven, maar ook op datvanje omgeving. Opgave vooraf. Stabtbijeenkomst vrijdag 30 november, 10.30 uur Tegenwoordig gaan acties als het aanvragen van eon huuttoeslag, het zonken naat wetk etc. allemaal digi taal. Wilt u leten hoe u dit zelf kunt doen? Vo1z dan deze cursus bij de bibliotheek (dtie bijee6kemste6). Opgave vooraf. Westerweg 250 tel.072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl De burgemeester krijgt het eerste gebakje uitgereikt door Eline. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9