Miss Bean serveert voortreffelijk vijfgangendiner 13 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Verkoop ook je oude wintersportuitrusting op de Pauw Wintersportbeurs! Klaverjasdrive in De Strandwal Pronk Kappers, al 50 jaar een begrip in Egmond en omstreken! Uitverkochte concerten voor de Buk Danny Boogie Band in Zweden UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 201 EGMOND AAN ZEE - Eind jaren zestig dreigde Egmond aan Zee zonder een herenkapperszaak te komen en dat zag Herman Pronk - in die tijd werkzaam in de zaak van zijn vader in Warmenhuizen - als een mooie gele genheid om voor zichzelf te beginnen. In 1968 kocht Herman samen met zijn vrouw Lisa een mooi pand aan de Voorstraat 94 in Egmond aan Zee. Aanvankelijk runde Herman met zijn tweeën een herenkapperszaak, maar nadat Ria van Dam in 1976 stopte met haar damessalon, breidde Herman uit en voegde hij het naastgelegen woonhuis bij de zaak. Zo ontstond de basis van het huidige Pronk Kappers. Een heren- en dameskapsalon die nu met een team van 11 enthousiaste kapsters en inmiddels een tweede vestiging in Egmond-Binnen sinds 2010 wordt geleid door dochter Esther Pronk. Esther had - hoe kan het ook anders - het kappersvak al snel in de vingers, zij deed ervaring op bij andere kapperszaken, maar zij wist natuur lijk dat haar hart in de zaak van haar vader zou liggen. Zeer succesvol Al 3 jaar biedt Pronk Kappers zeer succesvol abonnementen aan en kun je online je afspraak maken. Verder houdt ze haar team up-to-date door hen regelmatig cursussen te laten volgen. Recent heeft Pronk Kappers er een nieuwe specialiteit bij: het knippen van krullen! Kijk voor meer informatie op onze website: pronkkappers.nl. Wij vieren het 50-jarig bestaan van Pronk Kappers! Tot eind 2018 hebben wij een geweldige actie van Kérastase: 3 haarlijnpro ducten afgestemd op ieders haartype in een cadeauverpakking van 80,- nu voor 50,-. Wij geven gedurende deze periode een mooi in midiformaat Kérastase haarverzorgingsproduct ter waarde van 9,95 cadeau, uiteraard zolang de voorraad strekt! HEILOO - Vrijdagavond verzorg de Miss Bean in het kader van 'Nederland Leest' een exquise veganistisch vijfgangendiner in Bibliotheek Heiloo. Een uitver kochte avond, die in een bijzon der goede sfeer verliep. Dit jaar is het thema van Nederland Leest 'Voeding'. Miss Bean liet zich voor het suiker- en glutenvrije menu inspireren door vijf subthema's: koken, gezond heid, milieu, cultuur lifestyle en voedingstechnologie. Die thema's werden tijdens het diner toegelicht door twee deskundigen uit Heiloo, Martijn Smit van The Climate Reality Project en orthomoleculair therapeute Leonie Grossenbagt. Klimaatverandering Martijn ging in in op de vraag hoe je 'klimaatverandering een halt toe eet'. Bij iedere graad opwarming gaat de opbrengst en de kwaliteit van gewassen omlaag, wat uiterst risicovol is in combinatie met een toenemende wereldbevolking. Voor 40% van de wereldbevolking is waterschaarste een probleem. Voor de productie van één kilo vlees is duizenden liters water nodig. Door geen dierlijke producten te eten oefen je elke dag een stevige en positieve invloed uit op een even wichtig ecosysteem. Eet verantwoord en gevarieerd Als orthomoleculair therapeute zorgt Leonie Grossenbagt ervoor dat je je lichaamscellen met de juis te moleculen voedt. Ze legde onder meer het verschil uit tussen het ont- stekingsremmende Omega 3 (onder meer in walnoten en lijnzaad) en het juist ontstekingsbevorderende Omega 6 (onder meer in pindakaas en tarwe). Leonie vindt het belang rijk om zo gevarieerd mogelijk te ontbijten en te lunchen, zo krijg je een groter palet aan voedingsstoffen binnen en wordt je spijsvertering niet steeds door hetzelfde geprik keld. Het slotwoord was aan de konin- gin van de avond zelf, Miss Bean. Ze sprak in haar slotwoord de wens uit dat de deelnemers zich zowel men taal als lichamelijk gesterkt voelden om bewuster met voedsel om te gaan en wees op de vele alternatie ven die deze verandering een stuk makkelijker kunnen maken. Voor deze tot in de perfectie verzorgde avond ontvingen Miss Bean, Inge Fris, Leonie Grossenbagt en Martijn Smit een overdonderend applaus. Geheel terecht. Lees meer op www. uitkijkpost.nl. HEERHUGOWAARD - Op 17 en 18 november wordt bij Pauw Recreatie in Heerhugowaard weer de grootste en gezelligste wintersportbeurs van Noord-Holland georganiseerd. En tijdens deze beurs kunnen ook par ticulieren hun oude wintersportuitrusting te koop aanbieden. De Pauw Wintersportbeurs biedt de bezoeker in gezellige winterse sferen een enorme collectie aan outletartikelen, zoals wintersportkleding, ski's, snow boards, schoenen en accessoires. Enthousiaste wintersporters die aan wat nieuws toe zijn, kunnen hun gebruikte (en gereinigde) wintersportkleding, ski's, boards, ski- en snow- boardschoenen, helmen, schaatsen en andere wintersportartikelen op de beurs laten verkopen! Geen 'gezeur aan de deur', maar de medewerkers van Pauw bepalen samen met u de prijs en Pauw Wintersport verzorgt ver der het gehele verkooptraject. Inbreng van de goederen kan op woensdag 14 november van 15.00 tot 17.30 uur, donderdag 15 november van 15.00 tot 17.30 uur en vrijdag 16 november tussen 10.00 en 12.00 uur en van 15.00 tot 17.30 uur. De opbrengsten van de verkochte artikelen en de niet verkochte spullen kunnen dinsdag 20 november tussen 16.00 en 18.30 uur op de beurslocatie worden opgehaald. De beursorganisatie rekent 1,- inbrengkosten per artikel en 20% beurs- kosten bij verkoop van het artikel. De Pauw Wintersportbeurs betaalt na verkoop, afwijkend van veel beurzen waar particulieren hun winterspor toutfit kunnen verkopen, contant geld uit. Meer informatie over de beurs en de beursvoorwaarden is te vinden op www.pauwrecreatie.nl. Naast de verkoop van wintersportkleding etc. wordt er op een aantal stands alle informatie over de wintervakantie gegeven die je maar beden ken kunt. Pauw Wintersportbeurs, Pascalstraat 3 in Heerhugowaard: zaterdag 17 november van 09.00 - 17.00 en zondag 18 november van 12.00 - 17.00; toegang gratis. Meer informatie www.pauwwintersport.nl. HEILOO - De Eerste Heilooër Klaverjasclub houdt op maandag 19 novem ber de maandelijkse klaverjasdrive in cultureel centrum De Strandwal, naast de kapel op het GGZ-terrein. Iedereen is, liefst met partner, van harte welkom. Er is een verloting met mooie prijzen. Bent u een regelma- tige bezoeker en u kunt een keer niet of komt u voor het eerst, meld dit dan even. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De drive begint om 19.30 uur en l eindigt om circa 22.30 uur. Inhchtingen bij Gerda (072-5123271) of Ria (072-5339345). V.l.n.r.: Inge Fris, Martijn Smit, Miss Bean en Leonie Grossenbagt. Foto: Renate Oranje HEILOO - Muziek verbroedert. De Buk Danny Boogie Band geeft op 22 en 23 november twee uitver kochte concerten in het Zweedse Karlstad. Om eer te bewijzen aan hun grootste fan, Per Andersson, reizen Jos, Erwin, Nanda, Joost, Tys en Frits af naar het Hoge Noorden. De boogie verbroedert. Niet enkel in de Achterhoek of Heiloo, maar zeker ook in Karlstad. Het is stijf uitverkocht dus het heeft geen zin om de band achterna te reizen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 13